کاهش سن غربالگری سرطان پستان به ۴۰ سالگی

زنان ۴۰ تا ۷۴ ساله باید هر سال یکبار غربالگری سرطان پستان شوند.دویچه وله: به گزارش آسوشیتدپرس و طبق اعلامیه‌ای که روز سه‌شنبه کارگروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده به‌صورت رسمی منتشر کرد، ماموگرافی منظم برای غربالگری سرطان پستان باید از سن ۴۰ سالگی شروع شود. این بدان معناست که ماموگرافی باید ۱۰ سال زودتر از آنچه قبلاً توصیه می‌شد شروع شود. بر اساس این بیانیه، زنان ۴۰ تا ۷۴ ساله باید هر سال یکبار غربالگری شوند.

با اینکه نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان پستان با درمان‌های پیشرفته کاهش یافته است اما سرطان پستان همچنان دومین علت شایع مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان آمریکایی است. سالانه حدود ۲۴۰ هزار مورد از این بیماری در آمریکا تشخیص داده می‌شود و نزدیک به ۴۳ هزار زن بر اثر سرطان پستان جان خود را از دست می‌دهند.

سن ۴۰ سالگی زمانی است که ماموگرافی برای زنان ​​باید شروع شود.

این توصیه برای عموم زنان است و برای زنانی که سرطان پستان داشته‌اند یا افرادی که به دلایل ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند، صدق نمی‌کند. همچنین برای زنانی که در سنین جوانی قفسه سینه را با دوز بالا پرتودرمانی کرده‌اند، یا زنانی که در نمونه‌برداری‌های قبلی ضایعه ای داشته‌اند، اعمال نمی‌شود. چون این بیماران بنا به دستور و تجویز پزشک باید دوره‌های مشخصی را به ماموگرافی اختصاص دهند.

کارگروه ویژه خدمات پیشگیرانه توصیه می‌کند آزمایش‌های اضافی مانند سونوگرافی یا MRI برای زنان با پستان‌های متراکم نیز باید انجام شود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.