نیویورک پست: جورج سوروس میلیون‌ها دلار خرج تظاهرات ضداسرائیلی چپ‌ها کرده است

صدها دانشجوی مدافع فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا علیه اسرائیل دست به اعتراض زدندکیهان لندن: در شرایطی که گفته می‌شود عملیات ارتش اسرائیل برای فتح رفح در جنوب غزه به عنوان آخرین سنگر شهری تروریست‌های حماس به زودی آغاز می‌شود، دانشجویان چپگرا و مسلمان برای حمایت از فلسطین در شماری از دانشگاه‌های آمریکا و همچنین اروپا کارزار ضداسرائیلی به راه انداخته‌اند.

روزنامه «نیویورک پست» در گزارشی می‌نویسد جُرج سوروس و همفکران چپگرای افراطی او به همراه غول‌های وال‌استریت (شرکت‌های مالی) اعتراضات خشونت‌بار ضداسرائیلی در دانشگاه‌های آمریکا را تامین مالی می‌کنند.

اعتراضات با تسخیر زمین چمن محوطه دانشگاه کلمبیا توسط دانشجویان آغاز شد و در سراسر آمریکا قارچ‌گونه گسترش یافت و به دانشگاه‌های هاروارد، ییل، برکلی در کالیفرنیا، دانشگاه ایالتی اوهایو و اموری در جورجیا و چند دانشگاه دیگر سرایت کرد. سرنخ این اعتراضات در دست شاخه‌های مختلف گروه «دانشجویان برای عدالت در فلسطین« (SJP) است که با بودجه سوروس سازماندهی شده‌اند. آنها در چند مورد با پلیس نیز درگیر شده‌اند.

این در حالیست که اعتراضات دانشجویان چپگرا در دانشگاه‌ها به کانون نفرت‌پراکنی علیه اسرائیل تبدیل شده و سوروس که به عنوان یک چپگرای میلیاردر شناخته می‌شود آنها را تامین مالی می‌کند.

دست‌کم در سه کالج تندروها توسط گروه «fellows» (همراهان) حمایت مالی شدند تا کمپین «آمریکا برای عدالت در فلسطین» را تقویت کنند. این گروه با بنیاد سوروس در ارتباط است.

در این گزارش همچنین آمده، «انجمن دانشجویی عدالت برای فلسطین» (USCPR) در ازای هشت ساعت در هفته برای سازماندهی کمپین‌هایی که توسط سازمان‌های فلسطینی رهبری می‌شوند، تا ۷۸۰۰ دلار برای همکاران خود و بین ۲۸۸۰ تا ۳۶۶۰ دلار برای «همراهان» مستقر در دانشگاه پرداخت می‌کند.

این گروه تندرو از سال ۲۰۱۷ حداقل ۳۰۰ هزار دلار از «بنیاد جامعه باز» سوروس و همچنین از سال ۲۰۱۹ مبلغ ۳۵۵ هزار دلار از صندوق «برادران راکفلر» دریافت کرده است. روزنامه «نیویورک پست» در یک گزارش دیگر به بررسی «رژیم غذایی دانشجویان معترضان در دانشگاه «کلمبیا» و چند دانشگاه دیگر پرداخته و می‌نویسد، با مخارج هنگفت، انواع ساندویچ‌ها، آجیل‌های گران قیمت، انواع نوشیدنی و قهوه، پیتزا، شکلات در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا آنها که در محوطه دانشگاه چادر زده‌اند بتوانند به عملیات خود ادامه دهند.

