دو مسئول اسرائیلی: السنوار به احتمال زیاد در تونل‌های خان یونس پنهان شده است

العربیه: با گسترش دامنه حمله زمینی اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه و آواره شدن هزاران فلسطینی، تل‌آویو به پرسش‌ها درباره محل پنهان‌شدن یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه دامن زد.

در این رابطه، دو مقام آگاه اسرائیلی تأکید کردند السنوار، که تل آویو او را مغز متفکر حمله هفت اکتبر می‌داند، «در رفح پنهان نشده است.»

روزنامه «تایمز اسرائیل»، شنبه 22 اردیبهشت، نوشت که این دو مقام اسرائیلی با قطعیت محل اختفای السنوار را مشخص نکردند، اما احتمال دادند که او در یکی از تونل‌های زیرزمینی خان‌یونس، در حدود پنج مایلی شمال رفح در جنوب نوار غزه، پنهان شده باشد.

یک مقام سوم اسرائیلی نیز تاکید کرد که السنوار همچنان در غزه است.

به گفته یکی از مسئولان اسرائیلی، همزمان با افزایش تهدیدهای اسرائیل برای حمله به رفح در هفته های اخیر، بسیاری از نیروهای حماس به سمت شمال گریخته‌اند.

اسرائیل در فوریه گذشته، همزمان با تمرکز حملات ارتش به خان یونس، زادگاه السنوار، احتمال داده بود که او به رفح نقل مکان کرده باشد.

این پیش‌بینی‌ها در حالی مطرح شد که ارتش اسرائیل از دوشنبه گذشته، چندین محله در شرق رفح را از اهالی آن تخلیه کرد و سپس کنترل سمت فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفت.
+18
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  تمام کارهای احمقانه و وحشیانه صهیونیست های حاکم بر اسرائیل تک تک هفت میلیون فلسطینی مظلوم و آواره رو تبدیل کرد به یحیی سنوار حالا فلسطین یک سنوار ندارد بلکه میلیونها سنوار دارد و این خواسته صهیونیستهای بی رحمی که ب ای بقای خود به سنوارها احتیاج دارند .وقتی دیگر سنوار نباشه یا ح م آ س با چه بهانه ای میتونن مردم خود و جهان را سرکیسه بکنن
  7
  5
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  خوش آمدید. حالا حقوق سایبری شما را چه کسی‌ می‌‌دهد؟ رائفی‌پور یا قالیباف؟ چه اسمی هم برا خودش گذاشته .آرش ایران نژاد. بعضی‌‌ها انگار در خانه مستراح ندارند. اینجا باید خود را خالی‌ کنند. البته چه باید کرد تا آنجا که ما در این سایت دیده. شانس خلقی. مرید غزه، دمکرات در این جا مثل "گو.."ز است فشار که بدهی. چیز دیگر بیرون می‌‌یاد.
  3
  1
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این مردک الچنار یا در دبی یل در شمال ایران حال میکنه و اسراییل هم به خوبی میدونند .این هم شد حکایت آب لوله کشی رحمت اباد....آب چنار اینجا
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ....ابو چنار اینجا ابو چنار اونجا آب چنار همه جا کافیه کل غزه را تبدیل به پارکینگ کنند مثل عراق دست آخر هم زکی رو نشون میدن و میگن ابو چنار کشتیمش
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.