قوه قضائیه گزارش «آزار و اذیت» جنسی و «قتل» نیکا شاکرمی را تکذیب کرد

 خبرگزاری قوه قضائیه هیچ توضیحی در مورد مدارک جدید منتشرشده درمورد قتل نیکا شاکرمی ارائه نکردرادیو فردا: خبرگزاری قوه قضائیه جمهوری اسلامی گزارش بی‌بی‌سی جهانی در مورد «قتل» نیکا شاکرمی در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در سال ۱۴۰۱ و «آزار و اذیت» جنسی او را تکذیب کرد.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، روز پنج‌شنبه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه، با ادعای این‌که گزارش بی‌بی‌سی جهانی در مورد کشته‌شدن نیکا شاکرمی «دارای تناقض‌های درونی» است، نوشت که این رسانه «به ابتدایی‌ترین اصل یک گزارش مستند به منبع و اسناد که همان امکان راستی‌آزمایی و اعتبارسنجی آن‌ها است، توجهی نداشته و ندارد».

سرویس جهانی بی‌بی‌سی روز ۱۰ اردیبهشت گزارش داد که به یک «سند خیلی محرمانه» حکومت جمهوری اسلامی دست یافته که حکایت از آن دارد نیکا شاکرمی پس از دستگیری توسط نیروهای امنیتی مورد «آزار و اذیت» جنسی قرار گرفت و کشته شد.

به گفته بی‌بی‌سی جهانی، این سند خلاصه‌ای از «صورت‌جلسه و گزارش» پرونده نیکا شاکرمی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شامل اسامی قاتلان نیکا شاکرمی و فرماندهان ارشدی است که سعی کردند حقیقت را پنهان کنند.

انتشار این گزارش بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت و در حالی که طرفداران حکومت جمهوری اسلامی آن را «دروغین» و «جعلی» خوانده و سعی کرده‌اند اعتبار آن را زیر سوال ببرند، منتقدان و مخالفان آن را اثباتی بر «دروغگویی حکومت» و «جنایت» علیه معترضان خوانده‌اند.

خبرگزاری میزان روز پنج‌شنبه با انتشار عکس‌هایی که ادعا می‌کند از جسد نیکا شاکرمی است و تصویر برخی از مدارک پزشکی قانونی، با تکذیب تعرض جنسی به این معترض و کشته‌شدن او به دست نیروهای امنیتی ایران، بر ادعای گذشته خود مبنی بر کشته‌شدن خانم شاکرمی بر اثر سقوط از ارتفاع اصرار کرد.

با این وجود این خبرگزاری هیچ توضیحی در مورد مدارک منتشرشده از سوی بی‌بی‌سی جهانی و گزارش‌های مأموران امنیتی که در مستند این رسانه مطرح شده بود، ارائه نکرد.

نیکا شاکرمی یکی ازصدها معترضی بود که در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در ایران کشته شد. نهادهای حکومتی خانواده شاکرمی را مجبور کردند پیکر این نوجوان را در روستایی دورافتاده در خرم‌آباد لرستان به خاک بسپارند.
+2
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  وای چه خبری ! من فکر کردم صحتشو تایید میکنن ! جالبه کلی یوتوبر ایرانی هستن که خودشونو جدا از حکومت یا مخالف نشون میدن, ولی اینجور موقعها میان کمکه جمهوری اسلامی , چند تاشونو دیدم همون روزه اول همین حرف هارو میزدن که نامه ها جعلین
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  فعلاً که دور دور شما مفعولین هست و هر چی شماها بگین درسته، اما تا دنیا دنیا بوده، هیچوقت آفتاب پشت ابرها نمونده، تازه، با وجود بودن ابر، روز، روشنائیش هتوز مشخصه. وقت آفتاب هم واسه ما میرسه، اونوقت، دمار که خوبه، شیر مادرتون رو از لابلای ناخنهاتون‌میکشیم بیرون بی ناموسهای بی وطن، نفسهای آخرتون رو بکشید، چون جایی در دنیای خاکی پسا انقلاب براتپن نیست، حداقل، روی زمین جایی براتون نیست، زیرش، خدا میدونه، شاید آتشتون زدیم تا زمین خدادخم از بدن کثیفتان آلوده نشود.
  7
  11
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  واقعآ تکذیب کردن؟! باورم نمیشه!!من فکر میکردم سریعا تایید میکنن و همه ی متخلفین رو تو دادگاه علنی محاکمه میکنن
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.