بقایای جسد جوانی که تصور می‌شد گروگان است در اسرائیل پیدا شد

الیاکیم لیب‌مان در جشنواره موسیقی در جنوب اسرائیل مامور حفاظت بودبی بی سی: ارتش اسرائیل تایید کرده است که جسد جوانی که تصور می‌شد در میان گروگان‌های حماس است، در اسرائیل پیدا شده است.

ارتش اسرائیل رسماً مرگ الیاکیم لیبمن را تایید و اعلام کرد که شناسایی بقایای جسد او از طریق «روش‌های پیچیده و کامل» انجام شده است.

روز هفتم اکتبر گذشته که جشنواره موسیقی و رقص نوا در جنوب اسرائیل مورد حمله نیروهای حماس قرار گرفت، الیاکیم لیبمن به عنوان انتظامات آنجا کار می‌کرد.

خانواده‌اش گفتند که او ساعت‌ها در محل حمله مانده بود و به مجروحان دیگر کمک می‌کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه خود که امروز، جمعه سوم ماه مه منتشر شد اعلام کرد که پزشکی قانونی به طور رسمی به خانواده لیبمن اطلاع داده که او در حمله هفتم اکتبر حماس به جنوب اسرائیل کشته شده است.

در این بیانه آمده که بقایای جسد او از طریق «تحقیقات پیچیده و کامل ارتش، پلیس و موسسه ملی پزشکی قانونی» شناسایی شده است.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که بقایای جسد او به اشتباه در کنار اجساد سایر کشته‌شدگان جشنواره موسیقی نوا به خاک سپرده شده بود.

پس از حمله، پدر الیاکیم در یک پست فیسبوکی نوشته بود که یک نگهبان دیگر این جشنواره به او گفته که پسرش قبل از اینکه فرار کند به دیگران کمک می‌کرده تا خودشان را نجات دهند.

او آخرین بار وقتی دیده شده بود که سعی داشت به دو زن که به شدت مجروح شده بودند، کمک کند.

در پی حمله حماس به جنوب اسرائیل در هفتم اکتبر، حدود ۱۲۰۰ نفر کشته شدند. بیش از ۳۶۰ نفر از کشته‌شدگان کسانی بودند که در یک جشنواره موسیقی و رقص در جنوب اسرائیل شرکت کرده بودند.

از سرنوشت حدود ۱۳۰ تن از ۲۵۰ گروگانی که حماس در این حمله ربوده است، اطلاعی در دست نیست. گمان می‌رود که حداقل ۳۴ نفر آنها جان خود را از دست داده باشند و بقیه آزاد شدند یا نجات یافتند.

به گفته مسئولان درمانی غزه که در کنترل حماس است در حملات اسرائیل به غزه بیش از ۳۴ هزار و ۶۰۰ نفر کشته شدند.
+15
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  حماس می خواست نوکری آخوند را نکند اگر کرد نتیجه اش را دید
  1
  16
  شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.