تماشاگران نماینده اسرائیل در مسابقات یوروویژن را هو کردند

یورونیوز: ادن گولان خواننده اسرائیلی در جریان تمرین اولین اجرای خود در یوروویژن با واکنش تند تماشاگران روبرو شد.

شصت‌وهشتمین دوره مسابقات یوروویژن به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای موسیقی جهان در حالی روز ۴ مه در مالمو سوئد آغاز شد که جنگ غزه بر آن سایه افکنده است.

این رویداد امسال با جنجال‌هایی بر سر شرکت اسرائیل همراه بود. گروهی از حامیان فلسطین به خاطر جنگ در غزه خواستار تحریم یورویژن شده‌اند و درخواست‌هایی نیز برای حذف اسرائیل از این رقابت‌ها مطرح شده است.

خانم گلان عصر چهارشنبه، درست یک روز قبل از مسابقات نیمه نهایی، در تمرین لباس، به صورت زنده مقابل تماشاگران استودیو آهنگ «طوفان» را اجرا کرد. فیلم‌های منتشر شده از این اجرا نشان می‌دهد که این خواننده اسرائیلی هنگام ورود به صحنه از سوی تماشاگران هو می‌شود و برخی از حاضران نیز واژه «فلسطین آزاد» را فریاد می‌زنند.
کان، تلویزیون ملی اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «ادن حین تمرین لباس با افتخار روی صحنه ایستاد و اجرای باورنکردنی ارائه کرد. او را ساکت نکردند و ما را نیز ساکت نخواهند کرد».

برگزار کنندگان یوروویژن در ماه فوریه، از اسرائیل خواسته بودند که ترانه پیشنهادی خود به نام «باران اکتبر» را که اشعاری ظاهرا «سیاسی» دارد، تغییر دهد.

ظاهرا این ترانه به حمله حماس در روز هفتم اکتبر سال گذشته به جنوب اسرائیل اشاره داشته است.

تلویزیون اسرائیل آن زمان گفت که آنها ترجیح می‌دهند از رقابت کنار بکشند تا اینکه آهنگ «باران اکتبر» را تغییر دهند.

با این حال، بعداً هیئت اسرائیلی نظرشان عوض شد و اعلام کردند که خانم گولان با نسخه بازنویسی شده آهنگ اصلی خود که اکنون «طوفان» نام دارد در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

بخش نیمه نهایی مسابقات یوروویژن امسال با جنجال‌ها بر سر چفیه دور مچ دست اریک ساعد، نوازنده مهمان این رویداد که اصالتا فلسطینی است، آغاز شد. او از سوی برگزارکنندگان این مسابقات به دلیل بستن چفیه به دور مچ دستش مورد سرزنش قرار گرفت.

سخنگوی اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا (EBU) گفت: «همه اجراکنندگان از قوانین مسابقه آگاه هستند و ما متاسفیم که اریک ساعد ماهیت غیرسیاسی این رویداد را به خطر انداخته است».

آقای اریک متعاقباً بیانیه‌ای به زبان سوئدی صادر کرد که توسط یکی از طرفدارانش در شکبه ایکس (توییتر سابق) اینطور ترجمه شده است: «این چفیه را در کودکی از پدرم گرفتم تا هرگز فراموش نکنم خانواده ما اهل کجاست. در آن زمان نمی‌دانستم که روزی به آن «نماد سیاسی» می‌گویند. مثل این است که «دالاهستن» (مجسمه سنتی اسب سوئدی) را یک نماد سیاسی بنامیم. از نظر من این فقط نژادپرستی است».

او در ادامه افزود: «من فقط می‌خواستم چیزی بپوشم که برایم واقعی باشد اما به نظر می‌رسد EBU فکر می‌کند که قومیت من بحث برانگیز است. چیزی در مورد من نمی‌گوید، اما همه چیز را در مورد آنها می‌گوید. من مانند شعار امسال ESC می‌گویم؛ اتحاد توسط موسیقی».
+47
رأی دهید
-112

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  اگر خود خدا هم بیاد رو زمین برای شفاعت کاری مه هفتم اکتبر حماس انجام داد، حساب خدا رو هم میرسیم. شفاعتی در کار نیست، تا نابودی حماس و حز الله و جمهوری عث حالی و کلیه فناتیکها از پا نمیایستیم، حالا هر کی میخواد هو کنه یا دانشگاه را تسخیر کنه، بیضه دار میخواهیم بیاد بجنگه😂😂
  82
  99
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  این کارها همه نتیجه مهندسی افکار جوانان در شبکات اجتماعی هست که رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی هم با تقلید از روش معترضان ایرانی در قضیه انقلاب مهسا نقش بزرگی در آموزش این کار به گروههای اسلامی و تروریستی حامی فلسطین و حماس داشته.خصوصا که دنیای مدیا و شبکات اجتماعی در اشغال چپها و وکهاست و اونها هم برای منافع خود تظاهر به حمایت از فلسطین و مسلمانان میکنند. برخی از این جوانان احمق غربی که حتی نمیدونند غزه در نقشه کجاست،از جمله فعالان همجنسگرایان برای غزه و اسلام هورا میکشند غافل از اینگه اگر اینها قدرت بگیرند اول از همه خود شما را به جرم کافر و نجس بود از دم تیغ میگذرانند.
  34
  87
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - ورشو، لهستان

