آتیلا حجازی پس از رسیدن به سرپرستی استقلال: به گذشته برنمی‌گردیم

آتیلا حجازی، سرپرست جدید تیم فوتبال استقلالبی بی سی: آتیلا حجازی، سرپرست جدید تیم فوتبال استقلال، پس از انتصابش به این سمت گفت که «هدف ما حفظ آرامش و تمرکز تیم است و نمی‌خواهیم به اتفاقات گذشته برگردیم».

او که بازیکن پیشین و فرزند ناصر حجازی، اسطوره استقلال است، در حاشیه تمرین امروز این تیم گفت که از قبل صحبت‌هایی برای آمدن او بوده است و بعد از برگشت به ایران آن را پذیرفته است.

او تیم استقلال را تیم مورد علاقه‌اش خوانده و گفته است استقلال «تیم پدر من است و دوست داشتم به این تیم کمک کنم.»

سرپرست تیم فوتبال استقلال درباره دیدار استقلال و پیکان که گفته می‌شود احتمالا بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد، گفته که خودش پیگیر این موضوع است.

خبرگزاری ایسنا دیروز(پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت) خبر داد که پس از برکناری علی خطیر از مدیرعاملی باشگاه استقلال، نماینده هلدینگ خلیج فارس، مالک جدید این تیم، طبقه چهارم و پنجم باشگاه را پلمپ و اجازه تردد اعضای باشگاه را تا روز یک‌شنبه نداده است.
واگذاری باشگاه استقلال
در روزهای گذشته گزارش‌هایی درباره واگذاری باشگاه استقلال به هلدینگ خلیج‌ فارس منتشر شد.

در کنار آن هم اخباری درباره تغییر نام یا اضافه شدن پسوند «خلیج فارس» به نام این باشگاه مطرح شد.

علی عسگری، مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس که عمده سهام باشگاه استقلال را خریداری کرده‌ است، با انتشار پیامی اعلام کرد که «پسوند خلیج فارس نقطه اشتراک تمامی شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و در راستای حفظ وحدت رویه، سیاست حاکمیت شرکتی و همچنین روز مبارک خلیج فارس، بر اساس تصمیم مالکان جدید تیم استقلال، به تیم استقلال خلیج فارس تغییر می‌یابد.»

این اظهارات آقای عسگری، به این شایعه دامن زد که نام جدید استقلال ممکن است در رقابت‌های بین‌المللی نظیر لیگ نخبگان (قالب جدید لیگ قهرمانان آسیا) برای نماینده ایران مشکل ایجاد کند.

محمد شروین اسبقیان، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ایران در گفت‌وگویی تلویزیونی در واکنش به تغییر نام باشگاه استقلال گفت: «اینها مواردی است که باید به طور رسمی به وزارت ورزش اعلام شود تا بررسی کنیم. تا کنون به‌طور رسمی چنین چیزی از سوی مالکین دو باشگاه یعنی کنسرسیوم بانک‌ها و پتروشیمی خلیج فارس به ما اعلام نشده است.»

خبرگزاری ایرنا گزارش داده است که قرار است اولین مجمع باشگاه استقلال به زودی برگزار شود.

البته برگزاری این مجمع با قوانین خاصی همراه است؛ در واقع با توجه به اینکه باشگاه استقلال از این پس یک شرکت بورسی محسوب می‌شود، برای برگزاری مجامع باید از سازمان بورس مجوز بگیرد.

به گزارش ایرنا پس از اینکه مراحل تغییر رسمی نام باشگاه استقلال انجام شد، نامه‌های جداگانه‌ای به فدراسیون بین‌اللملی فوتبال(فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد شد.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.