منبع نزدیک به خانواده نیکا شاکرمی: پلیس امنیت اجازه تشکیل پرونده مفقودی نمی‌داد

بررسی ادعاهای خبرگزاری قوه‌قضائیه درباره پرونده نیکا شاکرمی با پرهام قبادیبی بی سی: پرهام قبادی
منبعی نزدیک به خانواده نیکا شاکرمی به بی‌بی‌سی فارسی گفته که پس از ناپدید شدن نیکا پلیس امنیت اجازه تشکیل پرونده مفقودی را به خانواده نمی‌داده است.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران در واکنش به مستند اخیر بی‌بی‌سی گزارشی منتشر کرده که با عکس‌ها و تصاویری جدید از برخی مدارک قضایی بر همان روایتی پافشاری می‌کند که پیشتر از طرف قوه قضائیه اعلام شده بود.

یکی از موارد تازه گزارش میزان ادعای تاخیر خانواده در مراجعه به نهاد انتظامی مطرح شده است. این گزارش خانواده شاکرمی را متهم کرده که دیر اقدام به اعلام مفقودی کرده‌اند.

اما منبعی نزدیک به خانواده گفته با وجود مراجعه روزانه خانواده به پلیس امنیت، در نهایت وقتی مفقودی نیکا شاکرمی در فضای مجازی جنجال آفرید بود که پلیس عکس‌های جسد نیکا را به محسن شاکرمی، دایی نیکا، نشان داده است.

وقتی دایی نیکا اعتراض کرده که چرا زودتر عکس‌ها را نشان نداده‌اند یک مامور گفته قرار بوده نیکا را به عنوان شخصی مجهول الهویه دفن کنند.

این منبع می‌گوید در زمان جستجو برای نیکا خانواده سه بار به سردخانه کهریزک سر زده بودند. در نهایت نیکا شاکرمی بعد از ۹ روز در همین سردخانه شناسایی شد.

همچنین در گزارش خبرگزاری میزان آمده که نیکا شاکرمی به دلیل شرکت اعتراضات «مدرک شناسایی با خود حمل نمی‌کرده است.»

این منبع به بی‌بی‌سی فارسی گفته که نیکا شناسنامه‌اش را در کیف زیپ‌دار داخل کوله‌پشتی‌اش گذاشته بود زیرا قرار بوده به خوابگاه خواهرش برود.

همزمان در عکسی که میزان از وسائل نیکا منتشر کرده یک موبایل سفید و هدفون مشکی دیده می‌شود که این منبع می‌گوید متعلق به نیکا شاکرمی نبوده است.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  آن ازگل ژاپنی که میگفت خانواده اش گفته که خودکشی کرده حالا چی داره بنویسه ؟ امیدوارم چنین سرنوشتی نصیب خانواده ات شود تا حال و روزگار آن مادر را درک کنی و بفهمی که دیکتاتور از همه ابزار برای حکمرانی استفاده میکند، سلاح دیکتاتور فقط اسلحه و چاقو نیست
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.