آسترازِنکا واکسن‌های کووید-۱۹ خود را از سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند

رادیو فردا: شرکت آسترازِنِکا اعلام کرد که به‌دلیل «مازاد واکسن‌های به‌روزشده موجود» در مراکز درمانی، بازگرداندن محموله‌های واکسن کووید-۱۹ خود را از سراسر جهان آغاز کرده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد که به لغو مجوزهای بازاریابی واکسن تازه خود به نام «وکس‌زوریا» (Vaxzevria) در اروپا ادامه خواهد داد.

آسترازنکا روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت گفت که از زمان شروع همه‌گیری کرونا، چندین واکسن به‌روزشده از سوی شرکت‌های دیگر علیه کووید-۱۹ ساخته شده و اکنون مازادی از این نوع واکسن‌های جدید در دسترس همگان وجود دارد.

به گفته این شرکت، این امر منجر به کاهش تقاضا برای «وکس‌زوریا» شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها، این شرکت داروسازی انگلیسی-سوئدی پیش از این در دادگاه اعتراف کرده بود که این واکسن «وکس‌زوریا» عوارضی مانند لخته شدن خون و کاهش تعداد پلاکت‌های خون را ایجاد می‌کند.

آسترازنکا که در فهرست بورس لندن قرار دارد، پس از افت فروش داروهای کووید-۱۹ خود، سال گذشته از طریق چندین قرارداد وارد قلمرو تولید واکسن‌های ویروس‌های تنفسی و داروهای چاقی شد.

همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ از کشور چین شیوع یافت و در سراسر جهان میلیون‌ها قربانی گرفت. هنوز خطر این ویروس دفع نشده و ۱۵ درصد دانشمندان برجسته علوم پزشکی بر این عقیده هستند که سویه‌های احتمالی جدید کرونا، دوباره باعث همه‌گیری در جهان خواهد شد.

اکثریت دانشمندان نسبت به سویه‌های جدید آنفولانزا نیز هشدار داده‌اند
+25
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  یادم هست کرونا شده بود تو ایران همه در به در دنبال واکسن خارجی میگشتم، اون موقع رهبر ایران گفته بود من به این واکسن های خارجی اعتماد ندارم، الان معلوم شد حرفش درست بوده، بیچاره اینهایی که در به در دنبال استرازنکا یا فایزر بودن، چند وقت دیگه این فایزر هم گندش در میاد
  77
  52
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  بیسواد دوباره متن بالا بخون از زیر تونل متروی لندن بیا بیرون کمی مغ ات باد بخوره،اینو کی راه داده انگلیس یا اینکه از قم ه
  15
  43
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  رهبر الدنگ و پفیوزت خودش اولین نفری بود که واکسن را بر خودش وارد کرد. چرا از واکسن‌ها داخلی‌ نمی‌‌گی ؟
  21
  22
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  شکارچی - یالقوزآباد، سومالی
  اینا رو زدن بخاطر کنترل جمعیت نه مریضی. حتما باید پنجاه سال بگذره تا مردم بفهمن، الان هر چی بگی باور نمیکنن. از بعد شروع واکسن نرخ زاد و ولد هم بشدت پایین آمده تو اکثر کشورهای اروپایی. سید علی هر جا دروغ گفته اینو راست گفته
  17
  7
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  بهتره به استفاده از روغن بنفشه ادامه بدی ، کرونا یاب سپاه هم یادت نره ، مثل آفتابه آویزان کن دم‌ در مستراح ، اگه تکون خورد ، سیفون را بکش ، برو زیر پتو
  18
  17
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.