شمار «سربازان اسرائیلی کشته‌شده در طول یک و نیم قرن» کمتر از تلفات فلسطینی‌ها در آخرین جنگ غزه است

یورونیوز: وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید از زمان آغاز جنگ میان حماس و این کشور در اکتبر سال ۲۰۲۳ میلادی ۷۱۱ سرباز اسرائیلی کشته شده‌‌اند.

نشریه جروزالم پست در گزارشی به مناسبت فرارسیدن روز یادبود اسرائیل گزارش داده که در طول یک سال گذشته در مجموع ۷۶۰ سرباز اسرائیلی کشته شده‌اند که بیشتر آنها در طول جنگ با حماس و حمله نیروهای اسرائیلی به نوار غزه جان باخته‌اند.

این گزارش در آماری که ارائه می‌دهد بسیار فراتر از زمان حال می رود و می‌نویسد که از سال ۱۸۶۰ میلادی تاکنون ۲۵ هزار و ۳۴ نفر از نیروهای اسرائیلی در حال خدمت خود را از دست داده‌اند.

البته از آنجایی که تشکیل اسرائیل به سال ۱۹۴۸ باز می‌گردد مشخص نیست این آمار اعلام شده از سوی وزارت دفاع این کشور چگونه تهیه شده و در حالی‌که از ۱۸۶۰ تا اواخر دهه ۱۹۴۰ میلادی کشوری به نام اسرائیل وجود نداشته، چگونه این تعداد از سربازان اسرائیلی کشته شده‌اند.

بر اساس اعلام این گزارش، از زمان آغاز آخرین جنگ میان حماس و اسرائیل در اکتبر گذشته، ۶۳۷ نفر از ارتش این کشور، ۳۹ نفر از جوخه‌های آماده‌باش اضطراری، ۶۸ نفر از پلیس اسرائیل و ۶ نفر هم از شین بت یا همان آژانس امنیتی اسرائیل کشته شده‌اند.

وزارت دفاع اسرائیل در ادامه این گزارش اضافه کرده که از زمان «تاسیس شهرک‌های یهودی نشین در اسرائیل از سال ۱۸۵۱ میلادی» تاکنون ۵ هزار و یکصد غیرنظامی در حملات تروریستی کشته‌اند که از آن تعداد ۷۸۲ نفر بین کودکان تا ۱۸ سال بوده‌اند.

آمار منتشر شده از سوی اسرائیل در حالی است که تعداد کشته‌شدگان حملات این کشوربه نوار غزه در طول بیش از ۷ ماه گذشته بیشتر از کل اسرائیلی‌هایی است که به گفته وزارت دفاع این کشور در بیش از یک و نیم قرن گذشته کشته شده‌اند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، از زمان آغاز عملیات نظامی اسرائیل در نواره غزه در اکتبر سال گذشته، تاکنون ۳۴ هزار و ۹۰۴ فلسطینی در حملات سربازان ارتش اسرائیل کشته شده‌اند. در مقابل در پی حمله حماس به اسرائیل در روز ۷ اکتبر یک‌هزار و ۱۳۹ اسرائیلی در آن حملات جان خود را از دست دادند.

همچنین موسسه ملی بیمه اسرائیل گفته که تاکنون بیش از ۳ میلیون و یکصد هزار شِکِل (واحد پول این کشور) که معادل نزدیک به ۸۰۰ هزار یورو است به گروگان‌های اسرائیلی آزاد شده از چنگ حماس پرداخت کرده است. این نهاد همچنین حدود ۶۱ میلیون شکل که معادل حدود ۱۵ میلیون یورو است به خانواده‌های این افراد پرداخت کرده است.
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  والا اینها میگن ۶ میلیون جنگ جهانی کشتن از ما بینشون ۱ میلیون مردنبود با نازیها بجنگه؟ یا فقط هنرشون ضعیف کشیه و بعدم داستان سرایی در مورد دیوید جالوت و مالوت؟ لازم به توضیحه من هیچ مشکلی با یهودیان ندارم فقط روی انتقادم به رفتار و منش بعضی هاشونه آدم کشتن از هر نوع با هر ایدولوژی یک کار کثیف و غیر انسانیه و منکر هولوکاست هم نیستم. هولوکاست فاجعه انسانیه همون شناعت رو داره که کشتن مردم غیر نظامی الان داره. برای من هولوکاست یک پایه انسانی برای منع کشتار انسانها بر اساس مذهب و نژاده ولی مخالف صد در صد اون بعنوان تنها قربانی نشان دادن یهودیان یا پیش بردن مطامع سیاسی و ژئوپولیت هستم.
  3
  16
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نباید هم برابر باشد. یهودیان برای جان سربازان خودشان ارزش قایل هستند و این مخبطین عاشق شهادت هستند به طوری که کودکان خودشان را هم سنگر میکنند
  8
  9
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  کاروه - استهکلم، سوئد
  نظرم اینست اگر اسرائیلیها در این چند دهه به اندازه اعراب کشته میداد دیگر اسرائیلی را پیدا نمی کردی به همین دلیل است اسرائیل خیلی حساس است رو زنده و مرده یهودیها!
  0
  2
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بعضی عقب برابری عددی میگردند!؟ مگر بیش از یک بیلیون عقب افتاده ی سنگ پرست مسلمان را مثلا میتوان با 100 هزار نفر آیتیست مقایسه کرد؟ تعاد ابلهان جهان 99 برابر آگاهان است. این یکی دلش به ذوافقار علی خوش است و ان دیگری با علم توان رزمی خودش را بالا میبرد. در ترازوی ارزش انسانی یک زکریارازی به ده میلیون از این وحوش می ارزد
  0
  5
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.