تاج‌زاده: گشت ارشاد با دستور یا تأیید خامنه‌ای بازگشته است

رادیو فردا: مصطفی تاجزاده در نامه خود می‌گوید که جمهوری اسلامی «به بهانه مقابله با بی‌حجابی، می‌کوشد فضا را پلیسی وامنیتی کند تا شهروندان نتوانند اعتراض کنند»

مصطفی تاج‌زاده، زندانی سیاسی، با انتشار نامه‌ای از زندان اوین می‌گوید که «گشت غیرقانونی ارشاد» با «دستور» یا «تأیید و مجوز» علی خامنه‌ای بازگشته است.

آقای تاج‌زاده، روز پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه، با اشاره به تجربه خود در معاونت سیاسی وزیر کشور و سرپرستی وزارت کشور، در نامه‌ای که در کانال تلگرامی منسوب به او منتشر شد، نوشت که به‌جز رهبر جمهوری اسلامی «هیچ مقام دیگری نمی‌تواند برای پلیس تکلیف تعیین کند».

این زندانی سیاسی با بیان اینکه خواست رهبر جمهوری اسلامی «نافی مسئولیت دولت، مجلس و قوه قضائیه» در این مورد نیست، اعلام کرد: «مقامات سه قوه یا سوگند خورده‌اند یا وظیفه دارند مانع هرگونه تجاوزی به حقوق شهروندان شوند و باید پاسخگوی افکار عمومی باشند.»

او در همچنین اعلام کرد که علت «تأکید و تصریح» او در نقش علی خامنه‌ای در این‌باره این است که «کسی آدرس غلط ندهد و اذهان را منحرف نکند».

در ادامه نامه این زندانی سیاسی آمده است: «حکومت برنامه روشنی برای حل مشکلات تلنبار شده و مهار گرانی و تورم کمرشکن ندارد، بنابراین به بهانه مقابله با بی‌حجابی، می‌کوشد فضا را پلیسی و امنیتی کند تا شهروندان نتوانند اعتراض کنند و ادامه حکومت اقلیت بر ملت ممکن شود.»

دستگاه‌های حکومتی از روز شنبه ۲۵ فروردین برخورد خشن با زنان مخالف حجاب اجباری و مردان حامی آنها را دوباره آغاز کرده‌اند.

شدت عمل نیروی انتظامی و لباس‌شخصی در برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری به گونه‌ای بوده که حتی اعتراض برخی از نیروهای هوادار جمهوری اسلامی را نیز برانگیخته است.

در همین زمینه معین الدین سعیدی، نماینده مجلس شورای اسلامی، روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با سایت انتخاب گفت: «کنار هم گذاشتن عفاف و حجاب هم الزاماً درست نیست. معنای حجاب، الزاماً عفاف نیست.»

او در ادامه گفت:‌ «جالب است که در مناسبت‌های ملی، از همین افراد بی‌حجاب در صدا و سیما رونمایی می‌شود، اما بعد از انتخابات، چنین مسئله‌ای فراموش می‌شود.
+27
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.