چند پرسش از سردار سرلشگر رشید

سرلشگر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(راست) - یدالله کرمی پور(چپ)یدالله کریمی پور* در صفحه تلگرام خود نوشت:
 
سردار سرلشگر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفته است: متأسفانه برخی از اساتید دانشگاه و روشنفکران مغالطه کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران، گفته ما می‌خواهیم اسرائیل غاصب را نابود کنیم؛ در حالی که رهبری و مقامات جمهوری اسلامی همیشه گفته‌اند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام سیاسی به کمک همه دولت‌ها و ملت‌های مسلمان باید اسرائیل غاصب و متجاوز را که قبله اول مسلمین و سرزمین ملت مسلمان فلسطین را اشغال کرده، شکست دهد و نابود کند. چیزی که برای فرماندهان ارتش اسرائیل آزار دهنده است و مایه کابوسشان است، همین شکننده بودنشان است./ روزنامه ایران/

پس معلوم می شود که جمهوری اسلامی مسئولیت نابودی اسرائیل غاصب را نمی خواهد و از همان آغاز نخواسته است این بهر را به تنهایی بر دوش کشد؛ بلکه قرار بوده و هست که جمهوری‌اسلامی به کمک همه دولت ها و ملت های مسلمان، اسرائیل(اشغالگر) را شکست داده و نابود کند. از جناب دکتر رشید که دارای درجه Ph.D در جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک است، در همین ارتباط چند پرسش دارم:

۱- جمهوری اسلامی با کمک کدامین ملت-دولت های مسلمان، غاصب قبله اول مسلمین را نابود خواهد کرد؟

۲- با فرض پذیرش گزاره جناب دکتر رشید، مبنی بر شکننده بودن ارتش اسرائیل (اشغالگر)، آیا این گزاره با گزاره دیگر ایشان مبنی بر این که آمریکا و اروپا، رایگان هر امکاناتی را که رژیم صهیونیستی نیاز داشته باشد، در اختیارش قرار می دهند، حتی بمب اتم، سازگار و ممکن الوقوع است. چنان که به گفته ایشان، آمریکا و ناتو در عملیات وعده صادق، با ۲۴۰ جنگنده به اسرائیل(اشغالگر) کمک کردند؛

۳- از هنگام تشکیل این دولت تا کنون، چندین جنگ و نبرد در جهت حذف یا کاهش توانش به منصه ظهور رسیده است. از جمله جنگ های پنجگانه، چرا بی یا کم نتیجه بوده اند؟

۴- امروز ۱۶۵ کشور از مجموع ۱۹۳ دولت ملل متحد این رژیم را به رسمیت شناخته اند. یعنی حدود 85% دولت ها. از جمله هر ۵ عضو شورای امنیت، همه اعضای G.7، تمام ۳۲ عضو ناتو و ۲۷ عضو اتحادیه اروپایی. جناب شما متخصص جغرافیای سیاسی و استراتژیست هستید، به گمانتان در آینده بر ۲۸ کشوری که تا کنون این دولت را به رسمیت نشناخته اند، که ۲۴ دولتش عضو همکاری اسلامی هستند، افزوده خواهد شد؟! آیا این ملت-دولت ها آماده همکاری با جمهوری اسلامی در جهت نابودی این رژیمند؟!

۵- امروزه روز این دولت ۷ ماه است در جنگ است. گروه ها، سازمان ها و دستجات متعددی همچون حرب الله، انصارالله و...تصمیم به مقاومت در برابر این رژیم گرفته اند. جهانیان هم در بیشتر کشورها علیه خشونت اسرائیل برخاسته اند، به گمان جناب شما به عنوان یک استراتژ، نتیجه چه خواهد شد؟ چرا ملت-دولت های مسلمان در برابرش نمی ایستند؟! نتیجه پایانی این معرکه چه خواهد بود؟!
 
*******************************************************************
*دکتر یدالله کریمی‌پور در سال 1335 در شهرستان بهبهان به‌دنیا آمد. تحصیلاتش را در رشته جغرافیای طبیعی شروع کرد و تا مقطع دکترا پیش رفت و موفق به اخذ دکترای رشته جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت‌مدرس (در سال 1371) شد. ایشان هم‌اکنون عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشگاه تربیت‌معلم تهران (خوارزمی) است.
 
تحصیلات رسمی دکتر یدالله کریمی‌نژاد به قرار زیر است: کارشناسی رشته‌ جغرافیای طبیعی از دانشگاه تربیت‌معلم در سال 1361، کارشناسی ارشد رشته جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت‌مدرس در سال 1367، دکترای رشته‌ جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت‌مدرس در سال 1371. یدالله کریمی‌پور عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه خوارزمی تهران است. ایشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های تربیت‌معلم، تربیت‌مدرس و شهید بهشتی به امر تدریس اشتغال دارد.
 
یدالله کریمی‌پور دارای بیش از 13 مقاله چاپ‌شده در مجلات علمی- پژوهشی و 123 مقاله منتشر شده در مطبوعات و جراید است. ایشان همچنین 11 طرح پژوهشی و سه طرح ملی را در کارنامه فعالیت‌های پژوهشی خود دارد.وی دو اثر برجسته دارد که عبارت‌اند از: مقدمه‌ای بر ایران و همسایگان در موضوع علوم سیاسی؛ مقدمه‌ای بر تقسیمات کشوری ایران.
+16
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  . این عبد الله به اندازه ارتعاشات یک گ .. سواد نداره، من نمیدانم کی به این دکترا داده، اما خمین بس که اگر کنارش کسی به گ...، فکر میکنه کسی صداش زده. ول کنید بابا، بنظرم نظر همچین بی خاصیتهایی اصلا نباید برای کسی مهم باشه.
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  این سرلشگر رشیده - هر شب تو جاش ش۵۷۴۳ه!
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  مثلآ این سرلشکر سپاهی مدرک PhD دارد که (البته‌ خیلی مشکل بتوان باور کرد) اما مانند بقیه افراد سپاه اثری از فهم و شعور در صحبت‌ها و یا چهره اش پیدا نیست. این افراد فقط عده ای مزدور و در خدمت گروهی آخوند هستند و ایده و اندیشه آنها هیچ ارزشی برای هیچ کسی نداشته و ندارد
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  سرِشگر یه گُ** خورد ، شما ببیخشید !
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.