حداد عادل: «وزارت رشد جمعیت» تأسیس شود

فارس: «من توجه شما را جلب میکنم به خبری که همین روز گذشته در اخبار تلویزیون شنیدم مبنی بر اینکه کره جنوبی با همه پیشرفتی که درصنعت و رشد اقتصادی داشته، الان به شدت با گرفتاری رشد جمعیت روبه رو است و آن‌ها تصمیم گرفتند که یک وزارتخانه برای رشد جمعیت خود ایجاد کنند.»

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: امروز بسیاری از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.

غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی عنوان کرد: امروز خیلی از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.

غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو باستاد خبری جوانی جمعیت گفت: بحث توجه به جوانی جمعیت مسئله خیلی مهمی است، از جمله اموری که تا دیر نشده باید نسبت به آن اقدام کنیم وگرنه برای همیشه دیر می‌شود. من توجه شما را جلب میکنم به خبری که همین روز گذشته در اخبار تلویزیون شنیدم مبنی بر اینکه کره جنوبی با همه پیشرفتی که درصنعت و رشد اقتصادی داشته، الان به شدت با گرفتاری رشد جمعیت روبه رو است و آن‌ها تصمیم گرفتند که یک وزارتخانه برای رشد جمعیت خود ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه هر اقدامی در جهت جوانی جمعیت از قانون گذاری، برپایی همایش و آگاهی دادن به مردم و صد‌ها اقدام دیگر ارزشمند و اثرگذار است، گفت: من هم تأیید می‌کنم و امیدوارم که این همایش هم که ریاست جمهوری می‌خواهد برگزار کند جنبه تشریفاتی نداشته باشد، علمی باشد و متخصصان هم بنشینند و درباره ابعاد مختلف آن صحبت کنند تا ذهنشان هم توانا‌تر شود. حدادعادل درباره این نگاه که مسائل اقتصادی عامل عدم فرزندآوری است.

وی گفت: در عمل که می‌بینیم آن‌هایی که فقیرتر هستند فرزندان بیشتری دارند و آن‌هایی که داراتر هستند کمتر ازدواج می‌کنند و فرزندآوری شان نیز نرخش پایین‌تر است.

وی درباره سیاست‌های تشویقی فرزندآوری توسط دولت نیز گفت: قطعا تصمیمات دولت میتواند موثر باشد، اما باید قدری هم واقع بینی را به کار ببرند، در وضع قانون من بعد شانزده سال که نماینده مجلس بودم می‌دانم که قانون گذاری کار خیلی سختی است.

من به برخی دوستان خود که در مجلس هم هستند تذکر دادم که برخی چیز‌هایی که شما تصور می‌کنید تشویق هست بیشتر باعث آشفتگی بازار می‌شود تا اینکه چیزی گیر خانواده‌ها بیاید، باید دراین جهت درست حرکت کرد، چون می‌دانم که نیتشان خیر است و نباید عجولانه کاری کنند و حتما کار‌ها علمی و فکر شده باشد.
+1
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  یک‌عده ناموجود پست رذل دزد قاتل روانی ایران را از سال ۵۷ اشغال کرده و میخواهند کنترل کنند، مردیکه عوضی باز زر زد کثافت مفعول زاده کثافت
  9
  28
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  وزارت رشد شیره ای یا معتاد که بهتره ، حداد باقل میشه رئیسش و شیره ای معرف و لجن پراکنش حسین شرافتنداری هم نایب رئیسش !!
  2
  31
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  نمی گه وزارت مبارزه با مواد مخدر تاسیس بشه، چون خودشو اول می گیرند اعدام می کنند.
  9
  21
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  تو هم مثل کرگدن السلام علم الهدی که مشاده عمامه لهافکشی سر کرده برو شاه عبدالعظیم یک کلاه انگلیسی اصل لهافکشی برای لنگیهای یمنی باند حسن خرص الله وخش الشعبی های و پاکستانی های بو گندو سر کن که صیغهزاده مثل خوت مط بیندازند
  0
  11
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چطور است که چند جا تاسیس کنید تا بجای خوک انسان تولید کنند. جمعیت زیاد میشود غزه
  0
  7
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.