در بعضی دانشگاه‌ها دانشجویان «چادر همبستگی با غزه» برپا کرده‌اند. نیویورک پست گزارش داده ظاهراً چادرها را از «آمازون» سفارش داده‌اند. این روزنامه تأکید کرده است  در مدت زمانی که این دانشجویان در آنجا مستقر هستند انواع پیتزا، قهوه و ساندویچ‌های رایگان به ارزش ۱۲/۵ دلار، چیپس‌های تورتیلای ارگانیک تحویل می‌گیرند و از خوردن جوجه‌ سوخاری‌ و کبابی نیز لذت می‌برند.
ده‌ها دانشجو تصمیم گرفتند فعلاً ۲۴ ساعته در دانشگاه‌ها مستقر شوند و از فلسطین حمایت کنند! در حالی که با انواع امکانات و خوراکی‌ها تأمین می‌شوند تا بتوانند به این عملیات ادامه دهند!چادر همبستگی دختران و پسران چپگرا در حمایت از فلسطینی‌ها در دانشگاه کلمبیا و سایر دانشگاه‌هادانشجویان روزانه صدها ساندویچ و انواع غذا سفارش می‌دهند تا پراکنده نشده و در محوطه دانشگاه‌ها بمانند و به اعتراض خود ادامه دهند
دانشجویان حامی آرمان‌های فلسطین با انواع نوشیدنی و قهره پذیرایی می‌شوندگیلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل آذرماه ۱۴۰۲ به «فاکس نیوز» گفته بود، «کمک‌های سوروس به سازمان‌هایی که به دنبال نابودی کشور اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی هستند شرم‌آور است اما از این کمک‌ها تعجب نمی‌کنم.»

سوروس در طول هفت سال گذشته بیش از ۱۵ میلیون دلار به ده‌ها گروه‌ طرفدار فلسطین که اعتراضات علیه اسرائیل را در آمریکا سازماندهی می‌کنند کمک کرده است. سوابق «بنیاد جامعه باز» (وابسته به سوروس) نشان می‌دهد که ۲۰ میلیون دلار برای تأمین گروه‌‌های طرفدار فلسطین از طریق «Tides» که یک گروه چپگراست خرج کرده است. این گروه از چندین سازمان غیرانتفاعی حمایت می‌کند که تظاهرات علیه اسرائیل را هدایت می‌کنند.

خبرگزاری‌های حکومتی در ایران و روزنامه‌های اصلاح‌طلب استقبال فوق‌العاده زیادی از تظاهرات ضداسرائیلی دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا کرده‌اند. خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران از آغاز این اعتراضات تا روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت روزانه دست‌کم دو تا سه گزارش مرتبط با آن را پوشش داده است. دستگاه‌های تبلیغاتی و همچنین شماری مقامات نظام تلاش می‌کنند جمهوری اسلامی را منشاء این کارزار ضداسرائیلی معرفی کنند.

پلیس آمریکا در چند دانشگاه تعدادی از معترضان را بازداشت کرده است. برخی از آنها متهم به «توهین‌های تند و زننده ضدیهودی» هستند. رسانه‌های داخل ایران از جمله منابع نزدیک به سپاه پاسداران از بازداشت دانشجویان آمریکا ابراز نگرانی کرده‌اند. برخی منابع گزارش داده‌اند دست‌کم ۹۰۰ نفر در این اعتراضات بازداشت شده‌اند.

صادق زیباکلام از چهره‌های اصلاح‌طلب، هشتم اردیبهشت در شبکه اجتماعی «ایکس» در انتقادی نرم از رژیم جمهوری اسلامی نوشت، «امروز رسانه‌های انقلابیون تندرو ازجمله فارس و روزنامه جوان  خواهان گفتگو پیرامون برخورد خشن مقامات آمریکایی با دانشجویانی که علیه اسرائیل تظاهرات کرده‌اند مصاحبه کنند. گفتم شما اول این آمار را به من بدهید:چه تعدادی از معترضین کشته شده یا چشمانشان مورد اصابت گلوله ساچمه‌ای قرار گرفته؟» همزمان با این رویدادها با افزایش نگرانی‌ها مبنی بر حمله احتمالی اسرائیل به رفح، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که اسرائیل اطمینان داده که پیش از حمله به رفح، به «دیدگاه‌ها و نگرانی‌های» واشنگتن توجه کند.

