رهبر حوثی‌ها تهدید کرد: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائیل» را هدف می‌گیریم

یورونیوز: عبدالمالک حوثی، رهبر حوثی‌های یمن در یک سخنرانی تلویزیونی تهدید کرد که از این پس، همه کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل حرکت می‌کنند و نه تنها آنهایی که در دریای سرخ هستند، هدفی برای این گروه یمنی خواهند بود.

رهبر حوثی‌های یمن همچنین بار دیگر کشورهای جهان را مورد خطاب قرار داد که حمل و نقل به سمت بنادر به گفته او «فلسطین اشغالی» را متوقف کنند.

اظهارات آقای حوثی در حالی مطرح می‌شود که در خصوص امکان اجرایی شدن این تهدید حوثی‌های یمن تردید وجود دارد و بعید است که آنها بتوانند منطقه‌ای فراتر از آب‌های پیرامونی خود را برای کشتی‌های عبوری ناامن سازند.

حوثی‌ها پیشتر گفته بودند که تا زمانی که جنگ در غزه پایان نیابد اجازه نخواهند داد کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند به مقصد خود برسند. آنها همچنین اسرائیل، بریتانیا و آمریکا را به عنوان اهداف مشروع خود معرفی کرده بوند.

این مقام ارشد حوثی همچنین از چین، روسیه و کشورهای آسیایی خواست تا از حمل و نقل کالا به بنادر اسرائیلی خودداری نمایند. او همچنین تهدید کرد که این گروه یمنی حملات خود را به تمام کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل در دریای مدیترانه حرکت می کنند، گسترش می‌دهد.

او در بخش دیگری از این اظهارات خود گفت: «همه باید حمل و نقل به بنادر فلسطین اشغالی را متوقف کنند. به نفع همه شرکت‌ها است که حمل و نقل به سمت دشمن اسرائیلی به سمت دریای مدیترانه یا هر جهت دیگری را متوقف کنند.»

حملات حوثی ها با ایجاد اختلال در مسیر تجاری کلیدی بین آسیا و اروپا، هزینه حمل و نقل و بیمه را افزایش داده و شرکت‌های کشتیرانی را مجبور به تغییر مسیر به سفرهای طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف جنوب آفریقا کرده است.
+16
رأی دهید
-30

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.