  تشکر میکنم از این تماشاگران که به اسقاطیل جنایتکار رسانیدند، ....
  113
  52
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  والا تا جایی که من متوجه شدم فقط یک نفر روانی این خواننده را هو کرد که متقابلاً تمام جماعت آن روانی را هو کردند!
  34
  84
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یک مشت ساده لوح و چپول ناآگاه که وسط معرکه دچار احساسات شخصی شده اند. این وسط اسراییل چه باید بکند!؟ زخم باز حماس را رها کرده و تسلیم افعی های خون اشام بشود؟ چگونه است که اهالی مصر و عربستان و اردن و اکثر مردمان عرب هم از پذیرش این وحوش در بین خودشان فراری هستند. چپ درمانده و وامنده و حسود بین المللی از شدت نقصاق شناخت فکر میکنند عامل شکست کمونیسم امریکا و یهودیان هستند. یعنی این همه کشور تحت تیول شوروی که سیستم کمونیستی را تف کردند امریکایی و یهودی بودند؟ چپولیسم یک سیستم ورشکسته است و علت ان نهاد خلقت و بشری است که خودپرستی نقش اول را بازی میکند
  19
  36
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  یوروویژن، در ظاهر یک فستیوال موسیقی‌ هست، اما در باطن، فستیوال سیاسی‌پولیتیکی می‌باشد، که تمام انتخاب‌های‌اش، در زیر سایه‌ی سیاست‌های خارجی‌ امریکا و اروپا شکل می‌‌گیرد./ - سال ۲۰۰۴ یا ۲۰۰۵، یک خواننده‌ی دختر اهل غرب اکراین، که مثل تارزان بود، و صدایی هم نداشت و فقط داد می‌زد -اما مورد تایید ناسیونالیست‌های اکرین بود-، شد نفر اول یوروویژن (руслана лыжичко)، - چرا؟، چون از همان دوران پس از ۲۰۰۴، اکراین اپتدا شد بازیچه بین سیاست‌های اروپا، و سپس امریکا چنگ زد و اکراین شد عروسک امریکا. - در این بین، همانند این‌که به یک بچه آبنبات می‌دن تا ریشخندش کنن، جایزه‌ی آن سال یوروویژن نیز به اکرین تعلق گرفت. و همچنان نیز یوروویژن محل انجام چنین لوس‌بازی‌ها و نان‌قرض‌دادن‌های پولیتیکی برای سایر کشورها می‌باشد.
  19
  25
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  بعد دوباره یه اتفاق مثل جنگ جهانی افتاد گلایه نکنین.
  12
  17
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیخسرو - کلن ، آلمان
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین. جنابعالی هنوز خسته نشدی هرازگاهی اینجا اظهارات فضله موش می‌کنی؟ بیچاره اوکراین که امثال تو ایرانی نماهای پرفسور علامه دهر اونجا ولو شدید! یه دفعه هم بهت برخورده بود و سریع ادعای حق آب و گل داشتن رو به رخ ملت کشیدی! هنوزم دیر نشده والله، یه بلیط یه طرفه بگیر و برو بسلامتی تو مدینه فاضله ت روسیه زندگی کن! منتها دست از لجن پراکنی بردار! روسلانا و تبار عرب داشتن و بی استعداد بودن و نداشتن صدا، بهونه های یه بچه ۶ ساله است که هنوزم پوشک می بنده و کسی نیست اون اطراف که پوشک شو عوض کنه!
  11
  16
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  من و تو باهم - لندن، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  می‌بینم ۱۰_۲۰ تا نوچه با خودت آوردی بهت مثبت میدن پولشو از کجا آوردی جمهوری اسلامی بهت میده
  14
  22
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  تناقض و نفاق غرب: جلوگیری از شرکت نمایندگان روسیه در فعالیت‌های بین‌المللی ورزشی و فرهنگی بخاطر جنگ علیه روسیه و موافقت و پشتیبانی از اسرائیل در هرگونه فعالیت ورزشی و فرهنگی در قاره اروپا که اصلا انجا واقع نشده و با اینکه اشغالگر و ۷۵ ساله به کشتار و نسل کشی مردمی بی‌گناه که هیچ تقصیری در آوارگی یهودیان نداشتند مشغولند و حتی با کمک‌های تسلیحاتی و مالی در قتل زنان و کودکان فلسطینی مشارکت مستقیم و علنی دارند. پس عدالتی در جهان برقرار نیست و حقوق انسان برای همه یکسان نیست و جای تأسف داره بعضی از هموطنان صهیونیست زده بخاطر عقده ای که نسبت به دین خود و حکومت اسلامی دارند از این وحشیگری و بی عدالتی حاکم بر جهان حمایت می‌کنند و بلاهایی که در طول تاریخ نوین بر سر ایران و پادشاهان ایران آوردند چشم‌پوشی می‌کنند. مطمئن باشید ویرانی و تجزیه ایران جزو اولویت های غرب منافق است پس لطفا بخاطر یکپارچگی ایرانیان متحد و بیدار باشید.
