هشدار نسبت به «افزایش بی‌سابقه» یهودستیزی در جهان؛ ۴۴ درصد یهودیان فرانسوی دیگر کیپا نمی‌گذارند

یورونیوز: اتحادیه ضد افترا (ADL) روز یکشنبه ۵ مه (۱۶ اردیبهشت) با انتشار گزارش سالانه خود از «سطح بی‌سابقه» حملات ضدیهودی ثبت شده در سال ۲۰۲۳ هشدار داد که با ادامه روند موجود ممکن است «زندگی یهودیان در غرب غیرممکن شود».

این سازمان ناظر وضع یهودیان در جهان گفته درحالی که اقدامات یهودی‌ستیزانه پیشتر نیز «از کنترل خارج شده بود»، اکنون با جنگ بین حماس و اسرائیل وضعیت به شرایطی «هشداردهنده» رسیده است.

در این گزارش که به مناسبت روز بزرگداشت قربانیان هولوکاست منتشر شده آمده است که در اکثر کشورهای دارای اقلیت مهم یهودی از جمله ایالات متحده آمریکا، فرانسه، بریتانیا، استرالیا، ایتالیا، برزیل و مکزیک حوادث یهودستیزانه در سال ۲۰۲۳ به مراتب بیشتر از آمار سال ۲۰۲۲ بوده است.

بنابر ارقام منتشره، تعداد حوادث یهودستیزانه در ایالات متحده با دو برابر شدن نسبت به سال گذشته به نرخ بی‌سابقه ۷ هزار و ۵۲۳ مورد رسیده است.

این اعمال یهودی‌ستیزانه شامل آزار و اذیت، خرابکاری و حمله به مشاغل متعلق به یهودیان، مؤسسات و سازمان‌های یهودی و همینطور دانشجویان یهودی بوده است.

این تحقیق که به طور مشترک با دانشگاه تل‌آویو نوشته شده گفته است که در بریتانیا تعداد حوادث مشابه از ۱۶۶۲ به ۴۱۰۳ مورد رسیده که شامل ۲۶۶ مورد حمله فیزیکی بوده است.

در فرانسه نیز حملات یهودی‌ستیزانه چهار برابر شده و از ۴۳۶ مورد در سال ۲۰۲۲ به ۱۶۷۶ مورد افزایش یافته است.
«۴۴ درصد» از یهودیان فرانسوی پوشیدن کیپا را کنار گذاشته‌اند
همزمان یافته‌های یک نظرسنجی که از سوی نشریه «لو پاریزین» انجام شده نشان می‌دهد یهودیان فرانسه نسبت به افزایش یهود‌ستیزی در این کشور نگران هستند تا جایی که تقریبا نیمی از آن‌ها گذاشتن عرقچین یا کلاه سنتی یهودی در خیابان‌ها را رها کرده‌اند.
تظاهرات ضد یهودستیزی در فرانسهمطابق این نظرسنجی که از سوی موسسه «ای‌فوپ» انجام شده است، ۹۲ درصد از یهودیان فرانسوی احساس می‌کنند یهود‌ستیزی یک «پدیده فراگیر» در این کشور است و ۹۴ درصد از آنها نیز معتقدند که این پدیده «در حال افزایش است».

همزمان ۷۶ درصد از کل جمعیت فرانسه نیز گفته‌اند که شاهد «تقویت» یهودی‌ستیزی در فرانسه بوده‌اند.

۵۷ درصد فرانسوی‌ها و ۷۳ درصد کسانی که مذهب یهودی دارند گفته‌اند که دلیل اصلی یهود‌ستیزی را «نفرت از اسرائیل» می‌دانند.

برگزارکنندگان این نظرسنجی در گزارش خود همچنین از «جوان‌تر شدن جمعیت سنی با افکار یهودستیزانه» خبر داده‌اند. به گفته آنان، ۳۵ درصد از افراد زیر ۲۵ سال جامعه فرانسه حمله به یهودیان به خاطر حمایت فرضی‌شان از اسرائیل را «موجه» احساس می‌کنند.

یک چهارم یهودیان این کشور می‌گویند که قربانی یک حمله کلامی یا فیزیکی یهودستیزانه شده‌اند و ۱۲ درصد از آنها گفته‌اند که چندین بار چنین اعمالی را ضد خود دیده‌اند.

