مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

یورونیوز: علی‌رغم خطر دررفتگی انگشتان و آسیب دست‌ها، بیش از ۱۵۰ مرد در ایالت بایرن آلمان گرد هم آمدند تا در مسابقات قهرمانی ملی منحصربه‌فرد این کشور به نام «فینگرهاکلن» یا کشتی با انگشت شرکت کنند.

این ورزشکاران در یک چادر بزرگ در دهکده کوچکی در این ایالت جمع می‌شوند تا رقابت‌‌های خود را که حدودا هزار بازدیدکننده هم دارد برگزار نمایند. در حالی‌که شرکت‌کنندگان در این مسابقه تمام مردان بودند، آبجوی ملی خود را می‌نوشیدند و سوسیس‌های مشهور آلمانی را می‌خوردند و همراه با موسیقی زنده بومی باواریا مسابقه خود را برگزار می‌کردند.
مسابقات کشتی با انگشتکشتی با انگشت، یک ورزش رقابتی شناخته شده در منطقه آلپ آلمان و کشور همسایه اتریش است که به عنوان راهی برای حل و فصل اختلافات در گذشته پدید آمده است. این مسابقات در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده است.

ماری ترز آیرستوک رئیس انجمن این مسابقات که رقابت‌های سال جاری را سازماندهی کرده در این رابطه به یورونیوز می‌گوید: «این سنت برای مدت‌های بسیار طولانی در آبجوخانه‌ها و میخانه‌ها در سراسر منطقه رایج بوده است.»

در هر مسابقه، دو رقیب در طرف مقابل یک میز محکم می نشینند و هر کدام یک انگشت که معمولا انگشت وسط  است را از دو طرف یک حلقه چرمی کوچک وارد می‌کنند.
مسابقات کشتی با انگشتهنگامی که داور شروع رقابت را اعلام می‌کند، شرکت کنندگان سعی می‌کنند حریف خود را به سرعت از روی میز بکشند. مسابقات معمولاً فقط چند ثانیه طول می‌کشد و قابل پیش‌بینی است که در رفتن انگشتان اصلا در این رقابت غیرمرسوم نیست. برنده هر دور از مسابقه به دور بعد راه می‌یابد تا در نهایت در دیدار پایانی فرد قهرمان تعیین شود.

معمولا فقط آقایان مجاز به شرکت در این مسابقات ورزشی عجیب هستند.
مسابقات کشتی با انگشتایرستوک می‌گوید که در مسابقات امسال، جوانترین شرکت کننده یک نوجوان ۱۵ ساله بوده و یک مرد ۷۰ ساله مسن‌ترین کسی بوده که با انگشتانش کشتی گرفته است.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.