معترضان در لندن بعد از ممانعت از حرکت اتوبوس حامل پناهجویان با برخورد پلیس مواجه شدند

پلیس در حال کنار کشیدن یک معترض که خیابان را بسته بودبی بی سی: پلیس بریتانیا با گروهی از معترضان که سعی داشتند مانع انتقال پناهجویان از یک هتل به شناور بی‌بی استکهلم شوند، درگیر شد.

امروز گروهی از معترضان به دلیل نگرانی از انتقال گروهی از پناهجویان به شناور بی‌بی استکهلم که در سواحل «دورست» در جنوب بریتانیا قرار دارد،‌ مانع حرکت اتوبوس حامل پناهجویان از هتلی در جنوب لندن شدند.

پلیس می‌گوید که صبح روز پنجشنبه گزارشی درباره حضور معترضان در نزدیکی هتلی در محله پکام در جنوب شرق لندن که محل اسکان پناهجویان است دریافت کرده و به این محل رفته است.

به گفته پلیس معترضان با بستن خیابان مانع حرکت اتوبوسی بودند که پناهجویان را سوار کرده بود. معترضان دوچرخه‌های خود را زیر چرخ‌های اتوبوس گذاشته بودند تا مانع حرکت آن شوند.

یک سخنگوی وزارت کشور بریتانیا رفتار معترضان را «تهاجمی و تهدیدآمیز» توصیف کرد.

وزارت کشور بریتانیا می‌گوید که «به عنوان بخشی از تعهد دولت برای کاهش استفاده از هتل‌ها، پناهجویان به مکان‌های جایگزین برای اقامت منتقل می‌شوند تا هزینه‌های مالیات‌ دهندگان کمتر شود. در اختصاص اقامتگاه به پناهجویان حق انتخابی منظور نمی‌شود.»

یک سخنگوی وزارت کشور بریتانیا به بی‌بی‌سی گفت: «پناهجویان می‌توانند نظر و دلایل خود را مبنی بر اینکه چرا انتقال و سکونت در بی‌بی‌ استکهلم برای آنها مناسب نیست، مطرح کنند. این درخواست قبل از هر تصمیم‌گیری به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

بی‌بی استکهلم یک شناور بدون موتور سه طبقه است که دولت بریتاینا از آن برای اسکان گروهی از پناهجویان که منتظر رسیدگی به درخواست پناهندگی‌شان هستند،‌ استفاده می‌کند.
معترضان با تشکیل زنجیر انسانی مانع حرکت اتوبوس حامل پناهجویان شدندپلیس معترضان را که مانع حرکت اتوبوس شده بودند کشان کشان از اتوبوس دور کرد و یک زن را که بازداشت شده بود،‌ سوار ون پلیس کردند. سه خودرو ون ضد شورش پلیس در مسیر خیابان متوقف شده بود.

تعداد زیادی از معترضان در خیابان روی زمین نشستند و شعار دادند.

معترضان می‌گویند که بی‌بی استکهلم محل مناسبی نیست که خانه پناهجویان شود و پناهجویانی که قرار است به آنجا منتقل شوند مدتهاست در پکام زندگی کردند و با اهالی این محل اخت شدند و مایل نیستند که جابه‌جا شوند.

هفته گذشته هم در پی تجمع مشابهی در محله مارگیت لندن،‌ وزارت کشور برنامه انتقال یک گروه پناهجو به شناور بی‌بی استکهلم را لغو کرده بود.

جیمز کلورلی،‌ وزیر کشور بریتانیا در شبکه ایکس (توییتر) نوشت: «اسکان پناهجویان در هتل‌ها برای مالیات‌دهندگان بریتانیایی هر روز میلیون‌ها پوند هزینه دارد. ما اجازه نخواهیم داد این گروه کوچک از دانشجویان که در رسانه‌های اجتماعی ژست می‌گیرند،‌ مانع ما از انجام کاری شوند که برای عموم مردم بریتانیا درست است.»
ماموران پلیس در حال کشیدن یکی از معترضانیک زن معترض به داخل ون پلیس منتقل شدپس از دخالت پلیس، معترضان کف خیابان نشستند
حدود ۲۰ نفر از معترضان با نشستن روی آسفالت خیابان مانع حرکت خودروهای پلیس شدند که معترضان بازداشت شده را منتقل می‌کرد.حدود ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت محلی همچنان یک گروه حدودا ۱۵۰ نفره همچنان در محل مانده بودند و شعار می‌دادند «ما هیچ جا نخواهیم رفت.»

در یک مقطع، هشت خودرو پلیس و سه دستگاه ون ضد شورش در محل پارک شده بود. خیابان هم از هر دو طرف به روی ترافیک بسته شده بود.
به حاضران هشدار داده شد که بازداشت می‌شوندمعاون کمیسر پلیس لندن در یک پست در شبکه‌های اجتماعی گفت: «ماموران من به سرعت در صحنه حاضر شدند و به مدت طولانی با معترضان رودررو شدند.»

او افزود: «ما همیشه به حق اعتراض مسالمت‌آمیز احترام می‌گذاریم اما صراحتا گفته‌ایم که هر کجا که اقدام مجرمانه و اخلال جدی در نظم وجود داشته باشد با آن به طور قاطعانه برخورد خواهیم کرد.»
معترضان مانع حرکت اتوبوس حامل پناهجویان شدند،‌ ماموران اتوبوس را دوره کردندعکسی از لاستیک پنچر اتوبوسوزارت کشور بریتانیا گفته بود که قصد دارد تا اول ماه مه (دیروز) ۱۵۰ هتل محل اسکان پناهجویان را در سراسر این کشور تعطیل کند.

به صدها پناهجو ساکن هتل‌ها گفته شده که باید هتل را ترک کنند.

یک سخنگوی وزارت کشور بریتانیا گفت که مسئولان در حال همکاری نزدیک با مالکان اقامتگاه‌ها هستند تا روند خارج کردن پناهجویان به شکلی باشد که کمترین تاثیر را بر زندگی آنها و مقامات محلی داشته باشد.
وزارت کشور بریتانیا رفتار معترضان را «تهاجمی» توصیف کردمعترضان با قراردادن دوچرخه‌هایشان زیر چرخ‌های اتوبوس مانع حرکت آن شدندپلیس از ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه دوم ماه مه در محل حاضر شد
+13
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Azadi@Iran - برمینگام ، انگلستان
  هزینه مهاجران به اصطلاح خود انداز سر به فلک کشیده و بریتلنیا، حتی با تغییر حزب حاکم، آنها را دیگر نخواهد پذیرفت. تابستان بریتانیا و فصل گردشگری در پیش است و هتل داران حتما در این فصل اجاره بیشتری از دولت طلب میکنند و ترجیحشان برگشتن به بازار گردشگری است
  2
  7
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.