نماینده زن مجلس: در ۵ سال آینده هر خانواده باید ۵ فرزند به دنیا بیاورد

 رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی جنگ جمعیتی توسط دشمنان گفت: اجرای سیاست تنظیم خانواده از تولد ۲۰ میلیون فرزند در ایران جلوگیری کرد.

به گزارش خبرآنلاین، فاطمه محمدبیگی روز چهارشنبه در دومین رویداد استانی جایزه ملی جوانی جمعیت در آذربایجان غربی که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد، گفت: در سال‌های طولانی دهه‌های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ مرتب تحت آموزش‌هایی به نام تنظیم خانواده بودیم که این امر شامل سیاست‌هایی بود که با عنوان تنظیم خانواده به کشورهای مختلفی به ویژه ایران قالب شد.

بنابر گزارش مهر، وی اضافه کرد: طبق این سند مصوب دهه ۶۰ قرار بود از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۵ از ۶.۳ فرزندی به چهار فرزندی برسیم که البته این شیب سقوط بسیار تندتر بود.

وی اظهار کرد: بنیادهای صهیونیستی و یک سری سازمان‌های به ظاهر بین المللی فعالیت‌های گسترده‌ای در این خصوص برای کاهش جمعیت در ایران انجام دادند و همین امر موجب شد تا امروز شاهد کاهش قابل توجه جمعیت شویم.

رئیس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این مدت تعداد عقیم سازی دائمی در کشورما چنان بالا گرفت که ۲۰ میلیون نفر جمعیت بالقوه ای که باید تولد می‌یافت، هرگز متولد نشد.

محمدبیگی گفت: ایران اسلامی که امروز باید ۱۰۵ میلیون نفر جمعیت داشت، در حال حاضر ۸۵ میلیون جمعیت دارد و ما مقهور جنگ جهانی جمعیت شدیم.

وی با بیان اینکه ایران روزی تنها کشور دارنده جایزه جهانی جمعیت شد، افزود: ولی امروز با ابرچالش و بحران جمعیت روبرو هستیم که برای مقابله با آن، باید کاری می‌شد و ما بسیجی‌وار وارد عمل شدیم؛ بیش از ۲۳۰ نماینده در سال ۱۳۹۹ قانون جمعیت را طراحی کردند و ۲.۵ سال است که قانون این بخش ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه پنجره جمعیتی در کشور در حال بسته شدن است، اضافه کرد: این پنجره حداکثر پنج سال باز است و باید در این خصوص همگان اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس فراکسیون جمعیت مجلس اظهار کرد: پنجره جمعیتی به دوره‌ای گفته می‌شود که زنان و دختران ۱۵ تا ۴۵ سال بیشترین تعداد افراد جامعه را در نمودار جمعیتی تشکیل می‌دهند که این امر در طول تاریخ برای ملت‌ها یک بار به این شکل اتفاق می‌افتد.

محمدبیگی ادامه داد: اگر در این پنج سال هر خانواده حداقل بین سه تا پنج فرزند به دنیا نیاورد، ما داخل سیاه چاله جمعیتی فرو خواهیم رفت که تبعات زیادی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

