ادعای تازه نیروی انتظامی درباره بازداشت خشن یک زن: نسکافه داغ به ماموران پاشید

 ویدئویی از اقدام مأموران «طرح نور» برای اعمال حجاب اجباری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده استرادیو فردا: فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی درباره ویدئوی منتشرشده از «پتوپیچ» کردن یک زنِ بدون حجاب اجباری، مدعی شد که او ضمن «هنجارشکنی»، اقدام به «پاشیدن محتوای داغ داخل لیوان نسکافه به سمت ماموران» هم کرده بود.

نیروی انتظامی همچنین ادعا کرده که این زن در خودروی پلیس به این اقدام خود «اعتراف» کرده است.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت در اطلاعیه خود گفت این «خانم جوان» روز ۲۴ اردیبهشت در خیابان مطهری در حال تردد بود که «واحد ویژه اجرای طرح نور» به‌دلیل «کشف حجاب و نقض علنی قانون» به او «تذکر» داد.

«طرح نور» نام جدیدی است که نیروی انتظامی اخیراً به جای گشت ارشاد استفاده می‌کند و هدف از آن برخورد با زنان و دخترانی است که اعتقادی به حجاب اجباری ندارند.

نیروی انتظامی ادعا کرده که این زنِ بدون حجاب اجباری «ضمن هنجارشکنی، اقدام به پاشیدن محتویات داغ داخل لیوان (نسکافه) به سمت ماموران کرد و به صورت هدفمند قصد فرار داشت که پرسنل نسوان اقدام به پوشاندن این خانم نموده و در ادامه به خودرو منتقل می‌شود».
در بخش دیگری از این ادعا آمده که «در تصاویر بررسی‌شده دوربین داخل خودرو، نامبرده به موضوع پاشیدن محتویات داغ به سمت ماموران اعتراف می‌کند».

مرکز اطلاع‌رسانی این نیرو، ویدئویی نیز منتشر کرده که تدوین شده است و تصاویر آن پرش دارد و بخشی از آن مربوط به یک ون است که شماری از دختران و زنان بازداشت‌شده در آن حضور دارند.

بر اساس ویدئویی که یک شهروند- خبرنگار از این حادثه منتشر کرده، دو مامور زن، به زور زنی را که به نظر می‌رسد روسری به سر ندارد، سوار یک ونِ بدون نام و نشان می‌کنند که در حین کشیدن او، لباس از تن‌اش در آمده و زن توسط مأموران به سمت جدول خیابان پرتاب می‌شود. سپس یکی از مأموران با آوردن یک پتو و کشیدن آن بر سر زن او را به زور سوار ون می‌کند.

انتشار این ویدئو بازتاب گسترد‌ه‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت، تاجایی که وزیر کشور جمهوری اسلامی به آن واکنش نشان داد.

با این حال احمد وحیدی ضمن دفاع از اقدام مأموران نیروی انتظامی، گفته که اقدام آن‌ها «منطبق بر ضوابط» بوده است.

برخوردهای خشونت‌بار با زنان در ایران برای رعایت حجاب اجباری در حالی ادامه دارد که چهره‌های شناخته‌شده داخلی و نهادهای حقوق بشری داخلی و خارجی نسبت به ادامه آن هشدار می‌دهند.

شیما قوشه، وکیل دادگستری، در توئیتی با اشاره به «پتوپیچ» کردن این زن نوشته است: «این‌که تو ماشین‌های بی‌نام و نشونشون پتو دارند برای مواقع اضطراری، موضوع رو ترسناک‌تر می‌کنه».

پیشتر نیز زهرا رهنورد، از رهبران اعتراضات سال ۸۸ که در حصر خانگی به سر می‌برد، در پیامی گفته بود که «حاکمیت در ملاءعام و جلوی چشم مردم و رسانه‌های ایران و جهان بی‌شرمانه زنان را کتک می‌زند یا فرزندان معترض‌شان را می‌کشد و سوگواران‌شان را زندانی می‌کند و گشت ارشاد و اضلال‌شان را همچنان مبتکرانه ادامه می‌دهد و زن‌کشی می‌کند»
+3
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  کلاغ سیاهای ج. دگوری تخم تازی. نمیدونم این دین کثیف و متعفن و عقب افتاده اسلام چه چیزی توشه که این آخوندهای تازیزاده ابله ح.زاده بزور میخوان به مردم بقبولونند.
  1
  71
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  واقعا چطور می توان به این مسلمانان بی مغز و وحشی گفت که‌ مردم ایران این دین پلید و کثیف ....... را نمی خواهند و زورکی هم نمی توانند حتی تظاهر به مومن بودن بکنند
  6
  70
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  داعش اسلام شیعه در ایران بزور میخواهد ایرانیان را به یوغ اسلام بکشه تا حکومتش پابرجا بماند.۱۴۰۰ سال پیش اجداد این راهزنهای وحشی صحرا نشین همین کار را کردند.
  1
  68
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  میگن دروغ هر چه بزرگ‌تر باشه ، بیشتر قابل باوره ! توی پفیوز که داری میگی ، خوب بگو قوری چای داغ که در حال خوردن بود رو ، محکم زد به سر اون کلاغ سیاههای جن** !!
  3
  38
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  ماجرای اندلس یکبار دیگر در تاریخ تکرار خواهد شد.اینبار در ایران .همانطور که اسپانیاییهای آن منطقه بعد از مدتهای طولانی مسلمانان و اسلام متجاوز را از سرزمینشان بیرون کردند،ایران بعد از این رژیم هم‌ از این دین وحشی و ضد انسانی پاک خواهد شد و به فرهنگ و سبک زندگی ایرانی بر خواهد گشت.
  1
  41
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  ان کتک زدن زیر چادر را چرا کسی نمی گوید چادر را دور خانم گرفته اند زیر چادر با لگد آنقدر او را زدند بعد از بی حال شدن و زخمی شدن سر و صورت پتو پیچ کرده او کشیدند و بردند
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  من تو این مدت که در ایران هستم کسی را ندیدم تو خیابون نسکافه بخوره ‌، شاید بستنی چوب بود ؟ حالا اگر حرفت را قبول کنیم ، تو با لباس پلیس باید اونجوری بزنیش ؟ من که فکر کردم دخترت اومده پول بگیره ، عصبانی شدی . گفتم دعوای خانوادگی . مامور پلیس ایران چنین رفتاری نمیکنه
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  زهرا لچک تفاله بعثیها و قاپ ترشی اخوندک بی عمامه موسوی هم شد. رهبران اپوزرتسیون. ملت ایران از اون روزی که با نوحه ایران ایران ایران. مشتی شدن چون حیوان رویگران جوگیر می شدند و آب و برق و اتوبوس مجانی می‌خواستند نشون دادن چقدر تو دنیای واقعی زندگی می‌میکنند. خمینی خوب ملت را شناخته بود
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  الان میشه فهمید چرا اسپانیا تازی های کثیف رو از کشورشون شوت کردن تو قبر اجدادشون
  4
  10
  ‌پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.