شاهزاده رضا پهلوی: افراطیون مانع اتحاد نیروهای مخالف جمهوری اسلامی‌اند

ایران اینترنشنال: شاهزاده رضا پهلوی در نشستی در لندن خطاب به جامعه بین‌المللی اعلام کرد اگر دیپلماسی در حل بحران کنونی منطقه شکست خورده، تنها راه ممکن حمایت از مردم ایران است. او درباره اپوزیسیون جمهوری اسلامی نیز گفت دو بخش افراطی راست و چپ مانع اتحاد در نیروهای مخالف جمهوری اسلامی هستند.

شاهزاده پهلوی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در نشست «ایران آینده، چالش‌ها و راهکارها»، با حضور تعدادی از فعالان سیاسی در لندن شرکت کرد.
 سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی در نشست ایران آینده، چالش‌ها و راهکارها او در ابتدای این نشست گفت: «کشورهای جهان بدانند اگر دیپلماسی شکست خورده، راه اصلی [حل بحران خاورمیانه] برخورد نظامی نیست و تنها راه ممکن، حمایت از مردم ایران است».

وی با اشاره به اختلاف نظرها میان گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، گفت: «در جایی که می‌دانیم اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد، مردم تصمیم نهایی را می‌گیرند. این مردم هستند که درباره آینده ایران تصمیم خواهند گرفت.»

شاهزاده رضا پهلوی با تاکید بر رعایت «قواعد بازی» گفت که یک سری اصول حداقلی وجود دارد که در این میان، «حقوق بشر از همه مهم‌تر» است.

او نظام سکولار و اهمیت تمامیت ارضی کشور را از دیگر اصول حداقلی برای تجمیع نیروهای سکولار دموکرات ایرانی دانست.

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد دو بخش افراطی راست و چپ اپوزیسیون جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند اتحاد در میان نیروهای مخالف حکومت فعلی ایران به وجود بیاید.

پس از آغاز خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، شورای هم‌بستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران در روز ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ اولین نشست خود را در دانشگاه جرج‌تاون در واشینگتن‌ دی‌سی برگزار کرد.

این شورا که شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون،‌ شیرین عبادی، عبدالله مهتدی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی اعضایش بودند، روز ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ «منشور هم‌بستگی و سازماندهی برای آزادی» خود را به‌ نام «مهسا» منتشر کرد.

این شورا پس از مدتی به دلیل خروج برخی اعضایش به کار خود پایان داد.

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال مدنی پیش‌ از این درباره شکسته شدن این ائتلاف گفت: «نه تنها غربی‌ها بلکه مردم ایران هم این سوال را دارند که دولت‌های خارجی چطور می‌توانند به اپوزیسیونی اعتماد کند که مانند جزیره‌های سرگردان پراکنده‌اند.»

در اردیبهشت سال گذشته، حامد اسماعیلیون درباره دلایل کناره‌گیری‌اش از شورای همبستگی به ایران‌اینترنشنال گفت در حالی که همراه اکثریت قریب به اتفاق جمع برای پیشبرد طرح‌ها خواستار تشکیل کمیته‌های تخصصی، اساس‌نامه و سازوکار بودند، اما «از طرف آقای پهلوی» مقاومت وجود داشت.

اسماعیلیون در برنامه چشم‌انداز با سیما ثابت به ایران‌اینترنشنال گفت از ابتدا در شورای همبستگی تاکید او و اکثریت اعضا بر این بوده که باید برای همه طرح‌های مورد نظر کمیته‌های تخصصی تشکیل شود و این شورا دارای اساسنامه و سازوکار باشد اما نظر مخالف این بود که باید سازمان‌ها و نهادهایی از خارج تشکیل شوند و شورا از آن‌ها حمایت کند.

شاهزاده رضا پهلوی با بیان اینکه «ما باید بتوانیم به کشورهای دنیا نشان دهیم کمبود قابلیت و مدیریت نداریم»، افزود: «ما می‌توانیم به دنیا نشان دهیم راه دیگری غیر از حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران وجود دارد.»