وی در خصوص تبعات این معضل گفت: اگر روزی ۱۸ میلیون دانش آموز داشتیم؛ فرداها به همین تعداد سالمند خواهیم داشت و باید زیرساخت‌های فراوانی برای نگهداری سالمندان ایجاد کنیم که بسیار ناراحت کننده است
+4
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  باز هم این کله پوک ها و بی مغزها نظریه دادند. خیلی وضعیت اقتصادی و معیشت خانواده‌ها را درست کردند یا رفاه و آسایش آوردند یا کار آفرینی کردند که حالا بفکر فرزند آوری خانواده ها افتاده اند. شما فقط تو فکر اجباری هستید و هنوز مغز شما حیوانات به بیشتر از آن نمی تواند فکر بکند.
  6
  90
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  همه که مثل تو گاو نیستند گوساله , البته بلانسبت همه خانمها ,, خر تو خری و بی لیاقتی در این سیستم کثیف و فشل کاملا مشخص هستش , از سال 92 تا 99 مجلس مثلا از شستا مرکز دزدی در تامین اجتماعی تحقیق و تفحص کرده فقط قله کوه یخ در 27 صفحه گزارش شده نشان دهنده انواع اختلاس دزدی رانت فساد ضد و بند هستش , دو روز بعد از ارسال گزارش از مجلس به قوه قضاییه روابط عمومی فشل شستا اطلاعیه داده همه چیز ردیف شده هیچ مشکلی نیست همه چیز حل شده , مرتیکه خر 10 سال گزارش تحقیق و تفحص با اون همه گند و . همه چی دو روزه حل شده اراح ننه ات یا چند برابر شده انواع رانت سوء استفاده و انواع بخور بخور ,
  5
  64
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۱) اتفاقا دو هفته پیش، پرزیدنت روسیه هم در یک نطق تلویزیونی (که در دفتر خود نشسته، و مونیتورها جلوی‌اش هستند) گفت؛ "رسم و رسوم روسی* ما، این‌گونه هست که خانواده باید پرجمعیت و عیال‌ور باشد، یعنی‌ حداقل دو - سه بچه به‌دنیا بیاورد، و من یادم هست که مادربزرگ‌های ما، حتا تا پنج - شش بچه نیز به‌دنیا می‌آوردند". - * توضیح؛ از نگاه بنده، این رسم پرجمعیت‌بودن خانواده، که پرزیدنت روسیه آن‌را به خانواده‌های روسی نسبت می‌‌دهد و به آن اشاره می‌‌کند، در اصل، سنتی‌ هست که اقوام روس، از نیاکان بیولوژیکی خود، -که اقوام خزر‌ها بودند-، به ارث گرفته‌ا‌ند - در ایران نیز به همین ترتیب است. - (ادامه. ~
  20
  7
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۲) حال دیدگاه بنده (نگارنده)؛ - بچه‌دارشدن ساده است، اما رسیدگی مادی و مینوی‌-تربیتی‌ به فرزندان، کار ساده‌ای نیست. فرزند، گوسفند نیست، که یک والدین، تعداد زیادی بچه به این دنیای مادی بکشانند، و بعد در هر وعده‌ی غذا، -حتا به بهترین شکل- کلی‌ خوراک جلوی آن‌ها بگذارند، - اما از جهت رشد مینوی و تربیتی‌، یک مادر و پدر نمی‌توانند از عهده‌ی تعداد زیادی بچه‌شان برآیند، آن‌گاه در چنین خانواده‌های پرجمعیتی، برادر‌ها و خواهر‌هایی که بزرگ‌تر از سایرین هستند، نقش والدینی‌گونه و کنترل سیستم را برای دیگر برادر و خواهر‌های‌شان که کوچک‌تر هستند به‌عهده گرفته (یعنی بچه‌ها با یکدیگر بزرگ می‌شوند، بدون دریافت مستقیم توجهات کامل تربیتی‌ و مینوی از سوی والدین خود)، و در نتیجه، فرزندان بزرگ‌تر، دچار حالات "غرور مدیریتی" نسبت به سایرین شده، کوچک‌ترها دچار حالات "دو‌قطبی" می‌شوند، و بچه(بچه‌هایی‌) که از جهت سنی‌، بین خواهر‌برادرهای بزرگ‌تر و کوچک‌تر هستند، دچار "کمبود‌های عاطفی" بسیار بیشتری نسبت به سایرین می‌‌گردند. - (ادامه. ~
  8
  6