۳۳ درصد از پاسخ‌دهندگان یهودی گفته‌اند از «ترس» مجبور شده‌اند بیرون رفتن‌هایشان را کم کنند یا آنها را با تاکسی اینترنتی «اوبر» انجام دهند. در حالی که ۴۴ درصد از کسانی که پیش از این کیپا بر سر می‌گذاشتند، دیگر آن را در خیابان نمی‌پوشند.

در سوی مقابل و مطابق این نظرسنجی، ۵۹ درصد از مسلمانان فرانسه معتقدند «یهودیان قدرت زیادی در رسانه‌ها دارند» و ۵۶ درصد معتقدند که «یهودیان از وضعیتشان به عنوان قربانی نسل‌کشی نازی‌ها به نفع خود سوءاستفاده می‌کنند».
+32
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  عمامه و کیپا و این کلاهک های مسخره بهتر که ور بیفتند
  3
  52
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۱) به هیچ آیین، تفکر و مسلکی، بی‌احترامی نمی‌کنم و تهمت هم نمی‌زنم، اما برخی‌ حقایق، موثق هستند، پس مطرح‌داشتن آن‌ها، لازم است. / برخی‌ یهودیان -می‌گویم "برخی‌ یهودیان"- در تمام جهان (در هر سطح و رده‌ای که باشند)، مظلوم‌نمایی‌ را بسیار بسیار خوب بلد هستند، از این‌رو، اگر برای بقای خویش، نیاز و صلاح ببینند، حتا دست به خودزنی هم خواهند داشت، تا نزد دیگران مظلوم شوند، و مردم دل‌شان به‌حال آن‌ها (یعنی به حال آن دسته که "برخی‌ یهودیان" هستند) بسوزد، و سپس در طی‌ این پروسه و فرایند، همانند مار پوست می‌اندازند، و دوره‌ی تازه‌ای از "راز بقا" را پایه می‌نهند. / در تمام جهان، در طول تاریخ، در تمام زمینه‌های عملی صنعتی هنری و امثال آن، کاپیتال و سرمایه، دست یهودیان بوده و هست، - سینمای هالیوود، ایتالیا، فرانسه، آلمان و حتا سینمای ایران، در تسخیر سرمایه‌گذاران یهودی بوده است. یکی‌ از بزرگ‌ترین تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران تاریخ سینمای ایران، ایرانی‌یهودی هستند، که فیلم‌های پر‌خرج و به همان نسبت پر‌فروش سینمای ایران، توسط سرمایه‌ی ایشان انجام شده‌ا‌ند (آقای هارون یشایایی) - (ادامه...) ~
  21
  11
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۲) در فرهنگ روسی، زبانزدی هست که می‌گوید، اگر یهودی‌ها از هر شهری به جای دیگری مهاجرت کنند، آن‌گاه آن شهر ورشکست می‌شود، - چون سرمایه اصلی‌، همیشه دست یهودیان است. - شیوه‌ی سیستم کاری یهودی این‌گونه است، که می‌گوید "بیا باهم کار کنیم - فیفتی‌فیفتی، یعنی‌ ۵۰ برای تو، ۵۰ برای من"، - اما اگر هر زمان، شما دیگر نخواهید با طرف تجاری‌کاری یهودی‌تان کار کنید (یعنی کار خود را مستقل کنید)، آن‌گاه او تمام آن زمانی‌ که باهم بوده‌اید را -به‌گونه‌ای غیرمنطقی‌- فراموش می‌کند، چون یهودی‌ها همه‌چیز را مونوپول می‌خواهند، و حق آزادی و انتخاب برای شریک کاری خویش قایل نیستند (که این ویژگی‌، هم منفی هست، و هم در اصل "راز بقا" برای آن‌ها می‌باشد)، و از این‌روست که تمام کاپیتال جهان در دست یهودیان بوده و هست و خواهد بود. / - نیمه‌ی دوم دهه‌ی هفتاد خورشیدی در ایران، یکی‌ از روزنامه‌های داخل ایران، با دو برادر مصاحبه کرد. نام فامیلی ایشان، دو بخش دارد، که بخش دوم آن، "تازه مسلمان" است، - تیتر مصاحبه این بود؛ "از سوزن تا ماشین‌آلات، هم وارد می‌کنیم و هم صادر". - (ادامه...) ~
  20
  10
