مهدی چمران: بعد از ماه رمضان احساس کردیم باید در پارک لاله ساخت‌وسازی انجام شود

 یکی از شهروندان تهرانی نگران قطع درختان کهنسال در پارک لاله تهران. پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشترادیو فردا: درپی تجمع شماری از شهروندان در اعتراض به حصارکشی در پارک لاله تهران، رئیس شورای شهر تهران روز یک‌شنبه توضیحاتی در مورد علت این حصارکشی داد و گفت که این اقدام مربوط به طرح «ساخت مسجد و کتابخانه» در همه پارک‌های بزرگ شهر است.

روز پنج‌شنبه، ۱۳ اردیبهشت، تعدادی از شهروندان تهرانی در اعتراض به حصارکشی و تخریب فضای سبز توسط شهرداری تهران در پارک لاله تجمع کردند و به نوشته شبکه خبری «شرق»، این شهروندان در پرس‌وجو از مدیر پارک و شهرداری منطقه این پاسخ را دریافت کرده‌اند که قرار است در این نقطه از پارک، «فرهنگسرا» ساخته شود و درختان محوطه قطع می‌شوند.
سه روز بعد از این تجمع، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران، در حاشیه جلسه این شورا با بیان این‌که «در دوره سوم طرحی مصوب شد که در بوستان‌هایی با مساحت بیش از یک هکتار مسجد و کتابخانه احداث شود» در مورد بوستان لاله تهران نیز به خبرنگاران گفت که «بعد از جشن ماه رمضان احساس شد که فضاهایی برای چنین طرح‌هایی مورد نیاز است.»

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای چمران در مورد مسئله قطع درختان این پارک نیز گفت: «البته طرح باید به شورا ارائه شود و هیئت مورد نظر طرح را مورد بررسی قرار دهد و اگر نیاز بود احداث شود به شرطی که درختی قطع نشود.»

رئیس شورای شهر تهران ادعا کرد: «ما اجازه نخواهیم داد درختی قطع شود، باید منتظر باشیم طرح ارائه شود.»

اظهارات آقای چمران در مورد قطع نکردن درختان در حالی بیان می‌شود که محوطه حصارکشی‌شده در پارک لاله بیش از سه هزار مترمربع است و ویدئوهای مربوط به منطقه حصارکشی‌شده نشان می‌دهد درختان تنومند بسیاری در داخل محوطه حصارکشی‌شده قرار دارد.

سخنان رئیس شورای شهر تهران در مورد این‌که شهرداری قرار است هنوز منتظر ارائه این طرح باشد نیز درحالی بیان شده که به نوشته شبکه خبری «شرق»، روز ۱۳ اردیبهشت تعدادی از شهروندان تهرانی دلیل این حصارکشی و استقرار کانکس را از یکی از نیروهای خدماتی پرسیدند و گفته شد که امشب برق محوطه قطع شده و عملیات ساختمانی آغاز می‌شود.

آقای چمران در مورد این‌که آیا عملیات ساختمانی در این محل آغاز شده یا نه توضیحی نداد.

تأکید مهدی چمران بر مصوبه احداث «مسجد و کتابخانه» در بوستان‌هایی با مساحت بیش از یک هکتار درحالی است که تهران یکی از شهرهایی است که با بیشترین آلودگی هوا دست به گریبان هستند و در سال‌های گذشته بیش از خبر ایجاد فضای سبز، خبر قطع و «جابه‌جا کردن» درختان منتشر شده است.

پیش از این ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران، روز ۱۹ اردیبهشت‌ماه، اعلام کرد که دو هزار درخت در راستای اجرای پروژه عمرانی بسیج در منطقه ۱۴ «جابه‌جا» شده‌اند. «در بزرگراه صیاد شیرازی نیز برای ساخت یک زیرگذر تعداد قابل توجهی درخت جابه‌جا شد.»

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که پس از طرح ساخت مسجد در پارک قیطریه، انتقادات شدیدی علیه علیرضا زاکانی، شهردار تهران، در فضای رسانه‌ای و مجازی ایران مطرح شده است.
+2
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  چه احساسات قشنگی در شما موج میزنه. ولی این رو هم در نظر بگیر شاید بقیه از این موج احساسات درونی شما حالشون بهم بخوره. ....
  1
  45
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  مثل اینکه هوای شهادت کرده . دست بزن تا آن نصیبت شود
  1
  17
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان
  بهتره بگی بعد از اعتراضات شما ها به این نتیجه رسیدید که ساختمان هائی به نام مسجد و یا کتابخانه بسازید که سرکوب گران رو اونجا ها اسکان بدید.
  1
  18
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  …. به اون احساستون ! یه پول قلمبه و بی زبون افتاده زیر دستشون ، موندن چطور این پول رو هپلی کنند !؟ افتاده بسرشون که به اسم مسجد و کتابخونه و فرهنگسرا ( پایگاه وحوش بسیجی و لباس شخصی ، برای سرکوب اعتراضات احتمالی بعدی ) بخشی از پول رو خرج ساخت و مابقیش هم ، الهی به امید تو ، بکشن بالا ! حالا اگر یهو وسط کار دبه در نیارن که بودجه کفاف ساخت رو نمیده و دولت باید بیشتر سر کیسه رو شل کُنه !! عطف به ماسبق و پروژه های مسخره قبلی و بعضاً نیمه کاره و بخور بخوراشون !! ای لعنت به ذات کثیف و متعفنتون ، که تا به امروز ، تاریخ ایران چنین وحوش و لاشخورهای جنایتکار ایران نابود کنی رو بیاد نداره !!
  2
  12
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  بچه چمران پدرت تروریست و مادرت لبنانی برو گمشو در وطنت لبنان مسجد لواطیغرا بزن لازم نکرده مرکز مسجد فساد سنگر بر علیه مردم ایران در ایران بزنی و از بالای مسجد تک تیرانداز بگذاری برای قتل مردم ایران مثل پدر بیشرفت نقشه برای مردم ایران بکشی کثافت خارجی برگرد به وطنت لبنان
  1
  19
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  دوباره این مرتیکه مشنگ بهش وحی شد۰
  2
  16
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این انگل چمران زاده ، باید با یک درخت چنار کلفت ازش پزیرایی بشه ، بی شرف ها میخواهند درخت های پارک لاله را نابود کنند
  0
  5
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.