چگونه خشم، خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد؟

عصبانیت رگ‌های خونی را منقبض می‌کند و می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را در درازمدت افزایش دهددویچه وله: طبق مطالعه‌ای که محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک انجام داده‌اند، افرادی که مدام عصبانی می‌شوند، رگ‌های خونی آسیب‌دیده‌ای دارند و ممکن است بیشتر در معرض خطر حمله قلبی و سکته مغزی قرار بگیرند.

به گزارش اشپیگل، در این مطالعه که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده، فعالیت رگ‌های خونی ۲۸۰ بزرگسال سالم زیر ۷۴ سال در حالی که عصبانی، مضطرب و یا اندوهگین بودند و یا احساسات خنثی داشتند، کنترل ‌شد. این گروه هیچ سابقه بیماری قلبی یا بیماری دیگر مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا یا دیابت نداشتند. دانشمندان دریافتند که عصبانیت، باعث عدم توانایی رگ‌های خونی در گشاد شدن و انتقال آسان‌تر جریان خون می‌شود. این اثرات تا ۴۰ دقیقه پس از پایان طغیان خشم ادامه داشت.

عصبانیت عملکرد اندوتلیوم، پوشش داخلی دیواره رگ‌های خونی را مختل می‌کند. "اختلال عملکرد اندوتلیوم"، که از جمله باریک شدن و گشاد شدن عروق و تشکیل لخته‌های خون را تنظیم می‌کند، اولین گام برای ایجاد گرفتگی عروق (آترواسکلروز) است که به نوبه خود می‌تواند منجر به حملات قلبی و سکته مغزی شود.

دانشمندان امیدوارند که بررسی پیوندهای بین خشم، اضطراب و اختلال عملکرد اندوتلیوم یتواند به شناسایی اقدامات مداخله‌ای موثر برای بخش بزرگی از افراد در معرض افزایش خطر بیماری قلبی عروقی کمک کند.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.