یورش پلیس آلمان به دربان‌های کلوب وابسته به باندهای طایفه‌ای

پلیس آلمان می‌گوید، ارتباط‌های مکرری میان باندهای خانوادگی طایفه‌ای و شرکت‌های معروف در حوزه شغلی امنیت و مراقبت مشاهده شده استدویچه وله: نحوه فعالیت باندهای طایفه‌ای در حوزه امنیت هنوز برای پلیس آلمان شفاف نیست. یورش ۶۵۰ نیروی پلیس به محل کار دربان‌های کلوب‌ها در شهرهای ایالت نوردراین-وستفالن قرار است سازوکار شبکه این باندهای خانوادگی را روشن کند.

پلیس آلمان با یورش به پارتی‌های شبانه در کلوب‌ها در چندین شهر نوردراین-وستفالن، به دنبال ارتباط میان باندهای طایفه‌‌ای جنایتکار و دربان‌های این کلوب‌ها است.

یک سخنگوی وزارت داخله ایالت نوردراین-وستفالن در این رابطه گفت که ۶۵۰ نیروی پلیس در عملیات یورش در شهرهای کلن، دوسلدورف، دورتموند، اسن، دویسبورگ و گلزن‌کیرشن حضور داشته‌اند. هدف از این یورش به دست آوردن اطلاعات در مورد یک حوزه هنوز نسبتا ناشناخته از جنایات طایفه‌ای است. هربرت رویل، وزیر امور داخله نوردراین-وستفالن از حزب دموکرات مسیحی نیز در محل یورش حضور داشته است.

اخیراً، به ویژه در جریان تحقیقات در منطقه روهر، مشخص شده است که ارتباط‌های مکرری میان خانواده‌های طایفه‌ای و شرکت‌های معروف در حوزه شغلی امنیت و مراقبت مشاهده شده است. اغلب، شبکه‌ای از پیمانکاران فرعی، شرکت‌های صندوق پستی و سهامداران در حال تغییر وجود دارد.

بازرسان گمان دارند که چنین سازوکارهایی برای دربان‌هایی که در خدمت طایفه‌های تبهکار برای دور زدن مقررات و فرار مالیاتی قرار دارند عمل می‌کند. سخنگوی وزیر داخله رویل گفت، مسئله بر سر فرصت‌های کسب درآمد غیرقانونی "در مقیاس بسیار کلان" است.
"طوایف سوری نیز نقش هرچه بیشتری دارند"
این اطلاعات در چارچوب کنفرانس امنیتی روهر (سیکو) به دست آمده است. پلیس ایالتی، شهرداری‌های ناحیه روهر، مقامات گمرکی و پلیس فدرال به مدت چهار سال است که در مبارزه با جنایات طایفه‌ای در منطقه روهر با یکدیگر همکاری دارند.

با این حال، تا کنون بازرسان اطلاعات دقیقی درباره محل فعالیت شرکت‌های امنیتی مرتبط با این باندهای طایفه‌ای ندارند. این یورش در وهله نخست برای روشن کردن این ساختارها بوده است.

مقامات آلمان، تخلفات جزایی که از درون خرده فرهنگ‌های قومی ایجاد می‌شوند را با عنوان "جنایات طایفه‌ای" تعریف می‌کنند. اغلب مجرمان در ایالت نوردراین-وستفالن از خاندان‌های بزرگ ترک-عربی هستند، اما به گفته پلیس، طوایف سوری اخیراً در تلاش هستند تا نقش هر چه مهم‌تری ایفا کنند.

به گفته اداره پلیس جنایی ایالتی، از هر پنج پرونده قضایی مرتبط با جرایم سازمان‌یافته، یک پرونده مربوط به ارتباط با باندهای طایفه‌ای است. شهر اسن یکی از کانون‌های اصلی فعالیت این باندها به شمار می‌رود.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.