به‌کارگیری دختران مدرسه‌ای در «حرمسرای» کیم جونگ اون

دویچه وله: یک زن اهل کره شمالی ساکن آمریکا طی مصاحبه‌ای گفت که کیم جونگ اون، هر سال شماری از دختران مدرسه‌ای را در "حرمسرای" خود به کار می‌گیرد. به گفته او، به همین منظور دختران در مدارس این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرند.

یکی از فعالان اهل کره‌ شمالی می‌گوید کیم جونگ اون، دیکتاتور کره‌ شمالی هر سال ۲۵ دختر را برای نوعی حرمسرای خود انتخاب می‌کند.

یونمی پارک، که در نوجوانی از کره شمالی گریخته و اکنون در نیویورک زندگی می‌کند، این موضوع را به "دیلی استار" گزارش داده است. این زن ۳۰ ساله اکنون با حضور در پادکست‌ها و بیان خاطراتش، شهرت زیادی در ایالات متحده آمریکا به دست آورده است.

پارک با بیان اینکه مقامات کره‌ شمالی به طور سیستماتیک مدارس کشور را برای یافتن دخترانی که ممکن است مورد توجه دیکتاتور باشند، جستجو می‌کنند، می‌گوید: «وقتی چند دختر زیبا پیدا می‌کنند، اولین کاری که انجام می‌دهند این است که وضعیت تأهل آنها را بررسی کنند و دخترانی که اعضای خانواده‌شان از کره شمالی فرار کرده‌اند یا اقوامشان در خارج از کشور وجود دارد، به‌زودی از سایرین جدا می‌شوند.»

به گفته پارک "زنان باید یاد بگیرند که چگونه این مردان را راضی کنند و این تنها هدف آنهاست؛ جذاب‌ترین آنها برای کیم‌ جونگ‌ اون در نظر گرفته می‌شوند و برخی دیگر نیز در اختیار ژنرال‌ها یا سیاستمداران قرار می‌گیرند."

تقسیم دختران به سه گروه‌جداگانهپارک می‌گوید دختران بیشتر به سه گروه تقسیم می شوند، یک گروه در ماساژ تخصص دارد، دیگری در سرگرمی و آواز خواندن و گروه سوم باید از نظر جنسی با کیم‌ جونگ‌ اون و سایر مردان صمیمی شوند.

به گفته پارک، بسیاری از خانواده‌ها در این کشور فقیر امیدوارند که دخترانشان برای فرار از فقر استخدام شوند.

مطابق این گزارش، دختران در اواسط ۲۰ سالگی معمولا طرد می‌شوند، اما اغلب با اعضای سرویس امنیتی ازدواج می‌کنند.

پارک می‌گوید تشکیل و رواج گروه به اصطلاح سرگرمی، به سال‌ها پیش و کیم‌جونگ‌ایل، پدر کیم‌جونگ‌اون برمی‌گردد. او می‌گوید این رسومات را برای اولین‌بار، دیکتاتور کره شمالی، کیم‌ایل‌سونگ در دهه ۱۹۷۰ میلادی رواج داده است.

روزنامه کره جنوبی "چوسون" در سال ۲۰۱۵ گزارش داد که کیم‌ جونگ‌ اون ابتدا پس از مرگ پدرش در سال ۲۰۱۱ فعالیت "گروه سرگرمی" را متوقف کرد، اما این گروه پس از سه سال دوباره شروع به کار کرد.

همچنین در سال ۲۰۱۰، یک زن کره شمالی که به کره جنوبی گریخته بود، به مجله فرانسوی "Marie Claire" گفت که در سن ۱۵ سالگی، او را بدون اخطار از کلاس درس توسط مردانی که یونیفرم پوشیده بودند، بردند و از او سوال کردند که آیا تا به حال رابطه جنسی داشته است یا خیر؟ او باید دو سال در "گروه سرگرمی" به کیم‌جونگ‌ایل خدمت می‌کرد اما توانست فرار کند. با این حال، کیم‌جونگ‌اون هیچ گونه رابطه جنسی با او نداشت و فقط دست او را گرفت.

پارک می گوید خوش شانس بوده است که برای گروه سرگرمی انتخاب نشده زیرا او از خانواده‌ای طبقه بالا می‌آید و در ۱۳ سالگی به همراه بستگانش به چین گریخته است. او از سال ۲۰۱۴ در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند.

گزارش‌های او درباره زندگی در کره‌ شمالی، به ویژه در اینترنت، توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. پارک در شبکه یوتیوب بیش از یک میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.

از آنجایی که اطلاعات کمی از کشور کاملاً منزوی کره‌ شمالی به بیرون درز می‌کند، تایید و راستی‌آزمایی درباره اغلب اطلاعات دشوار است.

پس از انتشار کتاب او با نام "شجاعت برای آزادی: فرار من از کره شمالی"، یک روزنامه‌نگار او را به "تناقض‌های جدی" در داستان‌هایش متهم کرد؛ اتهامی که خود پارک آن را به عدم تسلطش بر زبان انگلیسی و اشتباهاتش در به خاطر آوردن گذشته نسبت می‌دهد. به گزارش دیلی میل، دیگر منتقدان او را به "اغراق" در اظهاراتش متهم می‌کنند.
+17
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.