چرا جسیکا بیل پیش از شب‌نشینی مد موزه متروپولیتن در ۹ کیلوگرم نمک حمام کرد؟

جسیکا بیل در شب‌نشینی مد موزه متروپولیتن ایندیپندنت فارسی: جسیکا بیل دوشنبه‌ شب، پیش از حضور در شب‌نشینی مد موزه متروپولیتن (Met gala)، بخشی از تمهیداتش برای حضور در این مهمانی را فاش کرد: حمام نمک اپسوم.

او در ویدیویی که یکشنبه‌ شب در تیک‌تاک منتشر کرد، پوشیده در پیراهن صورتی تامارا رالف، چشم‌ها را به خود خیره کرد. بیل از خودش در حال آماده شدن و غوطه‌ خوردن در یک وان حمام پر از نمک فیلم گرفت.
@jessbiel While the kids are out partying, I am in soaking 🛁 #MetGala ♬ original sound - Jessica Biel

در این ویدیو بیل در حال شمارش ۵ کیسه نمک اپسوم خالص دکتر تیل است، سپس آن‌ها را در وان حمام خالی می‌کند. او گفت: «با آب داغ، به اندازه‌ای که تحملش را دارید، از شب قبل ۳۰ دقیقه خیس بخورید. سپس کلی آب بنوشید و زود بخوابید... .»
اما این نمک چه‌ کار می‌کند و آیا واقعا این مقدار لازم است؟
حمام نمک اپسوم چه می‌کند؟
نمک اپسوم، همان سولفات منیزیم یا نمک حمام، حاوی منیزیم است و فوایدی چون بهبود خواب و کاهش سطح التهاب را به‌ همراه دارد. گفته می‌شود حمام کردن در نمک اپسوم درد و التهاب عضلانی را کاهش می‌دهد و باعث آرامش و نرمی پوست می‌شود. برخی از پزشکان آن را درمانی آسان و طبیعی برای رفع کوفتگی‌ها و دردهای روزانه می‌دانند.

دکتر لورا پردی، پزشک خانواده و مدیر پزشکی سوئل مدیکال (Swell Medical)، به یاهو لایف گفت: «حمام نمک اپسوم دردهای عضلانی را کاهش می‌دهدو به آرامش شما کمک می‌کند. یکی دیگر از مزایای آن نیز جذب منیزیم است. منیزیم ماده‌ای معدنی است که به سلامت کلی بدن، به‌ویژه سلامت مغز و قلب، کیفیت خواب و آرامش عضلانی کمک می‌کند و همچنین، اگر به رژیم غذایی‌تان توجه ویژه دارید، در کاهش سطح قند خون تاثیرگذار است.»

با این حال، شواهد علمی برای تایید این فرضیات، که بیشتر باورهایی عمومی‌اند، وجود ندارد. هیچ مطالعه قطعی وجود ندارد که نشان دهد پوست منیزیم را به همان میزانی جذب می‌کند که وقتی نوع خوراکی آن را می‌خوریم جذب بدن می‌شود و دقیقا همان فواید را دارد.

همان‌طور که در پست بیل نشان داده می‌شود، این بازیگر از نمک اپسوم برای کاهش وزن استفاده می‌کند تا به‌راحتی درون لباسش بلغزد و جلوه‌گری کند. اما برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی این حرکت را «بسیار ناسالم و سمی» خواندند.

 
+4
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.