واکنش جمهوری اسلامی به تصویب طرح تروریستی خواندن سپاه توسط پارلمان کانادا

 ایرنا نوشت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی حاکمیتی برآمده از متن ملت بزرگ و مقتدر ایران و دارای هویت رسمی و قانونی منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که همگام با دیگر ارکان نیرو‌های مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرز‌های کشور و نیز کمک به امنیت و ثبات پایدار در منطقه از طریق مقابله با پدیده شوم تروریسم را برعهده دارد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سپاه پاسداران همگام با دیگر ارکان نیرو‌های مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرز‌های کشور و نیز کمک به امنیت و ثبات پایدار در منطقه از طریق مقابله با پدیده شوم تروریسم را برعهده دارد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، طرح مجلس عوام کانادا در تروریستی اعلام کردن نیروی رسمی نظامی کشورمان را حرکتی نابخردانه و خصمانه و مغایر با موازین و اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل از جمله برابری حاکمیت‌ها و عدم مداخله در امور داخلی دولت‌ها و مصداق تعرض به حاکمیت و امنیت ملی ایران دانسته و آنرا به شدت محکوم کرد.

کنعانی افزود: این حرکت غیر مسئولانه در امتداد مسیر اشتباهی است که نمایندگان پارلمان کانادا طی بیش از یک دهه اخیر تحت تاثیر رژیم صهیونیستی و در همنوایی با برخی گروهک‌های مطرود و فاقد جایگاه و ارزش در پیش گرفته‌اند.

کنعانی به نمایندگان پارلمان کانادا توصیه کرد جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران را مطالعه کنند تا با حقایق و واقعیت‌های لازم آشنا شوند.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی حاکمیتی برآمده از متن ملت بزرگ و مقتدر ایران و دارای هویت رسمی و قانونی منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که همگام با دیگر ارکان نیرو‌های مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرز‌های کشور و نیز کمک به امنیت و ثبات پایدار در منطقه از طریق مقابله با پدیده شوم تروریسم را برعهده دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اقدام ناشی از جهل و بی تدبیری مجلس کانادا تاثیری در قدرت و اقتدار این نیروی پُرافتخار برآمده از متن ملت ایران ندارد.

کنعانی اعلام کرد: در عین حال، جمهوری اسلامی ایران حقوق خود را در پاسخ و اقدام مقتضی و متقابل در قبال اینگونه اعمال مغایر حقوق بین‌الملل و علیه ملت و دولت ایران برای خود محفوظ می‌داند.
+15
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  پرشین پرینس - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  با درود فراوان بر خاندان ایران ساز پهلوی و مرگ بر سه فاسد.... است و کفاف باجناق بازی رو نخواهد داد…
  12
  65
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  یه طوری میگن پارلمان کانادا انگار همه نمایندگان لورد انگلیسی هستند، نه بابا هر چی دزد و بی خاصیت فیلیپینی چینی تایلندی هندی پاکستانی بنگالی صومالی و عرب های داعشی آفریقایی و تا دلتون بخواد .... کشورهای دیگر انجا گرد هم آمده تا کانادا را تشکیل بدند. زیارت کوتاهی که به تورنتو و ونکوور داشتم احساس کردم وارد کمپ سازمان ملل شدم حالم بهم خورد و برگشتم. هموطنانی که کانادا نرفتند بخدا این عین واقعیته، تمام مردم مهاجر و بیمار روانی با افسردگی شدید هستند.از گرانی قیمت‌ها و آب هوای مزخرفش نگم صدای دهل از دور خوش است.
  48
  23
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  یکی باید به این یارو کنعانی بگه که سپاه ربطی به ملت ایران نداره, برای همینه که مردم شعار میدن "سبزی پلو با ماهی........................."
  6
  54
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  کارمون به جایی رسیده که یک حرکت کشوری دزد پرور ما رو خوشحال میکنه کانادا بهتره از ورود خاوری ها به کانادا که دزدان مال و ناموس صهیونیستی ایران زمین هستند جلوگیری بکنه میلیاردها بار موثرتر از میمون بازی ای خواهد بود که داره در میاره
  29
  13
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کنعونی گُ* زیادی داری میخوری ، فعلاً که کانادا شده مهد دزدها و اختلاسگرهای حکومتی و دزد زاده های لَش و تن ‌پرورشون !! تا اینجای کار چوب دو سر طلا جمهوری نکبت و متعفن اسلامی و رهبر کثافت و مفعولش و سپاه دزد و جنایتکار و تروریست !! همین با رضا و رغبت پول میبرین اونجا و سرمایه گوزاری میکنین ( چون چاره ای ندارین ) هم پارلمانشون سپاه تروریست اعلام میکنه ! پس بهتره خفه شین !
  3
  27
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.