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۳) پی‌نوشت اول؛ توضیح زبان‌شناسانه در مورد کلاه یهودی‌ها که در فارسی‌ به آن عرقچین می‌گویند این‌که، - در زبان روسی، عرقچین با نام "شایبا" هست (که واژه‌ای یهودی می‌باشد که مستقیم به زبان روسی وارد شده). "شایبا" در زبان روسی، سه معنا دارد؛ ۱) "عارقچین" (که یهودی‌ها به‌سر می‌گذارند، و وارد اسلام هم شده، که آخوندها نیز به‌سر گذاشته، و سپس توربان دولبند [دستار - عمامه] را روی آن می‌پیچند). - ۲) "مهره" (که پیچ داخل آن می‌پیچد). - ۳) "گوی هاکی" (که گوی مهر‌مانندی هست که در بازی هاکی روی یخ، با چوپ هاکی آن‌را به‌هم پاس می‌دهند). / پی‌نوشت دوم؛ چون صحبت از عرقچین (که نوعی پوشش برای سر به‌شمار می‌آید شد)، در صورت تمایل، کامنتی که برای مطلب "عکس روز: تعجب گردشگر روس از حجم اسکناس ایرانی پس از مبادله با ۳۰۰ دلار" نوسته بودم، خوانده شود (کافی‌ست تا عنوان داخل گیومه در سرچ گوگل نوشته گردد، آن‌گاه لینک مطلب از این سایت محترم نمایان می‌شود). / پی‌نوشت سوم؛ نام عبری‌یهودی "یاکاب ~ (یعقوب)"، فراگیرترین نام یهودی در جهان است. ---> آلمان و مارک شهیر قهوه‌اش "یاکابس" یعنی‌ "یعقوبی‌یان" ~
  16
  5
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  تقریبا شبیه اسلام ستیزی تو اینجا شده ، مسلمانان خودشون رو بدون دین معرفی میکنن
  40
  7
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  خوب بفرستنشون جنگل های آمازون و یک دنیا رو از دست خودشون و عقاید جنایتکارانه این قوم راحت کنن
  30
  11
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  طبق قانون لاییسیته استفاده از نمادهای مذهبی از جمله کیپا ممنوع است. و همچنین در غرب اسلام ستیزی مشکلی ندارد ولی یهود ستیزی جرم است. شما هم با اسلام ستیزی مشکلی ندارید ولی یهود ستیزی را اشکال می دانید
  42
  11
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  هر سه مذهب سامی مضر هستند اما تابحال ندیدم یهودی آزار و مزاحمتی برای کسی داشته باشه یا بخواهد عقایدش رو تبلیغ و به دیگران تحمیل کنه،هر باوری دارند برای خودشان هست بر عکس مسلمانان وقیح که همه دنیا را کافر و نجس و جهنمی میدانند و همه جا هم این رو‌جار میزنند،همه جا مشغول تبلیغ و اصرار بر اجرای دین ننگینشان و توهین و تبعیض و مزاحمت برای همه و این تازه در غرب هست در کشورهای خودشان که هرکس حرفی برند تکه پاره اش میکنند.حیف که تعداد حجاب و ریش پشم اسلامی به وفور زیاد شده و این عقب مانده ها با وقاحت و حق به جانبی در اروپا تردد میکنند.
  9
  35
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  یک دونه مسلمان ندیدم که خودش رو بی دین معرفی کنه.جز مردم ایران،که اصولا مسلمان نیستند و به لطف فرهنگ و پیشینه با قدمت ،در اولین فرصت از این دین ننگین و ضد ایرانی خودشان رو جدا میکنند.
  0
  1
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  باز حرف مفت زدی اسلامیست؟ نمیبینی میلیونها مسلمان عرب با حجاب در اروپا و آمریکا میگردند؟ حداقل برادر زاده ها یهودی شما در جامعه بی آزارند و سرشان به کار خودشان هست و قصد یهودی کردن دیگران را ندارند بر عکس شما محمدیهای ضد بشر و متحجر.
  0
  1
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.