تأیید اولین کیت خودآزمایی ویروس HPV توسط سازمان غذا و داروی آمریکا

خودآزمایی ویروس اچ پی وی می‌تواند دسترسی به غربالگری سرطان دهانه رحم را افزایش دهددویچه وله: سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، یک نوع کیت را تایید کرده است که به زنان اجازه می‌دهد برای گرفتن نمونه از واژن خود برای غربالگری ویروس HPV که می‌تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود، اقدام کنند.

به گزارش هلث‌دی نیوز، این اقدام می‌تواند منجر تشخیص زودهنگام خطر سرطان دهانه رحم شود. به وسیله این کیت زنان می‌توانند در مطب، کلینیک یا داروخانه از واژن خود نمونه بگیرند. به این ترتیب نمونه برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. به گفته متخصصان این نوع خودآزمایی می‌تواند دسترسی به غربالگری را افزایش داده و به افراد بیشتری فرصت دهد تا سرطان را شناسایی کنند و در نهایت زنده بمانند.

غربالگری HPV اغلب در طول معاینه لگن توسط متخصص زنان انجام می‌شود، روشی که برخی به آن دسترسی ندارند و برخی دیگر آن را شرم‌آور می‌دانند. این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای این افراد باشد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)، هر ساله حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ زن آمریکایی به سرطان دهانه رحم مبتلا می‌شوند و حدود ۴ هزار زن در اثر آن جان خود را از دست می‌دهند.

ویروس HPV عامل شناخته شده بیش از ۹۵ درصد از سرطان‌های دهانه رحم است.

به گفته متخصصان، تقریباً همه سرطان‌های دهانه رحم به دلیل عفونت مداوم با انواع خاصی از HPV ایجاد می‌شوند.

انجمن شیمی آمریکا (ACS) توصیه می‌کند که غربالگری سرطان دهانه رحم از ۲۵ سالگی شروع شود و زنان ۲۵ تا ۶۵ ساله هر پنج سال یک بار آزمایش HPV انجام دهند.
+2
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.