سود مالی «تاریخی» صنایع هوایی اسرائیل از فروش تسلیحات

 سکوی پرتاب موشک دفاعی زمین به هوای پیکانرادیو فردا: مدیر صنایع هوایی اسرائیل می‌گوید در پی موفقیت این کشور در رهگیری صدها فروند موشک و پهپاد تهاجمی جمهوری اسلامی، این صنایع سود مالی تاریخی برای خود ثبت کرده است.

بوعاز لوی، مدیر عامل صنایع هوایی اسرائیل، در این رابطه به رسانه‌های کشورش گفت جهان تحت تأثیر توانایی‌های ما در برابر حمله ایران قرار گرفت.

به گفته آقای لوی، سود ثبت شده برای صنایع هوایی از صادرات تجهیزات و تسلیحات ساخت خود در سه ماهه اخیر، ۴۸ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش یافته و دست‌کم یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار بوده است.

ارزش انباشت مالی کلی صنایع در این دوره بیش از ۱۹ میلیارد دلار بوده است. این ارقام در تاریخ ده‌ها ساله صنایع هوایی اسرائیل سابقه نداشته است.

داده‌ها نشان داده در حالی که شمار زیادی از کارکنان صنایع هوایی اسرائیل در هفت ماه جنگ ارتش با گروه افراطی حماس در غزه (گروهی که در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا و آمریکاست)، به جبهه جنگ پیوسته‌اند، این امر اثر قابل توجهی بر وضعیت عملیاتی و مالی شرکت‌های این صنایع نداشته است.

اسرائیل با کاربرد سامانه‌های دفاع هوایی چند لایه خود، شامل سامانه «حتص» (یا «پیکان») صدها فروند موشک بالیستیک و کروز و پهپادهای انتحاری گسیل شده از آسمان و خاک ایران در حمله شب ۲۵ فروردین را رهگیری کرد.

ارتش اسرائیل تأکید کرده است که ۹۹ درصد پرتابه‌ها رهگیری شد.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه و اردن نیز در این رهگیری نقش داشتند و کشورهای دیگری مانند عربستان و امارات متحده عربی در بخش اطلاعاتی این عملیات مشترک سهیم بودند.

با این حال، اسرائیل تأکید کرده که سهم تجهیزات ساخت این کشور در خنثی کردن اکثریت چشمگیر موشک‌ها و پهپادهای ایران، پیش از آن‌که به آسمان اسرائیل برسند، برجسته بوده است.

بوعاز لوی روز پنج‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت، به رسانه‌های اسرائیل گفت تقاضاهای زیادی از کشورهای متعدد برای خرید از صنایع هوایی اسرائیل پس از موفقیت اسرائیل در مقابله با ایران، به این صنایع رسیده است.

به گفته آقای لوی، «تمام دنیا شاهد عملکرد چشمگیر سامانه‌های ما در رویارویی با تهدیدات بی‌سابقه ایران و گروه‌های نیابتی آن بود و افزایش تقاضاها حاصل خلاقیت، نوآوری و کار با اصالت و مایه افتخار کارکنان ما است».

او گفت: داده‌های مالی عالی به خوبی نشان کار پیشگامانه صنایع هوایی اسرائیل در جهان و کمک فوق‌العاده آن به امنیت اسرائیل است.

امیر پرتس، رئیس صنعت هوایی اسرائیل نیز در نشست خبری در این باره گفت این صنایع مراکز بیشتری در اسرائیل برپا خواهند کرد و برای پاسخ به تقاضاهای جهانی مطرح شده، یک مرکز نوآوری نیز در آمریکا به راه خواهند انداخت.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، که حمله بی‌سابقه سپاه پاسداران با فرمان و تأیید او انجام شد چند روز پس از این حمله مدعی شد که اصابت کردن یا نکردن موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به اهدافش در اسرائیل «یک موضوع فرعی» است
+35
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  آخوند جماعت حتی برای دشمن های خودش سودآور هستن و برای ملت ایران نکبت
  2
  36
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  یک نمونه دیگه از گل به خودی رهبر چلاق و فرمانده های گاومیش سپاه ضد ایرانی با اون حرکت ابلهانه شون در هوا کردن ۳۰۰ آبگرمکن قراضه و پهبادهای فکسنی بیخاصیتشون که فقط باعث تمسخر تواناییهای نداشته رژیم حتی توسط اعراب و مسلمین منطقه بود.
  7
  30
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  *جهان تحت تأثیر توانایی‌های ما در برابر حمله ایران قرار گرفت.* عجب شاهکاری!!! اسرائیل, آمریکا, انگلیس, فرانسه و اردن در برابر حمله ایران مقاومت کردند ولی سلاحهای اسرائیل فروش رفت!!! حمله یکماه و سه روز پیش انجام شد ولی ارقام فروش سلاحهای اسرائیل در(سه ماه) گذشته بالا رفت!!! خداوکیلی شما سران اسرائیل و سران نظام اسلامی باید تو یه حوضه درس خونده باشید.
  28
  12
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  منافع جمهوری اسلامی مثل موشکاش دوربرده، هر چی منفعت داره خارج از مرزهای ایران فرود میاد ترکشاش بر میگرده داخل خاک ایران.
  3
  17
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  سامانه های سه لایه دفاع موشکی اسرائیل (دور برد،میان برد و همینطور کوتاه بردش که همان گنبد آهنی باشه ساخت شرکت رافائل اسرائیل در دنیا بیمانند هست و حتی آمریکا تمایل به خرید اون رو داره.بله آمریکا ،فرانسه،انگلیس و اردن (که اصولا دفاع از حریم هوایی خودش میکرد) با جنگنده های هوایی به اسرائیل کمک کردند اکثر پهبادها و موشکهای سپاه رو قبل از رسیدن به اسرائیل از بین ببرند ولی پدافند خود اسرائیل هم باقی اونها رو با موفقیت از بین برد.نمیدونم میخواهید واقعیات صنعت نظامی که مستند موجوده و درباره اش کلی مطلب وجود داره انکار کنید با واقعا اطلاع کافی ندارید.
  2
  3
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  چه واسه خودشون نوشابه باز میکنن، مردک اگر کمک آمریکا انگلیس فرانسه، ناتو و کشورهای عربی نبود که الان همتون به فنا رفته بودید.
  2
  4
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اون ۲۰ میلیاردی که آمریکا به رژیم گدا و جرثومه فساد اسراییل داد الان دارن به عنوان سود سرشار تبلیغ میکنن.....اگر کمکهای مالی کشورهای غربی به این مفتخورها نبود الان اینا ته چاه .... بودن
  2
  4
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.