فال روز شنبه ۴ می - ۱۵ اردیبهشت

فروردین


گاهی فراموش میکنید که جاه طلبی های خود را پنهان کنید. در واقع تا هنگام یکه در راس کار قرار نگرفته اید، از برنامه ها و آرزوهایتان نزد اطرافیان سخن نگویید. بدانید همه ی آنهایی که مدام دورتان میچرخند، آدمهای خوش نیتی نیستند.
حافظ:
ساقی که جامت از می صافی تهی مباد چشم عنایتی به من دردنوش کن
سرمست در قبای زرافشان چو بگذری یک بوسه نذر حافظ پشمینه پوش کن
تعبیر:فرصت های زندگی را غنیمت بدان. زمان به تندی می گذرد. شک و تردید را کنار بگذار و تصمیم جدی و عاقلانه بگیر. با مشورت کردن می توانی بر شک و تردید خود غلبه کنی. فریب وسوسه ی حسودان را نخور و دوست و دشمن را با چشم بصیرت بشناس. به هدف خود ایمان داشته باش تا به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنی.

اردیبهشت


شاید امروز به دنبال این باشید که با یکی از بهترین دوستان تان برنامه ای برای تفریح و خوش گذرانی بریزید. شما آماده داشتن اوقات خوش هستید و آنقدر عاقلید که برای دست زدن به یک ماجراجویی کوچک و لذت بخش آنقدر از راه تان منحرف شوید که به کارتان لطمه ای وارد نکند. البته که باید خودتان در این زمینه کار صورت دهید، اما بخشی از خوشی و شادی از بودن با دیگران امکان پذیر می‌شود، پس ارتباطات خود را گسترش دهید و مهمانی را آغاز کنید!
حافظ:
چون این گره گشایم وین راز چون نمایم دردی و سخت دردی کاری و صعب کاری
هر تار موی حافظ در دست زلف شوخی مشکل توان نشستن در این چنین دیاری
تعبیر:فرصت های پیش آمده را از دست نده. مشکلات راه نباید تو را نا امید کنند. از سختی ها هراسان نباش. هر مشکلی هر قدر که سخت باشد عاقبت با تدبیر و تلاش آسان می شود. از مشورت با خیرخواهان، غافل نباش.

خرداد


اگرچه امروز از بار مسئولیت هایی که دارید نمی توانید شانه خالی کنید اما بیشتر نگرانی شما مربوط به احساساتی است که با آن درگیر شده اید و کمتر به فکر کاری که درحال انجام دادنش هستید، می باشید.قلب عاشق شما با عقل تان دچار درگیری و تضاد شده و همین امر موجب نگرانی شما شده است. حتی اگر تحریک به انجام کاری شدید، دلیلی وجود ندارد که کاری برخلاف خواسته تان انجام دهید. اجازه دهید احساسات و استرس هایی که دارید به اوج خود رسیده و
سپس فروکش کند، آنگاه تصمیم خود را برای انجام دادن هرعملی که خواستید، اتخاذ کنید.
حافظ:
ساقیا عشرت امروز به فردا مفکن یا ز دیوان قضا خط امانی به من آر
دلم از دست بشد دوش چو حافظ می‌گفت کای صبا نکهتی از کوی فلانی به من آر
تعبیر:غم و اندوهی بر قلبت چنگ انداخته است. از کسی دور شده ای و در انتظار به سر می بری. اما شب های انتظار به پایان می رسد و هر غم و اندوهی به خوشی و خرمی مبدل خواهد شد.

تیر


مرز میان دوستی و یک رمان عاشقانه می تواند کمی حساس باشد. حتی اگر شما در جستجوی چیز دیگری نباشید، می توانید از اینکه احساسات تان را در اولویت قرار می دهید سود ببرید. اما به این معنی نیست که کار خاصی انجام دهید یا سعی کنید تا عشق را بدست آورید. این درس درباره این است که به خودتان اجازه دهید تمام خواسته های قلبی تان را تجربه کنید بدون اینکه بخواهید دیگران باعث بروز شادی در شما شود.
حافظ:
ز پرده کاش برون آمدی چو قطره اشک که بر دو دیده ما حکم او روان بودی
اگر نه دایره عشق راه بربستی چو نقطه حافظ سرگشته در میان بودی
تعبیر:در انتظار رسیدن به مقصود و آرزو به سر می بری. نا امید نباش. در سایه ی سعی و تلاش، به نتیجه ی دلخواه می رسی. صبر داشته باش که خداوند با عاشقان و صابران است.

