استاندار خراسان مدیر بحران شهرداری مشهد را که منکر سیل بود، برکنار کرد

بنابر آمار اعلامی دست‌کم هشت نفر تا کنون در سیل مشهد جان باخته‌اندبی بی سی: رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که مصطفی کلیدری، رئیس پدافند غیرعامل و مدیر بحران شهرداری مشهد که در گفتگو با خبرنگاری وقوع سیل و خسارت‌های ناشی از آن را انکار کرده بود، با دستور استاندار خراسان رضوی برکنار شده است.

خبرگزاری تسنیم به نقل از محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد نوشت: «مدیر بحران شهرداری مشهد در پی مصاحبه نامناسب و غیرصحیح و غیرکارشناسی صبح امروز از سمت خود عزل شد.»

پس از وقوع سیل روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در مشهد، فایل صوتی از مصاحبه آقای کلیدری،‌ رئیس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری با خبرنگار روزنامه خراسان منتشر و به صورت گسترده بازنشر شد. او در این مصاحبه، سیل را به «آبگرفتگی» تقلیل داد و گفت ماشین‌هایی که آب برده «کارتنی بوده و آهنی نبوده‌اند.»
علم الهدی: بلای طبیعی بود
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد جمعه ۲۸ اردیبهشت گفت که سیل اخیر در مشهد «یک بلای طبیعی بود که متولیان امر را غافلگیر کرد»

او گفت: «نقطه تأسف‌بار بارندگی‌های اخیر، حادثه ناگوار سیلی بود که به از دست‌ رفتن شماری از عزیزان ما در این شهر و جمعی از برادران فریمانی منجر شد... اما شما عزیزان باید توجه داشته باشید که وقوع این سیل یک بلای طبیعی بود که متولیان امر را غافلگیر کرد.

آقای علم الهدی در بخش دیگری از صحبتش گفت با این وجود «نباید از موضوعات دلگرم‌کننده در بحران اخیر غافل شد.»

او به کمک‌های مردمی،‌ هلال احمر و بسیج و آستان قدس اشاره کرده و گفته است که «همه از رأفت امام هشتم نشئت گرفت و همه را مشمول برکت و توجه خود قرار داد.»

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده،‌ شمار تلفات سیل در مشهد به هشت نفر رسیده است و گفته شده که دو نفر هم هنوز مفقود هستند. گفته می‌شود شکستن دیوار یک پروژه متعلق به زمین‌های آستان قدس که راه آب‌های روان را سد کرده بود، موجب خسارت‌های فراوان و کشته شدن یک زن و دو کودک در محله سیدی مشهد شده است.

پس از وقوع این سیل، اقدامات مسئولان شهر مشهد در مدیریت سیل اخیر با انتقادهای فراوانی مواجه شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی ویدیویی از فرماندار با کت‌وشلوار میان سیلاب و فایل صوتی مصاحبه‌ آقای کلیدری را بازنشر کرده و آنها را نمادی از «سوءمدیریت در بحران‌ها» خواندند.
+37
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  ako kermanshah - اسنانبول، ترکیه

  این بلای طبیعی اگر برای اسراییل بود می شد عذاب الهی مثل همان حمله زنبورها به سرباز های اسراییلی ،
  0
  23
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  مأمون عباسی یا همان امام رضا نتوانست جلوی سیل را بگیرد نجفی های مهاجر با افغانی های ساکن مشهد آنقدر مردم احمق ر ا چاپیدند که سیل باید کل تان نابود کند
  1
  7
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.