  10
  12
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  یقنعلی جان تو اگه رستم بودی گرزت رو گروی بانک رهنی نمیذاشتی هاهایعنی اگه مردجنگجو وغازی بودی درنمیرفتی بری اروپا از خروسخون صبح تا بوق سگ کامنت دوزاری بذاری هی خیزش خیزش میکردین آخرش دیدیم خیسش کردین هاهاهاهم بالاتون رو دیدیم هم پایین تون رو هاها
  15
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تقبل شرایط صلح هم توسط حماس خدعه بود. این افعی ها می خواهند مفری بیابند تا دوباره نیش بزنند
  4
  6
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  دوست بیمار من، بالاخره از فاطی خواستگاری کردی یا خیر؟ من یقین دارم که ۹ ماه بعد از ماه عسل صاحب .... خواهی شد که بجای..... خواهد کرد!
  3
  14
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  شما سرتو از .... صهیونیزم بکشی بیرون کار خوبی خواهی کرد
  3
  3
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  کیخسرو - کلن ، آلمان
  ۱) از گفتن دیدگاه‌ام هیچ‌گاه خسته نمی‌شم، چون تحلیل‌هایی‌ که می‌گم، محصول تجربه و درک نسبت به مسایل هست (راجع به چیزی که ندانم اظهار نظر نمی‌کنم). - ۲) بله، حق آب و گل دارم اینجا. خارکف همیشه فضای خودش که حداقل ۷۰ درصد روسی‌روسیه‌ای هست را داشته، و خواهد داشت. - ۳) روسلانای بدصدا، -همانگونه که در کامنت اول‌ام نوشتم-، اهل "غرب اکراین" هست (زاده‌ی شهر بسیار زیبای " львов ~ Elvof " می‌باشد - توضیح؛ (واژه‌ی جمع‌مکسر‌شده‌ی Elvof به‌روسی یعنی؛ "شیران" - "شهر شیران") - (تمام زیبایی‌های طبیعتی اکراین، در غرب آن واقع هستند، - کوه‌های کارپات و امثال آن)، - اما این دلیل نمی‌شود که مساله‌ی بالاپایین‌ پریدن‌های تارزان‌وار و بدصدا‌بودن روسلانا -و آن جایزه‌ی مصلحتی که به او در یوروویژن دادند را- مورد انتقاد قرار ندهم. / - در ضمن، شما واژه‌ی "غرب اکراین" رو (که در کامنت اول‌م نوشته بودم)، "غرب" رو خوندین "عرب" ! - در کامنت‌تون نوشتین؛ "دست از لجن پراکنی بردار! روسلانا و تبار عرب داشتن و بی‌استعداد بودن و نداشتن صدا" !!!.
  5
  6
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  فعلا که داریم حال میدیم به اهالی غزه، مگه نمیبینی، ....
  0
  1
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ۱-این پروسه مصداق یک بام ودوهواست.می گویند۱-سیاست نباید درورزش تداخل داشته باشد.نمونه اش برخورد ج.ا.با اسراییل!۲- ولی سیاست باورزش میتواند میکس بشود.نمونه اش تحریم روسیه.۳- وقتی که سوال میشود چرا اسراییل با این همه جنایت دریوروویژن شرکت میکند؟می گویند:سیاست نباید درموزیک دخالت بکند.نمونه اش شرکت دادن اسراییل دریوروویژن.۴- ولی نقش سیاست باموزیک برای روسیه عملی میشود.یعنی تحریم روسیه.۵-یوروویژن یک پدیده بی معنا وبی محتوایی است که کیفیت درآن معنایی ندارد.رای دادن ها تنظیم شده است.یعنی مثلا رای آذربایجان به ترکیه یا بالعکس.رای قبرس به یونان وغیره.
  1
  0
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ۲)-۶-آیا برنده شدن اکراین درسال گذشته بخاطرکیفیت بود یا لابی سیاسی؟۷-مگر حالا هم ورود اسراییل چون اکراین، به مسیر برنده شدن بعید است؟٭٭٭بااین لابی ها اسراییل بایدبرنده بشود٭٭٭ ۸-تلویزیون مالموی میزبان اعتراض تماشاچییان علیه حضوراسراییل را ناشیانه سانسورکرد،درصورتیکه تماشاچییان با تلفن های همراه خود تصاویردیگری داشتند.۹-اسراییل متاسفانه با قلدری وجنایتی که میکند،ظلم علیه یهودیان را به مظلوم نمایی بیشترعیان میکند وظلم وستم نازیسم را کمترمیکند.چونکه اکنون هیتلردرلباس ناتانیاهو زنده شده است.۱۰-درکلیت اشکال از اسراییل نیست!بلکه سیاست غلط امریکا وانگلیس وغرب است یک بچه پررو وقلدر چون دولت اسراییل را پرورش داده است،که جان انسانهای بیگناه را می گیرد.
  1
  0
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  موضوع غزه موضوع انسان و انسانیته عزیز و نه موضوعاتی دیگر .
  1
  0
  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.