مرداد


شما مثل یک زنبور عسل که وزوز می کند و سرش شلوغ است الکی دور خودتان می چرخید، شاید به اندازه کافی از جشن ها و مهمانی های عصرانه لذت نبرده اید. با این حال به هیچ مهمانی ای جواب منفی نخواهید داد و یک بار که به مهمانی بروید فراموش می کنید که پیش از این چقدر خسته بودید. اگر به فردی که خیلی بهش اطمینان دارید اجازه دهید نقاط ضعفتان را بداند روشی خیلی خوب را انتخاب کرده اید و روز خوبی در انتظارتان خواهد بود.
حافظ:
به تاج هدهدم از ره مبر که باز سفید چو باشه در پی هر صید مختصر نرود
بیار باده و اول به دست حافظ ده به شرط آن که ز مجلس سخن به درنرود
تعبیر:به دنبال هوا و هوس مرو. در کاری که در پیش داری عاقبت اندیش باش و لجبازی را رها کن. جوانب کار را بسنج. هر آرزو و هدفی را نمی توان مفید و خوب دانست. بهتر است که با دقت و مشورت با دیگران راه های تازه ای را امتحان کنی.

شهریور


بیشتر اوقات گفته میشود که متولدین مهر ماه، سرشار از عشق و لطافت هستند اما همیشه اینگونه نیست، با وجود ترازوی طلایی شما، شما در حال از دست دادن تعادل عاطفی خود هستید. هدف نهایی ترازو رسیدن به تعادل است. اما برای برابر شدن دوکفه آن، باید اتفاق مهمی رخ بدهد تا بجای بالا و پایین رفتن و از این شاخه به آن شاخه پریدن، امکان ایجاد تعادل عاطفی و عشقی فراهم شود.
حافظ:
بلبل عاشق تو عمر خواه که آخر باغ شود سبز و شاخ گل به بر آید
غفلت حافظ در این سراچه عجب نیست هر که به میخانه رفت بی‌خبر آید
تعبیر:دل به لذت زودگذر دنیوی نبند. بلندپرواز نباش. اراده ای قوی می تواند تو را به آرزوهایت برساند. به خداوند توکل کن و از او مدد بجوی تا آرامش خاطر داشته باشی.

مهر


شما امروز به دنبال این هستید که حرف خود را به کرسی بنشانید به خاطر اینکه ممکن است در آغاز به طور جدی به مطلب خود کاملا مسلط باشید ولی قبل از اینکه شروع بکار کنید دیگران را فراری می‌دهید. سپس، همچنانکه سخت کار می‌کنید تا شکست خود را جبران کنید، بسیار آسان گیر و بی‌قید جلوه می‌کنید که انگار برای نخستین بار موضوع را مطرح می‌کنید. حتی اگر احساس می‌کنید تحت فشار هستید و بوسیله عطارد حقه باز به جلو رانده می‌شوید، می‌توانید موثر باشید؛ پس باید از وقت خود خوب استفاده کرده و قبل از اینکه شروع به صحبت کنید درباره آنچه می‌خواهید بگویید خوب بیندیشید.
حافظ:
اسیر عشق شدن چاره خلاص من است ضمیر عاقبت اندیش پیش بینان بین
کدورت از دل حافظ ببرد صحبت دوست صفای همت پاکان و پاکدینان بین
تعبیر:دروغ و ریا آفت و بلای راه عشق است. اگر واقعاً به هدف و مقصود خود ایمان داری صداقت و درستی خود را آشکار کن. از متکبران و خودپسندان دوری کن و از دوستی با آنان منصرف شو. با کسی که تو را واقعاً دوست دارد صمیمی و بی ریا باش.

آبان


امروز قدرت و توانایی زیادی بدست خواهید آورد و می توانید کارهای زیادی را به راحتی انجا دهید. با این نیرویی که دارید وسوسه می شوید که در کنار کار کردن مدتی نیز تفریح کنید اما این یک ایده خوب برای ارضاء نیروی اضافی خود نمی باشد. برای معضل و مشکلی که دارید کسی را مقصر ندانید و فقط عواقب کاری که انجام می دهید در نظر گرفته و کاری که احساس بهتری به شما می دهد را انجام دهید.
حافظ:
از دست رفته بود وجود ضعیف من صبحم به بوی وصل تو جان بازداد باد
حافظ نهاد نیک تو کامت برآورد جان‌ها فدای مردم نیکونهاد باد
تعبیر:به نصایح بزرگان و مشفقان گوش فرا ده. ناراحتی و اندوهی که وجود تو را تهدید می کند برطرف و نابود می شود. از عزیزی به تو پیامی خواهد رسید. وجود صادق و بی ریای تو در کارها به تو کمک خواهد کرد.

