ادامه بازداشت زنان با وجود داشتن روسری در تهران

بی بی سی: این تصاویر از بازداشت زنی که روسری و لباس پوشیده به تن دارد توسط گشت ارشاددر تهران، به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده است.

در این ویدیو دیده می‌شود چند مامور گشت ارشاد به همراه دو موتورسوار، این زن را که به نظر مانتو و روسری بر تن دارد، بازداشت و سوار ون می‌کنند.
 
 همچنین دیده می‌شود یک ماشین نیروی انتظامی هم به همراه این موتورسواران، ون سفید گشت ارشاد را همراهی می‌کند.
 
پس از اجرای طرح جدید پلیس ایران برای الزام حجاب در هفته‌های گذشته،  تصاویر و گزارش‌هایی متعددی حاکی از بازداشت‌های خشونت‌آمیز، ضرب و شتم، استفاده از شوکر و آزار جنسی هنگام بازداشت منتشر شده است.
 
حکومت ایران در روز شنبه ۲۵ فروردین از بازگشت ماموران نیروی انتظامی، گشت ارشاد، حجاب‌بان‌ها و ون‌های سفید برای اجرای « طرح نور» و «مبارزه با بی‌حجابی» خبر داد. این طرح انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.
+8
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  سکوت در ظلم و انتظار برای ناجی ؟ شاید مردم منتظر دو تا مهسا امینی و دو تا نیکا شاکرمی دیگر هستند
  0
  18
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  تا قبل از سال ۱۳۵۷ فکر میکردم مردم ایرا با غیرت و شجاع هستند، بعداز سال ۱۳۵۷ تا الان میبینم ۸۰ و اندی بی غیرت و دزد و اختلاسگر بی خ‌اهر و مادر در ایران زندگی میکنند که اگر جلو چشماشون به مادر و خواهرشون کسی تعرض کنه، بی خیال رد میشوند. حاشا به غیرت نداشته ۸۰ میلیون به بالای ایرانی های بی غیرت، اول از خودم. یعنی چند تا مرد پیدا نمیشه تو رو این آخوندهای مفعول بایسته؟!! پس همه چی و هر چیز در مورد ایرانیهای اصیل زاده و جنگها میگفتند همه کشک بوده و هست. چه خوب، اصل ماجرا را بالاخره فهمیدم، فهمیدم که همه داستان بوده
  0
  23
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند
  در مقابل ج.ا هرجا یه قدم عقب بکشی دو قدم میان جلو !!! ولی این عقب نشینی عین موج دریا میمونه که تو برگشتش هرچیزی رو که سره راهش باشه نابود خواهد کرد .
  1
  18
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.