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۳) پدر بنده، هفتمین فرزند در خانواده‌ی خود هست، که البته پس از ایشان، دو فرزند دیگر نیز به‌دنیا می‌آیند، که‌ اما هرکدام پس از چند هفته یا یکی‌دو ماه بعد از تولد، فوت می‌شوند، و بدین‌ترتیب، پدر بنده می‌شود هفتمین و آخرین فرزند. - فرزندان در چنین خانواده‌هایی‌، همه انگار که محصول یک سیستم کامونی هستند، - بین خودشان، اختلاف و چند‌-دستگی‌هایی دارند، اما جلوی دیگران (حتا در سن بزرگ‌سالی‌، جلوی فرزندان خود) جبهه می‌گیرند! و دایم ما ما (ماها این‌جوری بودیم، ماها این‌جوری هستیم) می‌کنند. - پدر من، -چه زمانی‌که تا ۲۲ سال پیش در ایران ساکن بودم، و چه پس از مهاجرت به اینجا-، دیدگاه من را هیچگاه قبول نمی‌کند، اما اگر یکی‌ از خواهرها یا برادرها‌ی‌اش بگویند که فلانی‌ (یعنی من) دارد درست می‌گوید، آن‌گاه پدرم چشم‌بسته حرف من را -به واسطه‌ی این‌که برادر یا خواهر‌اش آن‌را تایید کرده- قبول می‌کند!. - در ضمن، من چندین خانواده‌ی پر‌جمیعیت دیگری را نیز -با چنین ویژگی‌های آنرمال- چه در ایران و چه اینجا دیده‌ام، منظورم این هست که فقط خانواده‌ی پر‌جمعیت پدرم را معیار برای بررسی‌ قرار نمی‌دهم. - (ادامه. ~
  7
  5
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۴) یکی‌ دیگر از ویژگی‌های منفی‌ خانواده‌های پر‌جمعیت، این است که حتا وقتی‌ بچه‌های کوچک‌تر، خودشان تشکیل خانواده می‌دهند، اما همچنان زیر سلطه‌ی مدیریتی برادر‌خواهرهای بزرگ‌تر خود هستند، هم نسبت به خودشان، و هم نسبت به بچه‌های خودشان، - یعنی عمو و عمه‌ای که بزرگ‌تر هست، می‌تواند به برادرزاده یا خوهرزاده‌ی خود نیز اشاراتی امر و نهی‌گونه داشته باشد، و آن پدر یا مادر هم، این دخالت از سوی برادر‌خواهرهای بزرگ‌تر خود را، به‌عنوان راهنمایی نسبت به فرزندان‌شان قبول می‌کنند، درحالی‌که چنین راهنمایی‌هایی‌، در اصل دخالت‌هایی حب و بغض‌گونه هستند. - البته چنین خانواده‌های پر‌جمیعیتی، یک خصلت خوب دارند، که اگر بین خودشان، ببینند که برادر یا خواهر‌شان (در هر سنی‌ که باشند) و یا فرزندان برادر یا خواهر‌شان، نیاز مالی‌ دارد، سایر برادر‌خواهرها باهم جمع می‌شوند، و به‌شکل کاری گروهی، مشکلات مالی‌ را حل می‌کنند. / کلام آخر این‌که، ویژه‌گی‌های‌ منفی‌ یک خانواده‌ی پر‌جمعیت، از نکات معدود‌-مثبت آن، بسیار بیشتر است، - پس یک یا نهایت دو فرزند به این دنیا بیاور، - چون "کیفیت" مهم است، و نه "کمیتی باغ‌وحش‌گونه".
  4
  7
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  رویاهای ضحاک خامنه ای هست،بسیجی و ارزشی برای سرکوب مردم ایران کم دارند و متوصل به اراذل شیعه وارداتی افغان و بعضا نیروهای وحشی فلسطینی لبنانی میشوند.حال به این فکرند از هر ۵ فرزند شاید یکی عقب مانده ذهنی و کم هوش در بیاد و ارزشی و بسیجی بشود.مخصوصا که در شرایط فقر و محرومیت ، بستر برای رشد قشر ضعیف ،مذهبی و سطح پایین فرهنگی بالا میرود.
  3
  31
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد
  هیچ آدم معمولی وقتی که جفنگیات این ح.زاده های طرفدار رژیم کثیف و پست اسلامی وآخوندی رو که میشنوه نمیتونه جوش نیاره و بهشون فحش و بدو بیرا نگه. آخه. ج. سرراهی با کدام وضع اقتصادی و معیشتی فکر کردی مردم میتونن ۵یا ۶ فرزند داشته باشند؟ ...، زنیکه لواطکار کثیف.
  3
  11
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این ظاهرا توله اش را کرده حسینیه برای وحوش الشعبی های عراقی و لنگیهای یمنی
  3
  16
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بهتره که جور این کار را خودت بکشی و صاحب 50 توله سگ شوی
  1
  9
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این عقب افتاده ها ادم را با خوک اشتباه گرفته اند
  0
  3
  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.