آذر


 شما ممکن است ایده کاملا خاصی درباره آن کاری که باید بکنید داشته باشید، اما نبود اعتماد به نفس درشما ممکن است امروز به کارتان آید چرا که می تواند باعث شود که ایده هایتان را با کسی دیگر تقسیم نکنید. قسمتی از مشکل شما این است که می ترسید نتوانید افکارتان را تماما بعمل درآورید. زمانی را صرف این کنید که بیندیشید چه می خواهید بگویید، قبل از اینکه نیات خود را بروز دهید. در وهله اول به نقشه اصلی خود بچسبید، و بعد قادر خواهید بود که مکالمه را به هر جایی که مایل بودید هدایت کنید.
حافظ:
در شب قدر ار صبوحی کرده‌ام عیبم مکن سرخوش آمد یار و جامی بر کنار طاق بود
شعر حافظ در زمان آدم اندر باغ خلد دفتر نسرین و گل را زینت اوراق بود
تعبیر:دوستی نسبت به تو بی مهر شده است. سعی کن ریشه ی اختلاف را بشناسی و چشم او را با حقیقت آشنا سازی. کمی از غرور خود کم کن تا بهتر بتوانی چاره اندیشی کنی. در راه عشق صابر و پر حوصله باش و به هرچه پیش آید راضی باش.

دی


هم اکنون فکر کردن به مقوله های عالی و بزرگ درمورد آینده امری طبیعی است، اما این موضوع دلیل نمی شود فکر شما مغشوش نشود. عجیب اینکه اگر پاهایتان روی زمین باشد و بلند پروازی نداشته باشید، احتمالاً استدلالات شما کامل و بی عیب خواهند بود. در برابر کسانی که ایده های شما را قبول ندارند مقاومت کنید. سعی نکنید خودتان را همرنگ جماعت سازید؛ بهتر است که از ایده های خودتان پیروی کنید.
حافظ:
گفتم دل رحیمت کی عزم صلح دارد گفتا مگوی با کس تا وقت آن درآید
گفتم زمان عشرت دیدی که چون سر آمد گفتا خموش حافظ کاین غصه هم سر آید
تعبیر:در آرزوی جلب محبت کسی هستی. با کمی صبر و صداقت به مقصود خود خواهی رسید.به خداوند توکل داشته باش تا غمها و غصه هایت به پایان برسد.

بهمن


ایجاد کردن روابط دوستانه بر پایه حقیقت‌های مشترک چیز خوبی است، اما وقتی احساسات‌تان تغییر کردند و حتی نتوانستید از یک روز تا روز دیگر به خودتان با اطمیان کامل تکیه کنید داستان فرق می‌کند. شما برای ارتباط برقرار کردن آمادگی ندارید، بنابریان قولی ندهید که نتوانید بهش عمل کنید. پس بهتر است به جای هدایت کردن دیگران و صحبت کردن راجع به حقیقت فقط صداقت داشته باشید.
حافظ:
حاشا که من از جور و جفای تو بنالم بیداد لطیفان همه لطف است و کرامت
کوته نکند بحث سر زلف تو حافظ پیوسته شد این سلسله تا روز قیامت
تعبیر:از گرفتاری هایی که به تو روی آورده نگران و مأیوس نباش. سعی کن تا خود را از چنگ گرفتاریها برهانی. با دست روی دست گذاشتن به هیچ جا نمی رسی.

اسفند


احساس همدردی و اشتیاق به کمک به درمانگان در شما موج میزند. پس از بی تفاوتی به نوعی لج بازی و تلافی کردن دست بردارید. یکی از نزدیکان که به درست یا غلط از شما دلگیر است به یاری شما نیاز دارد از او این همیاری را دریغ نکنید.
حافظ:
دلم رفت و ندیدم روی دلدار فغان از این تطاول آه از این زجر
وفا خواهی جفاکش باش حافظ فان الربح و الخسران فی التجر
تعبیر:باید رنج و مصیبت ها را تحمل کنی تا به نتیجه برسی. روزگار ناکامی به زودی طی می شود به شرط آنکه صبور باشی و امید خود را از دست ندهی و از حرکت و تلاش منصرف نشوی..

+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.