او به تغییر مواضع نیروهای اصلاح‌طلب در ایران اشاره کرد و گفت: «حتی اصلاح‌طلبان نیز دیگر از این نظام ناامید شده‌اند و به دنبال نقطه‌ای برای اتصال با مخالفان نظام هستند. کسانی که دستشان به خون مردم آلوده نیست باید تضمین‌هایی برای فردای پس از فروپاشی نظام برای آن‌ها وجود داشته باشد.»

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، مرزبندی با نیروهای تمامیت‌خواه که رفتارشان باعث از بین رفتن اتحاد می‌شود، باید مشخص باشد.

خرداد سال گذشته، فرزند آخرین شاه ایران در یک سخنرانی بار دیگر خواستار اتحاد مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی شد و ضمن تاکید بر احترام به عقاید مختلف مردم و گروه‌ها، گفت: «از آن‌هایی که فحاشی و هتاکی می‌کنند اعلام برائت کنیم و با رفتار زشت فحاشی مقابله کنیم.»

در جریان اعتراضات سراسری سال‌‎های اخیر بسیاری از معترضان در حمایت از حکومت پهلوی به ویژه رضا شاه، شعارهایی همچون «رضا شاه روحت شاد» سر داده‌اند.

در سال ۱۴۰۱، یک نظرسنجی موسسه گمان حاکی از آن بود که برای ترکیب اعضای ائتلاف اپوزیسیون، پاسخ‌‌دهندگان به ۲۰ فعال مدنی و سیاسی بیشترین رای را دادند که رضا پهلوی، علی دایی، علی کریمی، حامد اسماعیلیون، حسین رونقی، نازنین بنیادی، فاطمه سپهری، مسیح علی‌نژاد و نسرین ستوده در صدر گزینه‌ها بودند.
+372
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  شازده قراضه بچه ننه!
  153
  42
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت ابله خیلباف دنبال عقاید پوشالی خودشان هستند. ابلهان مذهبی به فکر ظهور امام زمان هستند.ابلهان چپول فکر میکنند که روزی دنیا کمونیست خواهد شد. مصدقی های ابله سرگور او آبغوره میگیرند و هیچکدام به فکر واقعیت های قابل اجرا نیستند
  36
  122
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  نمی‌دونم چرا آقای پهلوی اسم نمی بره از اون کسانیکه منم هستند و چوب لا چرخ اتحاد مخالفین میکنن و شاید هم نفوذی رژیم در جمع مخالفین !! آقا جان عزیزم ، بگو چه کسانی هستند این نابکاران !!؟ این مُصی دایناسور بیچاره هم
  38
  54
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  …. پوزش… این مُصی دایناسور بیچاره هم چه عذابی میکشه که مرتب باید چشم از اخبار ( یوکی ) بر نداره ، تا خبری از آقای پهلوی شد ، سراسیمه و سینه زنون بپره وسط و اراجیف تکراری رو بلغور و قرقره کُنه !!
  26
  72
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  شاهزاده گرامی، در حسن نظر شما شک ندارم، ولی امیدوارم دچار اشتباه محاسباتی پدرتان در اعتماد به به آمریکا و غرب نشوید، حتما خبر دارید که سیاست پشت و روی میدان داران قدرت جهانی بسیار متفاوت و عمدتا متضاد است!!
  18
  73
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا

