اختلاف در رهبری حماس بر سر آتش‌بس؛ سینوار می‌گوید «رهبران بیرون از غزه» نماینده حماس نیستند

صدای آمریکا: کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یک منبع نزدیک به یحیی سینوار رهبر حماس در غزه، اعلام کرد که سینوار پیشنهاد آتش‌بس را «یک دام» دانسته و گفته «رهبرانی که خارج از غزه به سر می‌برند» نماینده حماس نیستند.

به گزارش این شبکه، یحیی سینوار پیشنهاد روی میز برای آزادی گروگان‌ها را یک «پیشنهاد اسرائیلی در لباس مبدل آمریکایی حاوی چندین بند بمب‌گذاری شده» دانسته و گفته این پیشنهاد پایان جنگ را تضمین نمی‌کند.

منبع نزدیک به رهبر شبه‌نظامیان حماس در غزه همچنین گفته که یحیی سینوار معتقد است اظهارات اخیر «رهبران در تبعید حماس»، در زمینه توافق، بی‌معنی است چون آنها نماینده حماس نیستند و از طرف این گروه صحبت نمی‌کنند.

وزیر امور خارجه ایالات متحده که در اسرائیل به سر می‌برد روز چهارشنبه از حماس خواست تا آتش‌بس و معامله گروگان‌‌ها را بپذیرد.

آنتونی بلینکن در ملاقات با اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل گفت:«ما مصمم هستیم که آتش‌بسی که گروگان‌ها را به خانه بازمی‌گرداند را به دست بیاوریم. تحقق این آتش‌بس اکنون تنها یک مانع دارد و آنهم حماس است.»

جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید هم روز ۱۲ اردیبهشت گفت:«توافق خوبی برای آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها روی میز است که حماس باید آن را بپذیرد.»

در حال حاضر هیئتی از حماس در مصر به سر می‌برد تا در مورد توافقی برای آتش‌بس احتمالی و آزادی گروگان‌ها به میانجی‌گیری مصر و قطر مذاکره کند.

مذاکرات قبلی دو طرف با میانجی‌گری‌های ایالات متحده، مصر و قطر در ماههای قبل با شکست روبرو شده است. هر دو طرف یکدیگر را به «زیاده‌خواهی» متهم می‌کنند.

آخرین آتش‌بس میان حماس و اسرائیل در نبرد غزه، اواخر پاییز گذشته رخ داد که در یک وقفه دو هفته‌ای در جنگ، حدود ۱۰۰ گروگان از اسارت حماس رها شدند و اسرائیل هم چند صد نفر از زندانیان و محکومان فلسطینی را از زندانهای خود آزاد کرد
+41
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دقیقا همون جوکه! مرحوم گه خورده، ما مشکی میپوشیم
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.