مسخره کردن مدیریت سیل امارات توسط صداو سیما و سکوت درباره سوءمدیریت سیل مشهد

کیانوش سنجری نوشت:
۲۸ فروردین گذشته که در دبی سیل عظیمی آمد و آب‌گرفتگی‌ خسارت به بار آورد، تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی فرصت را مغتنم شمرد و به بهانه‌‌ی این رویداد آب و هوایی مدیریت امارات را به تمسخر گرفت تا شاید فلاکت ملت نگون‌بخت ایران را برای چند روز لاپوشانی کند.

از آنجا که پروپاگاندای این رژیم و نحوه‌ی مغزشویی حواریونش برایم جالب است، آن برنامه را به خاطر دارم. امروز همان برنامه را تماشا کردم تا ببینم آیا سخنی یا تصویری درباره مدیریت سیل امروز در مشهد زده و دیده می‌شود یا نه. لام تا کام سکوت! و فکر می‌کنید آیا کسی در تلویزیون دبی این حادثه‌ی طبیعی و نحوه‌ی مدیریت آن در ایران را به تمسخر گرفت؟ نه! چرا؟ چون امارات به جای تمسخر سیل مشهد، دارد با اقتصاد جهان رقابت می‌کند. می‌خواهد ۵۱ هزار دلار درآمد سرانه‌اش را نه در برابر ۵ هزار دلار درآمد سرانه‌ی ایران، بلکه رشد تولید ناخالص ملی خود را از رقم ۴۸۶ میلیارد دلار در سال گذشته به ۵.۲ درصد افزایش دهد.

بله، آقای مجری طناز جمهوری اسلامی! در حالی که شما در حال تمسخر سیل دبی بودی، این شهر و این کشور به افق‌های بلندنظری چشم دوخته:

بانک مرکزی امارات در بازبینی گزارش اقتصادی سه ماهه خود برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، رشد تولید ناخالص داخلی غیرنفتی را برای در هر ۲ سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ به میزان ۴.۷ درصد و رشد تولید ناخالص داخلی نفت را ۲.۹ درصد در سال ۲۰۲۴ و ۶.۲ درصد در سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرده است. بماند از رشد ۱۱ درصدی صنعت توریسم این کشور از پارسال و تبدیل به بزرگترین ایرلاین خاورمینه با یکی از بیشترین شمار پروازهای بین‌المللی.
+25
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.