  مردم ایران فقط خواهان پادشاهی هستند چون شرق و غرب و مذهب در حکومت شکست خورده است در جمهوری ها هر ۴ سال یک مشت لاش خور از طرف سرمایه دارها می آیند مردم را به نفع خود سر کیسه کرده و به جیب خود و سرمایه داران پول سرازیر کرده و میروند دوباره ۴سال دیگر مشتی گدا گرسنه دیگر آمده هم خود از جیب مردم می خورند هم باز برای سرمایه دارها قانون می سازند در رژیم چپ هم که ادعای مردم دارد باز در زیر چادر سرمایه دار ها مردم را برده می کنند نظام مذهبی هم که آش شله قلم کار هر دو است بعلاوه کثافات مذهبیون در تمام موارد بالا مردم برده مدرن ،غیر مدرن و مذهب هستند تنها شاهنشاهی است که فردی وکیل مردم در سیستم نخست وزیری و مجلس است اگر خطایی و قانونی بر ضد مردم باشد شاه وکیل مردم دخالت می کند چون شاه هر روز عوض نمی شود بنابراین عده ای برای مدتی کوتاه نمی آیند که مردم را بچاپند جیبشان را پر برای سرمایه‌دار قانون بچاپ مردم تصویب کنند و بروند نظام شاهنشاهی در دانمارک اسپانیا و سوئد و...نمونه های بارز سیستم خوب هستند
  40
  62
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  با اذهان عمومی سردرگم که سردرگمی آن ناشی از تاثیر پذیری از جوهره تاریخی ایرانی است باید در راستای تغییرات مهم با احتیاط عمل کرد ما تنها ملتی هستیم که خوب می‌دانیم چه نمی‌خواهیم و اصلا نمی‌دانیم که چه میخواهیم بیهوده به آخوند و شاهزاده ناسزا نگید اذهان عمومی ایرانی در راستای تصمیم گرفتن دچار مسگلات عدیده هست و تا آیت مشکل رفع نشود یا در زیر پای آخوند له خواهیم شد یا زیر پای دیگر نوع حکومت‌ها.
  35
  27
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  کاملا با ایشان موافقم. چپ اللهی ها (نه الزاما سوسیالیست ها), شاه اللهی ها (نه الزاما سلطنت طلب ها) و قوم اللهی ها (نه الزاما هویت طلبان) و اصولا بیشتر تفاله های پس مانده از نسل ۵۷ ها, همیشه در این ۱۴-۱۵ سال گذشته, با تنفری که از همدیگر دارند گند زده اند به جنبش آزادی خواهی جوانان ایران و آن را به نفع جمهوری اسلامی به بیراهه کشانده اند.
  19
  56
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  فرهاد۱۹۷۷ - فلوریدا، ایالات متحده امریکا
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  تا به‌امروز نه امریکا ونه حتی یک کشور اروپایی از ایشان حمایت واقعی نکرده‌اند. تنها کشوری که از ایشان به ظاهر حمایت کرده‌است، اسرائیل است، البته باز هم تکرار میکنم به ظاهر. البته بنظر من این اشباه از ایشان بود که بسمت اسراییل و حمایت ظاهری آنها رفتند. این‌کار ایشان سبب تفرقه بین حامیان ایشان شد. عدم حمایت امریکا و کشور‌های اروپایی از ایشان مطمنا بدلیل این باشد که آیشان فاقد ان جنمی که پدر و پدر بزرگ خدا‌بیامرزشان داشتنند میباشند. امیدوارم روزی آن عرضه و جنم را اگر دارند بدنیا و ایرانیان نشان دهند.
  32
  20
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک

