با افزایش سن باید متوجه کدام خطرات مصرف الکل باشیم؟

افراد بالای ۶۵ سال نباید بیش از یک نوشیدنی در روز و بیش از ۷ نوشیدنی در هفته مصرف کننددویچه وله: مصرف الکل در سالمندی خطراتی مانند آسیب‌های جدی بر سلامت بدن و همچنین واکنش‌های نامطلوب دارویی به همراه دارد.

به گزارش WebMD، سوء‌مصرف الکل در افراد مسن یک مشکل بسیار شایع است. وقتی الکل می‌نوشید، از طریق روده کوچک جذب می‌شود، توسط کبد پردازش می‌شود و از طریق اندام‌های اصلی گردش می‌کند. با افزایش سن، توده عضلانی کمتری دارید و کبد شما آنقدر قوی نیست. این امر باعث می‌شود مقدار بیشتری الکل در جریان خون شما باقی بماند و اثرش بر بدن بیشتر از پیش شود.

افزایش احتمال مسمومیت با الکل، اختلال بینایی، واکنش دیرهنگام به مسائل و افزایش احتمال سقوط، از خطرات مستی در دوران میانسالی است.

همچنین این علایم در سالمندان مبتلا به سوءمصرف الکل بیشتر دیده می‌شود: فشار خون وضعیتی (فشارخونی که هنگام نشستن یا ایستادن افزایش می‌یابد)، ضعف عضلانی، آسیب اعصاب محیطی، خطر بیشتر شکستگی لگن در بزرگسالان مبتلا به پوکی استخوان، هذیان، زوال عقل ناشی از الکل، بیماری دستگاه گوارش، هپاتیت الکلی، کبد چرب، سیروز کبدی، افزایش فشار خون، خطر بالاتر سکته مغزی، افزایش خطر عفونت، خواب آشفته و افسردگی.

در ضمن بیشتر داروها با الکل تداخل دارند. الکل نه تنها شرایطی مانند فشار خون بالا و دیابت را بدتر می‌کند، بلکه با داروهایی که معمولاً برای درمان این بیماری‌ها استفاده می‌شوند تداخل دارد.

متخصصان توصیه می‌کنند که افراد بالای ۶۵ سال نباید بیش از یک نوشیدنی در روز و بیش از ۷ نوشیدنی در هفته مصرف کنند. البته این مقدار ممکن است بسته به سلامتی و نوع بدن شما متفاوت باشد.

به عنوان یک فرد میانسال در صورتی که به مکان‌هایی رفتید که مشروبات الکلی سرو می‌کنند، بهتر است نوشیدنی‌هایی مانند آب گازدار با لیمو، آب میوه و آب طعم‌دار، ماءالشعیر بدون الکل، کولاهای رژیمی یا سایر کوکتل‌های بدون الکل سفارش دهید.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.