اسرائیل: پاسخ حماس خواسته‌های ما را برآورده نمی‌کند

 دولت اسرائیل: مذاکرات را به موازات عملیات نظامی در رفح ادامه می‌دهیم العربیه: پس از اعلام یک مقام آگاه در دولت اسرائیل مبنی بر این که پاسخ حماس به پیشنهاد توافق آتش‌بس «غیرقابل قبول» است دولت اسرائیل نیز به این موضوع اذعان کرد.

دولت اسرائیل شامگاه دوشنبه هفدهم اردیبهشت اعلام کرد هرچند موافقت حماس خواسته‌های اسرائیل را برآورده نمی‌کند، این کشور هیئتی را برای دیدار با میانجی‌گران و بررسی پیشنهاد آتش‌بسی که حماس با آن موافقت کرده است، خواهد فرستاد.

در پی دریافت پاسخ حماس و بررسی آن در نشست کابینه جنگ اسرائیل، دفتر نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد هرچند موافقت حماس خواسته‌های تل‌آویو را برآورده نمی‌کند، اسرائیل هیئتی را برای دیدار با میانجی‌گران خواهد فرستاد.

در این بیانیه همچنین گفته شده است که کابینه جنگ اسرائیل با اجماع بر ادامه عملیات نظامی در رفح با هدف تشدید فشار بر حماس به موازات انجام مذاکرات برای پیشبرد تلاش‌ها جهت آزادی اسرا و تحقق اهداف اعلام شده جنگ، تاکید دارد.

این تحولات پس از آن است که جنبش حماس شامگاه دوشنبه از طریق اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این گروه، موافقت خود را با پیشنهاد توافق آتش‌بس در غزه به شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر و عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر به عنوان طرف‌های میانجی‌گر ابلاغ کرد.

اعلام این خبر توسط گروه حماس علاوه بر شادی مردمی در دو طرف‌ متخاصم استقبال گسترده دیگر طرف‌ها را به دنبال داشت.
آوارگان فلسطینی در غزه با شنیدن این خبر به شادی و ابراز خوشحالی پرداختند و برخی اسرائیلی‌ها و خانواده‌های گروگان‌ها برای اعمال فشارهای بیشتر بر دولت نتانیاهو برای موافقت با توافق تبادل گروگان‌ها به خیابان‌ها ریختند و ضمن سر دادن شعارهایی اعتراضی با پلیس در تل‌آویو درگیر شدند.

از سوی دیگر، تانک‌ها و نیروهای زرهی و پیاده ارتش اسرائیل به طور محدودی در شهر رفح پیشروی کرده و جنگنده‌های اسرائیلی مناطقی را در شرق رفح به شدت بمباران کردند.

قرار است سه‌شنبه در قاهره هیئت‌های دو طرف متخاصم با وساطت قطر و مصر و سرپرستی ایالات متحده آمریکا به مذاکرات درباره توافق ادامه دهند.
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  درود بر اسرائیل! مرگ بر فلسطین و جمهوری اسلامی که با سلاح های اعراب به سلطنت رسید!
  4
  11
  ‌سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  پاسخ آدم وحشی از هر نوعش اسلحه‌ است. همه به قدرت احترام میگذارند. اینها موجودات سامی مانند پسر عموهای عربشون هستند در وقت ضعف مظلوم نمایی و در وقت قدرت نهایت توحش. تمام تاریخ نداشتشون چشم در برابر چشمه (یعنی تو کتاب الهیشون نوشته ببین غیر الهی شون چیه). آدم کش آدم کشه خوب و بد نداره ما به عنوان فرزندان یک تمدن بزرگ باید خودمون رو هم شان این بی سر و بی پاها نکنیم به نظرم طرفداری از هر طرفشون بخاطر قاتل بودن کاری اشتباهه. بسی واضحه که این ۷ ماه که هیچ ۷۰ سال دیگه اسرائیل با این روند روی خوشی و امنیت رو بخاطر تفکر فاشیستی نمیبینه الا یک حکومت جامع برای همه گروهها ایجاد کنه، که نمیتونه، چون همین الان جمعیتشون به اندازه نصف تهرانه نه اقتصاد درست با هزار دوپینگ بین المللی دارند و نه همدیگر را میپذیرند.
  3
  12
  ‌سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.