  این بنده خدا در حسرت پادشاهی ماند و فکر کنم زمانی پادشاهی به این بیچاره برسد که دیگه الزامیر گرفته باشد
  63
  31
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خیلی به خودت فشار نیار پیرمرد هاف هافو! پول کفن و دفنتو خرج نت نکن! بوی حلوات داره تا اینجا میاد! زور اضافی هم نزن! یه پوشک صرفه جویی میشه!
  63
  19
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  Momijii - توکیو، ژاپن
  با سلام ، مقام و شان ایشان باعث اجتناب ازنام بردن این افراد میشود . این افراد دانسته یا نادانسته بطور احمقانه و کورکورانه خود را طرفدار هر قشر و گروه وحتی دین میدانند . بطور نمونه فاطی و مصدق در سمت دین و مخالف رژیم شاهنشاهی و Ginger - چگو، اسپانیا در طرفداری از نظام پادشاهی . موفق باشید
  12
  25
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  باز کدوم از خدا بی خبری به تو مشروب مفت داده؟!
  46
  15
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  اولاً که مُصی و فاطی و چِلی خُلی و زندونی و سیا و دیگر اوشگولای سایت ، در واقع نمک سایت هستند ، اینها نباشند ، ما باید سربه سر کی بذاریم و بخندیم !؟ دوماً منظور ایشون افراد اسم و رسم داری هستند که بعنوان مخالف رژیم تا اندازه ای برای خود وزنه ای محسوب میشن و بالطبع هواداران خودشون رو دارند ! در خاتمه اینطور که شما اظهار کردید مقام و شأن ایشون اجازه نمیده اسم اون تندروهایی که مانع اتحاد مخالفین میشن رو رسانه ای کنند ، بعقیده من آقای پهلوی لازم هست که کمی هم بی پرواتر و بقولی انقلابی و محکم با موانع اتحاد برخورد کنند ، چه بسا ایشون به لحاظ جایگاه اجتماعی چند سر و گردن از دیگر شخصیتهای اپوزیسیون بالاترند . پیروز باشید .
  9
  30
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  نویسنده این مطلب که از قضا شبکه لندنی ایران اینترنشنال هم هست موذیانه چند واقعیت رو تحریف کرده: ۱.این شبکه به عمد مرکز ثقل تحولات ایران رو از داخل ایران به خارج ایران منتقل کرده تا خدای نکرده کسی نتونه از داخل ایران رقیب شاخزاده برای رهبری بشه. ۲‌ نویسنده این مطلب عمدا از نظر سنجی موسسات گمنام به عنوان مدرک برای منتخب بودن شاخزاده استفاده کرده تا به این مشکل که شاخزاده صرفا به علت پسر ممرضا پالانی بودن خودشو برحق میدونه پاسخ بده. ۳. این مطلب سعی داره تا جمع شدن زیر پرچم پالان طلبان رو به عنوان اتحاد ملت ایران جا بزنه تا بتونه هر کس رو که با شاخزاده مخالفت میکنه به عنوان مخالف اتحاد مردم تخریب کنه.
  50
  16
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  Momijii - توکیو، ژاپن
  الهی تو فدای شاخزاده بشی . شاخزاده هم فدای ملت ایران بشه!
  47
  17
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  من روش ابوعلی سینا عالم بزرگ ایران و بشریت را انجام میدهم و جوابت را نمیدهم تا خودت و دیگران بفهمید ، جواب ابلهان خاموشی است. ولی .... به قربونت بره با این هوش و ذکاوت
  12
  28
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  ضعیفه تو کار و زندگی نداری؟ تو شوهر نداری که از صبح تا شب نشستی پای اینترنت و خزعبلات تایپ میکنی؟ برو آبگوشتت رو بپز..... میآد خونه یک چیزی واسه خوردن داشته باشه😁
  14
  28
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  شاهزاده نیازی به اتحاد با بقیه نداره اینها اصلاً عددی نیستند که قابل اعتنا باشند اگر هم کسی قراره ملحق بشه بهتره به عنوان سرباز صفر ملحق بشه که نتونه وسط کار بامبول دربیاره و همه چیز رو خراب کنه..
  22
  21
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  خب باهوش! الان که جواب دادی! احیانا اطرافتون کسی مشروب نذری پخش نمیکنه؟!
  38
  14
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  PERTAPANI - بن، آلمان
  آخ که اگه ..... بدونه تو همیشه تو نت ول چرخ میزنی. ..... با کسی شوخی ندارن! باید مدتها روده هاتو وصله پینه کنی!
  38
  12
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  سه بار این گزارش را دیدم. یا من درک نمی‌‌کنم یا همه از دم "ج.." کش شیخ هستید. به کجا سخنان این ایشون ایراد دارید؟ حقوق بشر، جدایی دین از حکومت؟ تمامیت ارضی؟ . اونکه سایبری است تکلیفش مشخص است. آنکه ۵۷ اتی است. "نه همه" بلکه ۵۷ اتی این سایت"همان است که سینه برا غزه و فلسطین چاک می‌‌دهد ولی‌ کشتار پوتین را در اکراین و گرجستان را دفاع از دمکراسی و مبارزه با امپریالیست می‌‌داند. نشسته در کشور پادشاهی امپریالیست و می‌‌چرد و نشخوار می‌‌کند ولی‌ شیوه کره شمالی‌ و کوبا را برای مردم ایران می‌‌خواهد. اخر الدنگ‌ها یک جمله هم بنویسید به کجا جمله ایشون ایراد دارید؟ حرف مفت زدن که مدینه فاضله نیست.ابله متولد شده.۴۵ سال هیچی‌ یاد نگرفته بقیه آن را هم که فراموش کرده.کی‌ درک که اگر ۵۰ میلیون بار چرند را تکرار کنید. با وجود این حماقت باقی‌ می‌‌ماند
