خواهر محمود مهرابی: «برادرم، کاظم صدیقی نبود که پرونده‌ای برایش نسازند»

خواهر محمود مهرابی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام با انتشار ویدیویی با اشاره به حکم اعدام برادرش می‌گوید:«برادرم برای فعالیت در فضای مجازی که حتی خون هم از دماغ کسی نیامده، به اعدام محکوم شده است.»
 
او همچنین می‌گوید قاضی گفته چون در چهره برادرش آثار پشیمانی ندیده است، به او حکم اعدام داده است.
 
او با اشاره به بیش از یکسال زندانی و شکنجه برادرش می‌افزاید که «برادرم یک فعال مجازی بوده که در انقلاب زن، زندگی، آزادی همراه با مردم برای کیان‌ها و مهساها در این راه قدم گذاشت.»
 
بابک فارسانی، وکیل دادگستری ۱۶ اردیبهشت از صدور حکم بدوی اعدام برای محمود مهرابی، از معترضان بازداشت شده در اصفهان خبر داد.
 
بابک فارسانی در شبکه اجتماعی ایکس  نوشت شعبه ۵ دادگاه انقلاب اصفهان محمود مهرابی را به اتهام «افساد‌فی‌الارض» به اعدام محکوم کرده است.
 
محمود مهرابی از معترضان بازداشتی در جریان اعتراضات زن، زندگی، آزادی است. نیروهای اطلاعات سپاه او را ۱۲ بهمن ۱۴۰۱  بازداشت کردند و تاکنون در زندان مرکزی اصفهان به سر می‌برد.
 
سال گذشته شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه کیفرخواست محمود مهرابی را  با اتهام‌های «افسادفی‌الارض از طریق ارتکاب گسترده نشر اکاذیب در صفحه اینستاگرامی»، «تبلیغ علیه نظام»، «تحریک نیروهای نظامی و انتظامی به عدم اجرای وظیفه»، «تحریک مردم به جنگ و کشتار»، «توهین به بنیانگذار و رهبر جمهوری اسلامی» صادر کرده بود.
+50
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  برای 14 قرن اسلام گردن زده و در دهان ها گل مالیده است. علم به توحش پیروز شده و نمیتوان در دهن اینترنت را گل مالید. گردن هم ندارد تا علیوار ان را قطع کنید. فقط ایجاد رعب میکنید که بی نتیجه است
  3
  22
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  اقلیت وطن پرست تاوان بی تفاوتی و بیسوادی دینی اکثریت خاکستری و بچه زرنگ اخوندوستو می دن. این بنده خدا هم فریب ریاکاری و منفت طلبی اکثریت ایرانی جماعتو خورد. امیدوارم مشکلش حل یشه.
  0
  18
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  کدام مردم بیدار ایران؟ این جماعت که گرد مرگ را به آنها پاشیده اند با خواری و حقارت تمام در صف ایستاده و رسیدن نوبتهای خود را انتظار می کشند.
  2
  19
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  دل انسان از صدای این خواهر عزیز بدرد می اید، به امید رهایی برادرش و لغو این حکم نابخردانه. به امید روزی که هیچ مویی از سر یک ایرانی کم نشود، و همه برادر و برابر باشند
  1
  6
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.