وی در گفتگو با «ای‌بی‌‌سی نیوز» توضیح داد، «آنان به ما اطمینان داده‌اند تا زمانی که فرصتی نداشته باشیم تا دیدگاه‌ها و نگرانی‌‌های‌مان را با هم به شراکت بگذاریم، وارد رفح نخواهند شد.»

مشخص نیست آیا اسرائیل عملیات فتح رفح را آغاز خواهد کرد یا بنیامین نتانیاهو تسلیم فشارهای بین‌المللی خواهد شد اما فشارهای زیادی به دولت اسرائیل وارد می‌شود که از این تصمیم منصرف شود.
+52
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این دانشجوهای هالو و شکم پرست را باید وادار کنند که فقط دو هفته در بین فلسطینی ها چادر بزنند و زندگی کنند تا مزه طرفداری کورکورانه بدستشون بیاد.
  41
  79
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  درست همانند روزهای تلخ قبل از اشغال کشورمون که چپهای پلید در همه دنیا بر ضد ایران و شاهنشاه فقید تظاهرات برپا میکردنند و از شاهنشاه یک چهره دیکتاتور ساخته بودنند.
  39
  79
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  تشکر از سایت ایرانیان یوکی برای بازنشر این مطلب مهم
  31
  49
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان

  نیویورک پست همان مدل آمریکایی کیهان حسین شیره ای یه , فقط یک مشت پرت و پلا پخش میکنه خودش هم نمیدونه چی مینویسه البته کسایی مثل Matt Gaetz سناتوری طرفدار نارنجی که مانع به صحن آمدن کمک به اسرائیل و اوکراین میشد از خظعبلات نیویورک پست به دلایل واضح خیلی راضیه. البته باز جالبه که حسین شیره ای نسبت طرفدار اسرائیل بودن به جرج سوروس میده, پیدا کنید پرتقال فروش را.
  43
  74
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  با اقل جوردرمیاد?یچیزی بگین با اقل جوردربیاد.جورج سوروس اسراهیلی بیاد برا فیلیسطین پول خرج کنه?ببینین اقلتون چی میگع.فقط هننننری کیسینجر معهروف بوداینکه به هردوطرف درگیرجنگ کمک میکرد.تاموازننه برقراربشع.اونم نه مجانی.ازشون قول مگرفت تااسلحه بفروشه بهشون.
  106
  14
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  صرف نظر از اینکه پیتزا .شکلات که از این آقا صادر شده یا کسی‌ دیگر. چپی‌ها آمریکا چقدر مهربان و قانع هستند؟ با یک پیتزا می‌‌شوند طرفدار خلق فلسطین و غزه. ولی دیگر قتل و جنایت نمی‌‌کنند. فوقش چند تا عکس سکسی‌ با سنگ در دست . باید مال ما را ببینند. به خاطر یک ساندیس چه جنایاتی می‌‌کنند. از تجاوز گرفته . قتل. چشم کور کردن ، از ابله بودن هم شانس نداریم. چه چیز‌ها نصیب ما شده.
  66
  46
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کمی قابل تعمق هست ، اگر حقیقت داشته باشه که موساد سه سوت ، سوروس رو کتلتش میکنه !!
  61
  21
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان

