سوییس برنده رقابت‌های آواز یوروویژن ۲۰۲۴ شد + ویدیو

ایران اینترنشنال: سوییس شنبه ۲۲ اردیبهشت برنده رقابت‌های آواز یوروویژن ۲۰۲۴ در شهر مالمو سوئد شد. نمو، خواننده و رپر ۲۴ ساله سوییسی با ترانه «کد» برنده این رقابت‌ها شد. این ترانه که در سبک رپ و راک اجرا شده روایت هویت‌یابی این خواننده به عنوان یک فرد ترنس با هویت جنسیتی غیردوگانه، نانباینری، است.

نمو پس از دریافت این جایزه، ابراز امیدواری کرد که رقابت‌های یوروویژن بر «عهد خود در حمایت از صلح و کرامت برای همه انسان‌های جهان» باقی بماند.

مارکو پوریشیچ، ۲۸ ساله و با نام هنری «بیبی‌ لازانیا»، از کرواسی، با آهنگ «ریم تیم تاگی دیم» مقام دوم این رقابت‌ها را کسب کرد. این آهنگ درباره ماجرای یک مرد جوان است که با رویای رسیدن به فرصت‌های بهتر در شهر، خانه خود را ترک می‌کند.

ادن گولان، خواننده ۲۰ ساله اسرائیلی، نیز که حضورش در این رقابت‌ها هم‌زمان با جنگ غزه جنجال‌های گسترده‌ای ایجاد کرده بود و یکی از شانس‌های اصلی اول شدن در یوروویژن ۲۰۲۴ به شمار می‌آمد، با ترانه «طوفان» به مقام پنجم رسید.

اسرائیل پس از تغییر نسخه اصلی این ترانه که در اشاره به حمله حماس به اسرائیل «طوفان اکتبر» نام داشت، اجازه راهیابی به یوروویژن را دریافت کرد.

مسابقه آواز یوروویژن محبوب‌ترین و موفق‌ترین برنامه شبکه یوروویژن است که از آن با عنوان قدیمی‌ترین مسابقه بین‌المللی تلویزیونی جهان در بخش موسیقی یاد می‌شود.

این رقابت از سال ۱۹۵۶ میلادی به غیر از سال ۲۰۲۰ هر سال برگزار شده ‌است.

شمارش آرا پس از پایان مدت زمان رای‌گیری تلفنی از ۳۷ کشور و نظردهی آنلاین «بقیه نقاط جهان»، صورت گرفت.

این آرا به همراه امتیاز هیات داوران هر یک از کشورهای شرکت‌کننده در یوروویژن ۲۰۲۴، برنده نهایی را تعیین ‌کرد.
+26
رأی دهید
-24

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.