نامزد اسلامگرای شورای شهر لیدز بعد از پیروزی در انتخابات فریاد «الله اکبر» سر داد!

کیهان لندن: نامزد اسلامگرای «حزب سبز» در شهر لیدز بعد از پیروزی در انتخابات شورای شهر در حالی که هوادارانش پرچم فلسطین را پشت سر او به اهتزاز درآورده بودند، برای غزه فریاد «الله اکبر» سر داد!

«متین علی» که با ۳۰۷۰ رأی وارد شورای شهر شد گفت، «این پیروزی برای مردم غزه» بود!

او پس از اعلام نتایج، در حالی که ظاهرا انتخاب شده تا به مسائل و مشکلات مردم شهر لیدز رسیدگی کرده و مدافع حقوق آنها باشد،  در یک سخنرانی پیروزمندانه گفت: «ما ساکت نخواهیم شد! ما صدای غزه را بلند خواهیم کرد! ما صدای فلسطین را بلند خواهیم کرد. الله اکبر!»

چنین صحنه‌ها و کاربرد ناشی از انتخابات در شهرها و مناطقی که شمار زیادی از جمعیت آنها را مهاجران مسلمان تشکیل می‌دهند به شدت سبب نگرانی شهروندانی شده که سیاستمداران و دولت‌ها را در  دفاع از ارزش‌های دموکراتیک و آزادی و امنیت جوامعِ باز ناتوان می‌بینند.
 نماینده اسلامگرایان پیروز انتخابات محلی برادفورد انگلستان
در انتخابات محلی بریتانیا (شهرداری‌ها و شورای محلی) که پنجشنبه دوم مه (۱۳ اردیبهشت) برگزار شد، محمدعلی اسلام  از حزبی به نام «مستقل» با ۷۷ درصد آراء (۴۱۰۰ رأی) در برادفورد پیروز شد.
هواداران وی بعد از اعلام نتایج انتخابات به گردنش حلقه گل آویختند و به جشن و پایکوبی پرداختند.

عادل حسین از حزب «کارگر» رقیب محمدعلی اسلام نیز مسلمان است که ۱۷ درصد آراء (۸۹۹ رأی) به نام او ثبت شد.

 آنا بتس فدرستون از حزب «سبز» چهار درصد و هری آلکساندر نیکسون برنز از حزب «محافظه‌کار» تنها سه درصد رأی آوردند. هر دو مجموعاً زیر ۴۰۰ رأی به دست آوردند.
 
جمعیت زیاد مسلمانان در برخی مناطق بریتانیا برای امنیت این کشور نگران‌کننده شده است.

منتقدان می‌گویند، اسلامگرایان در انتخابات برادفورد انگلستان پیروز شدند، زیرا اکثریت هستند. به اعتقاد آنها این رویه نتیجه مهاجرت کنترل‌نشده است و آنها می‌توانند در آینده‌ای نه چندان دور با انتخابات که بر «اکثریت آراء» متکی است، به نهادهای تصمیم‌گیرنده‌ی بریتانیا راه یابند.
 
بی‌بی‌سی جهانی با اشاره به نتایج انتخابات در برادفورد نوشت، موفقیت نامزدهای حزب «مستقل» در بسیاری از بخش‌های شهر برادفورد به دلیل نارضایتی مردم [جمعیت مسلمان] از نحوه مدیریت حزب کارگر در جنگ غزه است!

این در حالیست که ناظران معتقدند می‌بایست در ساز و کارهای سیاسی اعم از موضوع مهاجرپذیری تا حفاظت از دموکراسی و انتخابات آزاد، بازنگری کرد
+8
رأی دهید
-107

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران

  جه خبر لذت بخشی، ۴۵ سال این بلا سر ملت ایران آوردید حالا نوبت خودتان هست. بیچاره الیزابت دوم در قبرش دارد میلرزد. بزودی در خیابان های لندن مثل پاریس شاهد برگزار نماز جمعه خواهیم بود.
  1
  141
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دوشنبه - تهران ، ایران

  خاک بر سر انگلیس، و همه کشورهای غربی 😭. مهاجرین ایرانی چی میخوایید تو این کشورها؟؟ برگردید به میهن تا با یاری و همگرایی اشغالگران ایران را نابود کنیم، اونجا که شده پر از این شل مغزان کله پوک! تنها راه رهایی مبارزه با ملایان داخل ایران ✌️✌️
  2
  139
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  نوش جون اروپا و علی الخصوص انگلیس آخوند دوست.
  0
  113
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  َپارتیزان - سپیدار، ایران
  واقعا فکر میکنی اینها در اروپا و آمریکا زیاد بشوند و به قدرت برسند،فقط انتقام بچگانه ۴۵ سال پیش ایران ما گرفته شده و برای ایران خطری و ضرری نداره؟. یعنی نمیبینید یکی از دلایل اصلی به نتیجه نرسیدن قیام مردم در ایران و نبود حمایت خارجی،همین جمعیت بزرگ اسلامی در اروپا و غربه؟
  4
  52
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  تا چند وقت دیگه تاج چارلز را بر میدارن بجاش عمامه و بجای کتش و یا شنل سلطنتیش هم عبا و چفیه میگذارن😂😂
  0
  82
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ظاهراً یک ( گند ) نظم نوین جهانی در شُرُف پدیدار شدن هست ! بی ربط نبود که بایدن خیلی راحت نیروهای آمریکایی رو از افغانستان خارج کرد و افغانستان رو بدست طالبان سپرد و اینقدر برای رژیم ایران خوشرقصی میکنه و اروپا از تروریستی خواندن سپاه سر باز میزنه و پشت پرده این تظاهرات اخیر دانشگاه‌های آمریکا و اروپا به پشتیبانی از فلسطین و دیگر ماجراها ، همه نمایانگر این واقعیت تلخ هست که اسلام و حامیان و پیروان مغز پشکلیش قراره بر… به دنیا و جهان رو راهی جهنم هزار و پانصد سال پیش بکنند !!
  0
  72
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چه خبر خوشی. یه مسلمون افراطی تروریست و بچه باز از فامیلهای فاطی بشه اغا بالا سر انگلیسی کثیف. چه شود ؟
  0
  43
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان

  دوم ماه می سالروز پیروزی انقلاب انگلیس و پیدایش جمهوری اسلامی انگلیس هم از این به بعد میخوان راهپیمایی بذارند، .....تو مملکت خودشون فرار کردن اومدن اینجا میخوان اینجا رو هم مثل مملکت خودشون درست کنند اون الله که فکر میکنی اکبر هم هست بزنه به گردنت دو قاچت کنه
  0
  37
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  این کلام مسرت‌بخش را از دیرپیش گفته بودم که اسلام، این دین برحق الهی جهان را در هم خواهد نوردید. همانگونه که خداوند گفته: تمامی ذرات جهان حمد و تسبیح خداوند را خواهند گفت. الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر.
  60
  2
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.