  14
  25
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  Momijii - توکیو، ژاپن
  با سلام مجدد ، قبلا یکبارتوضیح دادم که ما در این سایت خیلی به سران مملکت توهین میکنیم ، افترا میزنیم و حتی فحش هم میدهیم . آقا را آغا مینویسیم ، و از حمام منصوری گرفته تا پرستو و باجناقها حواله میکنیم ولی هیچوقت با احترام و ترس صحبت نکردیم چون مسئولیتی نداریم ، شناخته شده نیستیم ، حتی شاید عده ایی از سران موافق ، مخالف و اپوزیسیون هم بین ما باشند .اما همانطور که فرمودید رضا پهلوی یک سرو گردن از دیگر شخصیتها بالاتر است . او یک شخص معمولی مثل من و شما نیست که هر الفاظی را بیان کند. آیا هیچوقت از او شنیدید که بدون لقب آقای از خمینی و خامنه ای سخن بگوید ؟ مبنا بر موقعیت ایشان قادر به نام بردن افراد نیست . او افراطیون را می شناسد و خود شما هم بعضیها را می شناسید ، آنها یکی دو تا نیستند مثل انگل رخنه کردن
  4
  15
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصی جون!! أروم .....اروم!! چرا اینقدر عین .....که نشادر ریختن ....میندازی! بابا یه خبره دیگه.
  17
  6
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  انقدر ابلهی که فکر میکنی با مردن من حقیقت هم میرود زیر فرش. ابله مگر 70 سال از مرگ مصدق نمی گذرد و تو حزب اللهی یا چپول زیر نامش سینه میزنی؟ . شما جز امیال شخصی خودتان به هیچ چیز اهمیت نمیدهید
  9
  21
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  عزیزم ، منهم نگفتم که ایشون ، الفاظی را که ما در عصبانیت یا شوخی با رژیمیها و مزدورانشون استفاده میکنیم ، بکار گیرند ! معنی بی پروا و بی رودربایستی بودن ، بی ادبی نیست ! همانطور که شما هم میدونی ، بشین و بتمرگ یک معنی رو میده ! آقای پهلوی میتونه بسیار موًدبانه افراد افراطی که مانع اتحاد مخالفین هستند رو سرزنش و به عموم معرفی کُنه .
  4
  10
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ابله در واقع اونیه که در قفس تو رو باز گذاشت که از باغ وحش در بری و تو شهر سرگردان بشی! مشروب نذری هم نخور! خوردی هم با طرف جایی نرو!
  22
  10
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینکه نشادر بهت ریختن نشئه شدی، دلیل نمیشه به همه توصیه کنی!
  20
  12
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  وقتی گریپاژ میکنی و جواب صحیح نداری بجای تاسی از منطق بیشتر در لجن خودت فرو میروی
  7
  19
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  لجن که خوراک هر روز تو و ارباب الدنگته پالان طلب هاف هافوی لب گور!!
  13
  4
  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  این فامیلتون برلوسکونی روحت شاخ رو نصیحت کن اینقدر توی سایت فحاشی نکنه خوب نیست
  3
  6
  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  تو علاوه بر عاقل خیلی هم شیرین هم هستی. بگو ....جونت هر روز بهت قنداب بده
  4
  10
  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران
  تا میتوانید به سر گله یکدیکر بزنید و اخوند پفیوز هم در سلطنت علی وار خود جوانان ما را با طناب بالا بکشد ،ما همه با حزبهای مختلف باید اتحاد کنیم و این فاضلاب ها را جای خودشان سرازیر کنیم و بعد میتوان مدتی بر سر یک دیگر بزنید که چه کسانی کشور را اداره کنند
  0
  7
  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  ببین چقدر عملت بالا است که با نشادر نشئه میشی! 😀😀 ببین اونی که ریختن داری بالا پایین میپری نشئه کننده نیست. بد بخارات پایین زده بالا.
  1
  9
  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تو اول موط و نارگیلهایی که از میوه فروشی محل دزدیدی ببر پس بده برگرد تو قفست درم ببند. بعد بیا اینجا واسه عرباب الدنگت خوش رقصی کن. ...
  8
  2
  ‌سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  PERTAPANI - بن، آلمان
  حال روده های مبارک چطوره؟! به سلامتی با چرخ خیاطی جهازت تونستی بدوزیشون؟!
  6
  4
  ‌سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  البته انصافا تجربه پالانیها و نوکرانی مثل تو در مصرف مواد خیلی بالاتره! فقط حواست باشه وقتی ....!
  7
  4
  ‌سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.