دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

یورونیوز:  چند سارق موتورسوار بامداد شنبه ۱۸ مه (۲۹ اردیبهشت) پس از دزدی مسلحانه از یک جواهرفروشی در منطقه هشتم پاریس و پیش از رسیدن پلیس گریختند.

این سارقان که دست کم سه نفر بودند و با دو موتورسیکلت به محل آمده بودند، حدود ساعت ۱۱ وارد جواهرفروشی معروف هری وینستون شدند و پس از سرقت مقادیری جواهرات فرار کردند. در این رویداد شیشه‌های نه ویترین در این مغازه شکسته شده و سارقان در بیرون از فروشگاه شلیک هم کردند، اما به کسی آسیب جانی وارد نشد.

شبکه تلویزیونی ب‌اف‌ام به نقل از مقامات پلیس و یکی از شاهدان نوشت که دزدان «تفنگ بزرگ» در دست داشته‌اند.

جواهرفروشی هری وینستون قبلاً در اکتبر ۲۰۰۷ و دسامبر ۲۰۰۸ نیز هدف مورد دو سرقت بزرگ قرار گرفته بود. در دومین مورد، سارقان اشیایی به ارزش تقریبی ۹۰ میلیون یورو را از این فروشگاه مجلل ربودند.

زنی که هنگام حادثه از آنجا رد می‌شد، گفت که مردی مسلح را دیده است. او به ب‌اف‌ام گفت: «دیدم که مردم از جلوی من می‌دویدند، نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده، بنابراین به حرکت رو به جلو ادامه دادم و دیدم چند نفر دیگر در حال عبور بودند، می‌دویدند و سعی می‌کردند به یک فروشگاه پناه ببرند. فهمیدم که مسئله جدی است.»

همین شاهد به پلیس گفته است که سه موتورسوار را دیده که از محل فرار کرد‌ه‌اند.

هنوز اطلاعاتی درباره ارزش اشیا ربوده شده منتشر نشده است.

فروشگاه اختصاصی هری وینستون در خیابان مونتنی پاریس واقع شده که مغازه‌هایی با مارک‌های بسیار گران‌قیمت در آن واقع شده و محل خرید مشتریان ثروتمند است. این فروشگاه که محصولاتش را با شعار «جواهرات ستاره‌نشان» تبلیغ می‌کند، به صورت عادی به روی مشتریان باز نیست و ورود به آن نیاز به وقت قبلی دارد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.