شیخ ابراهیم زکزاکی از گرایش میلیون‌ها نفر در آفریقا به مذهب تشیع خبر داد

عصر ایران: رهبر دینی نیجریه به آیت الله محمد یعقوبی گفت: هم خدمات انسانیِ نمایندگی‌های مرجعیت در 25 کشور آفریقایی و هم دروغ‌پراکنی دشمنان درباره مکتب اهل بیت در گسترش شیعه در آفریقا تأثیرگذار بوده است.
 
شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر دینی نیجریه که به عراق رفته است در نجف با مرجع تشیع – آیت‌الله شیخ محمد یعقوبی – دیدار کرد.

   به گزارش عصر ایران و به نقل از دفتر آیت‌الله، در این دیدار شیخ زکزاکی از گرایش میلیون ها نفر در قاره آفریقا و از جمله در نیجریه به مذهب تشیع خبر داده و گفته است:

  «‌ارائه خدمات انسانی از طریق نمایندگی های مرجعیت در 25 کشور آفریقایی در شرق و غرب قاره مؤثر بوده و نادانی دشمنان اسلام و تعصب و دروغ پراکنی آنها درباره مکتب اهل بیت به طرز قابل توجهی در گسترش شیعه در آفریقا تأثیرگذار بوده است؛ زیرا کسانی که این خبرها را دریافت می کنند به دنبال مصادیق آن می گردند و جویندگان با انصاف و حقیقت مدار، اثری از راستی دروغ هایی که دشمنان به پیروان مکتب اهل بیت نسبت می دهند ـ چه از نظر عقیده و چه روش ـ، نمی یایند. لذا این سببی می شود برای تصدیق مذهب حق و گرویدن به آن. بنابراین شاهد آن هستیم که در یک دوره بی سابقه تقریباً 45 ساله، به لطف الهی میلیون ها نفر به مذهب شیعه گرایش پیدا کرده اند.»
 
 بنا بر این گزارش آیت‌الله یعقوبی به مسئول پی‌گیری فعالیت نمایندگی‌های کشورهای آفریقایى در دفتر خود دستور داد تا با شیخ ابراهیم زکزاکی هماهنگی و تبادل نظر و همکاری کند.
+6
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - ورشو، لهستان

  الحمدالله. پیامبر اکرم ص به امیرالمومنین ع گفت که تو و شیعیان تو اهل بهشت خواهید شد. که آیه خیرالبریه نازل شد. مقدم آفریقایی‌ها مبارک ....
  54
  4
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این نماینده واکس شفق در نیجریه هم سوراخ دعا رو پیدا کرده و از جیب گَل و گشاد ملت بیچاره ایران ارتزاق میکنه ، باید هم آموزه های شیعی که در بشکه یاد گرفته و مهمترینش هم دروغ یا تقیه است رو ، بده به خورد مفعول و با لیسیدن ، بودجه مفتخوریش رو بِبَره بالا ، پفیوز مشکی .
  1
  49
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  اسلام دین هدایت است
  46
  4
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  آفریقا قبلا توسط اروپاییان به بردگی و اسارت در می آمدند و زندگی ای همراه با بدبختی و فلاکت می گذراندند و حالا هزاران بار بیشتر در اسارت و بردگی خواهند بود چون اسلام ذهن انسان را هم به بردگی و فلاکت می کشاند. لعنت بر اسلام
  1
  33
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد

  اگر دروغ خدعه , بی انصافی و نه راستی و اختلاس و هرچه کفتوزهرمار در دنیا باشد در دین پدر و مادران ما که باور به اهل بیت دارن و شیعه 12 امامی هستند بوده و هست!
  2
  27
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  یک زمانی محمد اسلام را با شمشیر گسترش میداد حالا ضحاک علی با پول های نفت مردم ایران شیعه را
  0
  10
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.