واکنش خشمگینانه اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان

 یورونیوز: محمود احمدی‌نژاد هم اکنون در مجارستان به سر می‌برد. هر چند تا کنون نه دانشگاه دعوت کننده از او و نه دولت مجارستان واکنشی نسبت به حضور رئیس جمهور اسبق ایران نشان ندادند، اما سفارت اسرائیل در مجارستان در بیانیه‌ای خشمگینانه، دعوت از وی را به عنوان کسی که «منکر هولوکاست» است، محکوم کرد.

به گزارش سرویس یورونیوز مجار، «دانشگاه ملی خدمات عمومی لودوویکا» در خصوص دعوت از رئیس جمهور اسبق ایران سکوت خبری اختیار کرده و رئیس این دانشگاه از صبح تاکنون به استعلام این بخش از یورونیوز که در بوداپست مستقر است، پاسخی نداده است. بخش مطبوعاتی این موسسه آموزش عالی اما به این بسنده کرد که مایل به اظهار نظر در مورد این موضوع نیست.

به گزارش کانال تلگرامی دولت بهار، محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران، به منظور شرکت در یک نشست علمی در مورد «ارزش‌های مشترک در محیط زیست جهانی» در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت وارد بوداپست پایتخت مجارستان شد.
خوشامدگویی رئیس دانشگاه ملی لودوویکای مجارستان به محمود احمدی نژادبه گفته دولت بهار، احمدی نژاد به دعوت رسمی گرگلی دلی رئیس «دانشگاه ملی لودوویکای» مجارستان در این نشست علمی که به مدت پنج روز از ۱۷ الی ۲۱ اردیبهشت در بوداپست برگزار می‌شود، شرکت کرده است. کانال تلگرامی دولت بهار اعلام کرد که او به عنوان «میهمان ویژه» این نشست در مورد «ضرورت مقابله با تهدیدها و آسیب‌های وارده به محیط زیست» سخنرانی می‌کند.

علاوه بر دانشگاه، وزارت امور خارجه مجارستان نیز تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است، اما سفارت اسرائیل در بیانیه مطبوعاتی خود به شدت این موضوع انتقاد کرد.

در بیانیه سفارت اسرائیل در مجارستان آمده است که « دعوت از چنین فردی برای سخنرانی برای دانشجویان در هر دانشگاه غربی، توهین بزرگی به یاد و خاطره قربانیان هولوکاست است.» همین «روز یکشنبه بود که در شهر بوداپست، مراسم روز یادبود هولوکاست اسرائیل را با تمرکز ویژه بر کشتار ۸۰  سال پیش یهودیان مجارستانی، برگزار کردیم.»

در این پیام آمده است که «سفر احمدی نژاد توهینی جدی است و خاطره ۶۰۰ هزار یهودی مجارستانی کشته شده در هولوکاست را پایمال می کند.»

بر اساس بیانیه سفارت اسرائیل، رئیس جمهور پیشین ایران به عنوان «منکر خودخوانده هولوکاست، مسئولیت مستقیم سازماندهی رویدادهایی همچون کنفرانس بدنام انکار هولوکاست در سال ۲۰۰۶ را بر عهده دارد که هولوکاست و قربانیان آن را به تمسخر، تحقیر و تردید می اندازد.»

در ادامه این پیام آمده است که «محمود احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهوری ایران مرتباً خواهان نابودی اسرائیل بوده و دعوت از چنین فردی توهین به یاد قربانیان است.»
پیام سفارت اسرائیل در مجارستان در خصوص سفر احمدی‌نژادهر چند که هنوز هیچ نشانه‌ای از حضور محمود احمدی‌نژاد در وبسایت این دانشگاه نیست اما وب‌سایت دولت بهار آورده است که احمدی نژاد بعد از خوشامدگویی رئیس دانشگاه ملی لودوویکای مجارستان در یک نشست کاری با رئیس و معاون دانشگاه، به بحث و تبادل نظر پرداختند.
نشست کاری احمدی‌نژاد با رئیس و معاون دانشگاه ملی لودوویکای مجارستانهمچنین در وب‌سایت دولت بهار آمده است که محمود احمدی نژاد روز سه‌شنبه در نشست علمی و تخصصی «ارزش‌های مشترک در محیط زیست جهانی» سخنرانی کرد و طی آن، «اهمیت دریافت مشترک از محیط زیست انسانی برای رسیدن به تفاهم درباره مسئولیت های مشترک و التزام به ایفای تعهدات ناشی از آن را مورد تاکید قرار داد و حرکت تکاملی بشر جهت رسیدن به سرنوشت واحد از رهگذر درک سرشت واحد و نیز در تعامل با طبیعت و محیط زیست را ضروری خواند.»
+33
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مموتی و نشست علمی !!!؟ حتماً در نشست ، از دختر شانزده ساله ایرانی که در زیرزمین منزلش تو قابلمه ذرات اتم رو غنی سازی کرده هم سخن به میون میاره !! خشم سفارت اسرائیل هم بی مورده ، چون این جور انگلها ، در اصل ، لات بی خطرند و با این واکنش ( خشم ) بیخود و بی جهت گُنده میشن .
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  احمدی نژاد یهودی مخفی (آنوسی) و در خدمت دستگاه شیطانی (فراماسونری )است. یک دزت نشانده که نقش خود را خوب ایفا می کند
  25
  16
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  واقعا یک گرم مغز تو‌کله حزب اللهی شیعه نیست.توش پر هست از چرند و دروغ و ..
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  حزب اللهی شیعه؟ دیدی باز هم تهمت زدی. اگر کامنتهای من رو بخونی می فهمی که من نه حزب الهی ام نه شیعه (البته شیعه حکومتی). بدون شناختن تهمت می زنید و توهین می کنید. این همان روش طرفدران رژیم آخوندی است
  3
  1
  ‌چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  سگ‌زرد برادر شغاله.افکار و حرفهاتون‌ یکیه.چند ساله دارم میبینم.مهم‌نیست خودت رو‌ چی دسته بندی کنی.
  1
  0
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  شما باز هم توهین و فحاشی می کنید. بدون منطق و تفکر صحیح حرکت می کنید. اینکه می گویم با بسیجی ها و حزب الهی های طرفدار آخوندها دو روی یک سکه هستید درست گفتم. چون فحاش عصبی بی منطق و بی تفکر هستید. اهل بحث و گفتگوی سالم نیستید. اگر در ایران آیدن بدون آخوندها شما و امثال شما به قدرت برسید بدتر از ج.اس عمل خواهید کرد. چون تفکرات شما شبیه مرتجعین مذهبی است ولی به شکلی دیگر.
  0
  0
  جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.