پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد

یورونیوز: پلیس ایتالیا می‌گوید اعضای یک باند مواد مخدر را که با سوءاستفاده از مسافران ایرانی اقدام به قاچاق تریاک و شیشه از طریق جعبه‌های شیرینی می‌کرده‌اند، دستگیر کرده است.

به گفته پلیس رم، همدستان این باند در ایران به فرودگاه تهران رفته و به مسافرانی که می‌خواستند به ایتالیا بیایند بسته‌های خوراکی نظیر سوهان و گز را داده و می‌گفتند: «آیا می‌توانید این‌ها را به دست یکی از دوستانم در رم برسانید؟».

به گزارش نشریه رپوبلیکای ایتالیا این افراد در یک نوبت به گردشگران و دانشجویان ایرانی که عازم سفر بودند، ۱۲۰ یورو در ازای حمل ۵ بسته شیرینی به ظاهر بازنشده پرداخت کرده‌اند. مسافران به این ترتیب بدون اینکه خود بدانند، همچون یک پیک مواد مخدر اجناس را به ایتالیا می‌آوردند.

مقامات پلیس می‌گویند تحقیقات اولیه درباره این باند قاچاق در پی دستگیری یک شهروند بنگلادشی به اتهام حمل ۵۳۰ گرم شیشه در ژوئن ۲۰۲۱ در رم آغاز شد و ماموران توانستند بعد از سال‌ها با ردیابی سرنخ‌ها رهبر این باند را دستگیر کنند.

طبق اعلام مقامات دادستانی ایتالیا، رئیس این باند قاچاق مواد مخدر یک شهروند ۵۲ ساله ایرانی با سابقه ۲۵ سال اقامت در ایتالیا به نام «فرشید نکوئی شهرکی» بوده که با کمک همسرش که او نیز ایرانی است اقدام به این کار می‌کرده‌ است. آقای نکوئی به دلیل ارتکاب جرمی مشابه در گذشته در حبس خانگی قرار داشته است.

بر اساس گفته پلیس، این باند در مجموع ۲۱ کیلوگرم شیشه و ۳ کیلوگرم تریاک را طی هشت ماه اخیر از این طریق به ایتالیا قاچاق کرده‌اند.

طبق اظهارات منتشره، آقای نکوئی در مورد استفاده از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در ایتالیا به عنوان پیک مواد مخدر گفته است: «بچه‌های سال اولی خیلی خوب هستند، دردسری ایجاد نمی‌کنند.»
کشف و ضبط شیشه و تریاک از داخل بسته‌های خوراکی ایرانیبنابر اعلام پلیس این فرد با استفاده از ویزای کاری که به عنوان «نانوا» دریافت کرده بود، یک شبکه بین‌المللی از خریداران و دلالان مواد را تشکیل داده بود.

وی به همراه همسرش جنس‌ها را با استفاده از کارگران ارزان‌قیمت فیلیپینی و بنگلادشی در انبارها نگه داشته و پس از تقسیم به قطعات کوچک‌تر برای خرده‌فروشی به بازار عرضه می‌کرد.

در جریان تفتیش خانه این زوج ۳ کیلوگرم شیشه و ۱.۵ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در ته کاذب بسته‌های سالم شیرینی ایرانی جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.

به گفته پلیس، ۲۵ هزار یورو پول نقد نیز از خانه این زن و شوهر به دست آمد که گمان می‌رود عواید حاصل از فروش مواد مخدر باشد.

در جریان عملیات پلیس که با دفتر دادستانی رم هماهنگ شده بود، ۵ نفر بازداشت شده و ۱۳ نفر به اتهامات قاچاق بین‌المللی و همچنین خرید و فروش و واردات مواد مخدر تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.
+64
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ننیجه خیانتی که تمامی دول خارجی به ایران و ایرانیان و شاه فقید در سال ۵۷ کردند، گریبانگیرشان شده و بدتر هم خواهد شد.
  29
  67
  ‌چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  آخه اوسکول این یارو مواد فروش بوده، چه ربطی به شاه منگولتون داشته؟ یه خورده کمتر توهم بزنید بابا
  5
  1
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اسمت را همه میدانند همینطور لقبت را احتیاجی به بازگو کردنش نبود، در ضمن، فکر کنم‌تو‌نوه رئیسی هستی، از سطح نگارش و درک و فهمن همگی متوجه شدیم. برو بجای بابا بزرگت تو ناهارش رو بخور. امروز یه ایران ناهار و حلوای بابا بزرگت رو با کمال میل و شادی میخورن. هر وقت از یه کودکستانی نظر خواستیم، با فهم و شعور تر از تو فراوان هست و مطمعنیم که به تو نمیرسه
  1
  0
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.