محروم شدن زنان از تماشای بازی پرسپولیس و نساجی

بی بی سی: شورای تامین استان مازندران اعلام کرده که در دیدار تیم‌های پرسپولیس و نساجی، زنان نمی‌توانند در ورزشگاه تماشاگر مسابقه‌ باشند. گزارش‌های حاکی است که چنین تصمیمی هم برای بازی نساجی برابر استقلال هم گرفته شده است.

پیشتر کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان ایران، در پی حواشی به وجود آمده در بازی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس، در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال نوشته بود که حضور زنان در ورزشگاه‌ها، مشروط به فراهم کردن زیرساخت‌ها و ساماندهی هواداران و ارتقای جو اخلاقی در ورزشگاه‌هاست.

‌یک هوادار تیم فوتبال سپاهان اصفهان که انتشار ویدیو «اهانت او به هواداران زن» پرسپولیسی در ورزشگاه آزادی جنجالی شده بود، برای ۱۰ سال از حضور در تمامی ورزشگاه‌های فوتبال محروم شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهارات این فرد را «مصداق هتک حرمت و توهین» خوانده است.

در ادامه این حکم آمده است که «مستند به مواد ۶۰ و ۷۱ مقررات انضباطی نامبرده به مدت ۱۰ سال از ورود به کلیه ورزشگاه‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشور محروم خواهد بود».

این هوادار تیم فوتبال سپاهان اصفهان قبلا با انتشار ویدیویی بابت «اهانت به هواداران زن» پرسپولیسی عذرخواهی کرد و گفته بود «تحت تاثیر جو ورزشگاه» چنین رفتار کرده است.
تحلیل کورش بازیار، مربی و کارشناس فوتبال، در گفت‌وگو با تلویزیون بی‌بی‌سیفردا، دوشنبه، نساجی در قائمشهر به مصاف پرسپولیس خواهد رفت اما با تصمیم شورای تامین استان مازندران بانوان تماشاگر نمی‌توانند در این بازی در ورزشگاه حضور داشته باشند.

ایسنا گزارش داده که این تصمیم برای دیدار نساجی برابر استقلال هم اتخاذ شده است.

بر اساس این تصمیم قرار است در جایگاه بانوان ورزشگاه وطنی، تماشاگران تیم مهمان قرار بگیرند.

پیش از این هم بارها اخباری درباره اجازه نیافتن زنان برای حضور در بازی‌های فوتبال منتشر شده است. در مواردی هم که به آن‌ها اجازه داده شده یا این اجازه در لحظات آخر لغو شده است یا به زنان اجازه ورود به ورزشگاه داده نشده است، حتی به آنانی که بلیت خریده بودند.

منتقدان می‌گویند در بازی‌های محدودی هم که زنان حضور داشته‌اند بیشتر تماشاگران گزینشی بوده‌اند.
+3
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  واقعا راست میگه احتیاج به زیر ساخت داره ؟ در این ۴۵ سال هنوز درست نشد ؟ مشکل اصلی زیرساخت زنان نیست ، این زیر ساخت از خود شماها و افکار خبیث تان است . بهتر نیست گم شوید و جای خود را با دیگران عوض کنید ؟ زمان پهلوی زن و مرد در کنار هم به ورزشگاه میرفتند و در عوض کشورهای عربی با مقنعه اجازه تردد نداشتن . آن زمان مردان لوطی بودن و زنان احترام خاصی داشتند . اما حالا مردان همان مردان هستند ولی افرادی که زیرساخت آنها خراب است کشور را خراب کردن. شاید به یکی پول و مقامی دادن و آن حرفها را دربازی قبلی زد تا چنین تصمیمی گرفته شود.هوادار سپاهان باید توبیخ بشه یا زنان و شاید هم بیت رهبری؟
  0
  7
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  OzveMardom - پاریس، فرانسه
  گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری
  0
  6
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.