مدال رشادت پادشاه بریتانیا برای زنی که خواهر دوقلویش را از آرواره تمساح نجات داد

جورجیا که مدال رشادت را دریافت می‌کند در سمت راست با لباس قرمز و صورتی و خواهرش ملیسا در سمت چپ لباس گلدار.بی بی سی: زنی که خواهر دوقلوی خود را از حمله تمساح نجات داد، از پادشاه بریتانیا مدال رشادت دریافت خواهد کرد.

جورجیا لئوری ۳۱ ساله با خواهر دوقلوی خود ملیسا، در ژوئن ۲۰۲۱ برای کار داوطلبانه در پناهگاه حیوانات به مکزیک رفتند.

آنها در یک تور آموزشی شنا در رودخانه «پوئرتو اسکوندید» شرکت کرده بودند که با حمله یک تمساح روبرو شدند. وقتی جورجیا دید که تمساح ملیسا را زیر آب کشیده است، شروع به مشت زدن به سر و صورت تمساح کرد.

در این حمله، مچ ملیسا آسیب دید و شکم، ران و پاهایش زخم شد در حالیکه تمساح فقط دست جورجیا را گاز گرفته بود.

این دو خواهر در بیمارستانی در مکزیک بستری شدند. پزشکان ملیسا را که دچار عفونت خون شده بود را در کمای مصنوعی قرار دادند.
جورجیا لئوری ۳۱ ساله با خواهر دوقلوی خود ملیسا، در ژوئن ۲۰۲۱ برای کار داوطلبانه در پناهگاه حیوانات به مکزیک رفتند.ملیسا که به همراه خواهرش به برنامه صبحگاهی بی‌بی‌سی دعوت شده بود، به مجری گفت: «همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد و من بیهوش شدم. بهوش که آمدم خواهرم را کنارم دیدم که به من می‌گفت نگران نباش، من کنارت هستم. خواهرم آهنگی را زمزمه می‌کرد تا آرام شوم.»

جورجیا نیز در پاسخ به مجری این برنامه که او را بسیار شجاع خواند گفت: «به نظرم همه قدرت مواجه با چنین شرایطی را دارند،‌ اما چون هر روز با آن روبرو نیستند از آن بی‌اطلاع هستند.»

جورجیا پس از اینکه متوجه شد در فهرست افراد غیرنظامی که این مدال را از پادشاه دریافت می‌کنند، قرار گرفته است گفت: «این مایه افتخار است، وقتی نامه را دریافت کردم خیلی جا خوردم، اصلا انتظارش را نداشتم.»

قرار است این دو خواهر در ۱۱ اوت ۲۰۲۴ در ماراتن تیمز در لندن شنا کنند تا برای موسسه «اختلال اضطراب پس از سانحه» در بریتانیا و یک موسسه خیریه پزشکی در مکزیک پول جمع‌ کنند.
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.