نتانیاهو: پایان فوری جنگ، حماس را در قدرت نگه می‌دارد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیلدویچه وله: نخست‌وزیر اسرائیل درخواست حماس برای پایان دادن به جنگ غزه در ازای آزادی گروگان‌ها را با قاطعیت رد کرد. او گفت که این اقدام، گروه اسلام‌گرای فلسطینی را در قدرت نگه می‌دارد و همچنان تهدیدی برای اسرائیل باقی می‌ماند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۵ مه (۱۶ اردیبهشت) گفت که کشورش شرایطی را نمی‌پذیرد که طی آن "گردان‌های حماس از پناهگاه‌های خود بیرون آیند؛ مجددا کنترل غزه را در دست گیرند؛ زیرساخت‌های نظامی‌شان را بازسازی کنند و همچنین بار دیگر شهروندان اسرائیل را تهدید کنند."

به گزارش رویترز، نتانیاهو گفت: «در حالی که اسرائیل آمادگی از خود نشان داده است، حماس همچنان بر مواضع افراطی خود تأکید می‌ورزد، به ویژه که خواستار خروج همه نیروهای‌ اسرائیل از نوار غزه، پایان دادن به جنگ و رها کردن حماس در قدرت است».

او تأکید کرد: «اسرائیل نمی‌تواند این را بپذیرد.»

از نظر نتانیاهو، در صورت پایان فوری جنگ "حماس می‌تواند به وعده خود مبنی بر اجرای مکرر قتل‌عام، تجاوز و آدم‌ربایی عمل کند".

به گفته بنیامین نتانیاهو، اسرائیل به جنگ غزه تا دستیابی به تمام اهدافش ادامه خواهد داد. این شامل آزادی همه گروگان‌ها و نابودی کامل سازمان تروریستی حماس می‌شود.

نتانیاهو در پیامی ویدئویی با اشاره به مذاکرات قاهره بر سر آتش‌بس جدید و آزادی گروگان‌ها در ازای زندانیان فلسطینی گفت: «تسلیم شدن در برابر خواسته‌های حماس شکستی وحشتناک برای دولت اسرائیل خواهد بود.»

مقامات فلسطینی گفته‌اند که رهبران حماس در قاهره، دومین روز از مذاکرات آتش‌بس را با میانجی‌های مصری و قطری برگزار کردند، بدون اینکه پیشرفت قابل ذکری گزارش شود، زیرا این گروه بر خواسته‌های خود اصرار دارد، مبنی بر این‌که هرگونه توافقی باید با پایان دادن جنگ در غزه توأم باشد.

حماس همچنین نتانیاهو را متهم کرد که می‌خواهد به دلایل شخصی از توافق جلوگیری کند. آنها علاقمند به توافق هستند، اما "نه به هر قیمتی". این سازمان تروریستی پیشتر در جریان مذاکرات اعلام کرده بود که "تحت هیچ شرایطی با توافقی که به صراحت پایان جنگ را پیش‌بینی نکرده باشد" موافقت نخواهد کرد.

نتانیاهو به وضوح این موضع حماس را با قاطعیت رد کرد و افزود که این یک پیروزی برای "حماس، ایران و کل محور شرارت" خواهد بود. اگر اسرائیل به این شکل از خودش ضعف نشان دهد، فقط جنگ بعدی را نزدیک‌تر می‌کند "و پیمان صلح بعدی را عقب‌تر می‌اندازد".

جنگ غزه پس از حمله گروه تروریستی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر آغاز شد؛ بر اساس آمار اسرائیل، در این حمله تروریستی ۱۲۰۰ نفر کشته و ۲۵۲ نفر به گروگان گرفته شدند.

به گفته وزارت بهداشت در غزه تحت حاکمیت حماس، تهاجم نظامی اسرائیل منجر به کشته شدن بیش از ۳۴هزار و ۶۰۰ نفر شده است. بمباران‌ها بسیاری از مناطق ساحلی را ویران کرده و باعث یک بحران انسانی شده است. آمارهای حماس به طور مستقل قابل راستی‌آزمایی نیستند.
+48
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  و ادامه جنگ تو را در مقام نخست‌وزیری
  9
  16
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  فقط یک توصیه. کوتاه نیا. اگر کوتاه بیای. موقعیت بدین گونه تمام. می‌‌دانم فشار ۵۷ الدنگ. چپ جهانی‌ لیبرال فاشیست، زیاد است ولی‌ باید یکی‌ کابوس این‌ها شود. اگر شما نه پس چه کسی‌؟ توصیه به آن ۵۷ اتی پفیوز که سنگ فلسطین را به سینه می‌‌زند. عقل دارید؟ پس یک ازمایش. فلسطین را ۳۰ دقیقه فراموش کنید.فلسطینی‌ها در مرگ نیکا و مهسا شادمانی و پایکوبی کردند.حماس در خیابان‌ها تهران بود. یکی‌ داشتیم با نام نیکا. تنها گناه او تولد در ایران بود. او را همین طرفدارن حماس و فلسطین روبودند. با باتوم به سرش زدند. نیمه جان در اتوبوس انداختند. با وجود این شجاعانه از خود دفاع .تا آنجا که تا حد مرگ او را کتک زدند. لختش کردند .با فریاد وقیحانه کالبد نیمه جان او آزار دادند و خندیدند و جسد بی‌ جان او را به بیابان انداختند. حالا انگل طرفدار فلسطین ,یک لحظه چشم خود را ببندید و تصور کنید.نیکا دختر شما بود. نیکا خواهر شما بود . شرف دارید؟ اگر داشته باشید بعد از این تصور خود کشی تنها راه نجات وجدان شما است
  6
  22
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.