حماس: آتش‌بسی که شامل توقف جنگ در غزه نشود را نخواهیم پذیرفت

العربیه: یک مسئول ارشد در «حماس» شامگاه شنبه 15 اردیبهشت تاکید کرد که این جنبش توافق آتش‌بسی در غزه که شامل تضمین صریح توقف جنگ نشود را «تحت هیچ شرایطی نخواهد پذیرفت».

به گزارش «فرانس پرس» این مقام مسئول در جنبش حماس که خواست نام او فاش نشود بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را متهم کرد که با «انگیزه‌های شخصی» در روند تلاش‌ها برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس «خود شخصا کارشکنی می‌کند».

از سویی و بنا به گزارش «یدیعوت احرونوت» دولت اسرائیل اعلام کرد مادامی که پاسخی از حماس دریافت نشود هیئتی برای مذاکره به مصر نخواهد فرستاد.

در واکنش به این موضع دولت نتانیاهو، ایتمار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل با بیان این‌که از تصمیم نتانیاهو به عدم ارسال هیئت اسرائیلی به قاهره استقبال می‌کند، تاکید کرد که نتانیاهو باید بدون پذیرش «توافق نامشروع» حمله به رفح را آغاز کند.

بنی گانتز، عضو شورای جنگ اسرائیل نیز شامگاه شنبه تاکید کرد:«تاکنون پاسخی از حماس دریافت نشده است و به‌محض دریافت [چنین پاسخی] در شورای جنگ بررسی خواهد شد».

در عین حال یکی مقام ارشد اسرائیلی شنبه گفت که کشورش چنانچه «تحولی مثبت» در ارتباط با توافق تبادل گروگان ملاحظه کند، هیئتی را برای تکمیل مذاکرات درباره آتش‌بس خواهد فرستاد.

دور جدید مذاکرات برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها و اسرا میان اسرائیل و حماس با میانجی‌گری مصر و قطر و سرپرستی ایالات متحده آمریکا از روز شنبه آغاز شد.
+3
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  خوب پس حالا حساب کار دستتون‌میاد، برای رفتن زیر خاک برای همیشه آماده باشید. حالا که به زبان خوش نمیخواهید گروگانها رو پس بدید و تسلیم بشید، ما با زبان اسلحه بدرقه اتان میکنام بروید پیش همان پیامبرتان در بهشت خوب زندگی کنید
  0
  0
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.