جریمه بیسابقه پرسپولیس و سپاهان: دو تیم «فقط در حضور تماشاگران زن» به دیدار هم خواهند رفت

 تماشاگران زن حاضر در ورزشگاه طی دیدار پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهانصدای آمریکا: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی «تخلفات انتسابی» به دو تیم پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان را در جریان مسابقه دوازدهم اردیبهشت در سری مسابقات لیگ برتر، «محرز و مسلم» دانست و هر دو باشگاه را جریمه کرد.

بنا بر اعلام رسمی فدراسیون فوتبال در روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت، کمیته انضباطی هر یک از این دو تیم را به پرداخت «دو میلیارد ریال جریمه نقدی» و برگزاری مسابقات رفت و برگشت دو تیم «فقط با حضور تماشاگران زن» در جریمه کرد.

مطابق این گزارش، با استناد به «مجموع اوراق و محتویات پرونده» و «گزارش مقامات رسمی مسابقه و ناظر انضباطی» و همچنین «حراست فدراسیون فوتبال»، اتهامات وارده بر دو باشگاه پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان را «محرز و مسلم» شناخت.

بر اساس اطلاعیه فدراسیون فوتبال، «باشگاه پرسپولیس در رابطه با استفاده از مواد آتش‌زا، لیزر، مواد محترقه، و الفاظ توهین‌آمیز از سوی تماشاگران منتسب نسبت به بازیکنان تیم مقابل» متخلف شناخته شد.

همچنین، «باشگاه سپاهان در رابطه با استفاده از لیزر، مواد محترقه، الفاظ توهین آمیز از سوی تماشاگران منتسب نسبت به داور مسابقه و نیز مسئولیت تضامنی در قبال رفتار هوادار این تیم» مستحق مجازات دانسته شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، هر یک از دو باشگاه را «به پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال جریمه نقدی و برگزاری مسابقات رفت و برگشت دو تیم در فصل آتی لیگ برتر با حضور صرفا بانوان به عنوان تماشاگر در ورزشگاه‌های خانگی و نیز الزام به عذرخواهی در رسانه رسمی باشگاهی خود از جامعه هواداری فوتبال» محکوم کرد.

بنا بر این حکم، «جعفر شهبازی، مصطفی کباری، صادق طاولی، امیر فریدونی، مجتبی علیمردانی، داود معصوم دوست، باقر جلیل پور، محسن کاظمی، میلاد خانه‌ساز طوسی، محمدعلی طهرانی، ابراهیم بابایی، مهدی مهدی‌خانی، و امید فروتن از حضور در کلیه ورزشگاه‌های برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر کشور به مدت یک ماه محروم» شده‌اند.

این رأی هفت روز از تاریخ ابلاغ برای تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف مهلت دارد و رسیدگی به تخلف «رئیس کانون هواداران باشگاه سپاهان» همچنان مفتوح خواهد بود.

محکومیت تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان به برگزاری مسابقات فقط با حضور تماشاگران زن در حالی است که در دیدار تیم‌های پرسپولیس و نساجی ورود زنان ممنوع شد و مقامات اعلام کردند که جایگاهی برای زنان در نظر گرفته نخواهد شد.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  بهترین هدیه و تنبیه از نظر من . خوش بگذره و سعی کنید ورزشگاه را پر کنید
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.