  در ادامه فراموش کردم اضافه کنم که سوروس بخاطر مواضع ضد روسی و ضد پوتینش بسیار زیر حمله پروپاگاندای روسیها کمونیست به سر کرده گی پوتین آدمکش بوده از این مطالب عجیب در مورد سوروس زیاد پیدا میکنید اگر دقت کنید پروپاگاندای کمونیستهای آدمکش از دقت و یکنواختی درستی در پخش شایعه و اخبار جعلی هم برخودار نیستند. رسانه های هم صدا با GOP در آمریکا هم متاسفانه به تله پوتین این کمونیست سرطان قرن افتاده اند. از جمله این مطالب زیر در اینترنت بگردید زیاد پیدا خواهید کرد. به امید شکستن کامل کمر روسیه قاتل و آخوندهای بی وطن بوسیله آمریکا. . .
  16
  40
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  شکارچی - یالقوزآباد، سومالی
  یهودی های میلیاردر پول خرج چپی ها میکنن. معلوم نیست چی به چیه کی به کیه
  28
  9
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  سوروس در طول هفت سال گذشته بیش از ۱۵ میلیون دلار به ده‌ها گروه‌ طرفدار فلسطین که اعتراضات علیه اسرائیل را در آمریکا سازماندهی می‌کنند کمک کرده است.!!!!! بعد خنده داره عوامل بیسواد رژیم مثل شریعتمداری و رافعی پور و عباسی یک بند هی میگند سوروس یهودیه و به مخالفان از جمله محمد خاتمی پول داده بوده برای سرنگونی رژیم .خخخخ دم روباه یا بیسوادی و عدم اطلاع واقعی از وضعیت سیاست های جهانی
  35
  53
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  کمک های مالی سوروس به این تظاهراتها و تامین مالی غذاها و پول دادن به گروههای برگزار کننده قانونی ثبت شده و در آمریکا دادن پول به خیریه ها و تجمعات جرم هم نیست دیگه دروغشون چیه خخخخ
  34
  51
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  موضوع فقط شکم نیست اینها این فعالیتها رو بعنوان بخشی از فعالیتهای حزبی و سابقه کارهای تجمعاتی هم در نظر میگیرند. دانشجویان چپ در همه دنیا وضعیتشون همینه و از هر فرصتی برای خودنمایی استفاده میکنند و تعداد زیادی هم نیستند ولی در کل دویست نفر هم از شش هزار نفر دانشجوی یک دانشگاه باشند و یکجا جمع بشوند جمعیت زیادی دیده میشه. در هر صورت بدون پول در آمریکا هیچکس هیچکاری نمیکنه و البته یک عده ویژه هم هستند که مدیریت اعتراضات رو برعهده دارند که بیشتر بخاطر پول هم اونجا نیستند یعنی مصری ها و پاکستانی ها و عربها هستند که واقعا آمدند که اعتراض خشن بکنند تا دیده بشه. در کل مشکلی که درست کردند اینه به تعطیلی کشاندن دانشگاه و تخریب و مزاحم بقیه دانشجوها شدن وگرنه اعتراض کردن و پلاکارد گرفتن و حتی شعار بر علیه هرکسی بخواهند بدهند هیچ مشکلی نیست و آزاد هستش حتی بر علیه بایدن و خیلی هم اتفاق افتاده ولی اینها به قصد تخریب اعتراض میکنند که مشکل ساز شده
  37
  53
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  موضوع فقط شکم نیست اینها این فعالیتها رو بعنوان بخشی از فعالیتهای حزبی و سابقه کارهای تجمعاتی هم در نظر میگیرند. دانشجویان چپ در همه دنیا وضعیتشون همینه و از هر فرصتی برای خودنمایی استفاده میکنند و تعداد زیادی هم نیستند ولی در کل دویست نفر هم از شش هزار نفر دانشجوی یک دانشگاه باشند و یکجا جمع بشوند جمعیت زیادی دیده میشه. در هر صورت بدون پول در آمریکا هیچکس هیچکاری نمیکنه و البته یک عده ویژه هم هستند که مدیریت اعتراضات رو برعهده دارند که بیشتر بخاطر پول هم اونجا نیستند یعنی مصری ها و پاکستانی ها و عربها هستند که واقعا آمدند که اعتراض خشن بکنند تا دیده بشه. در کل مشکلی که درست کردند اینه به تعطیلی کشاندن دانشگاه و تخریب و مزاحم بقیه دانشجوها شدن وگرنه اعتراض کردن و پلاکارد گرفتن و حتی شعار بر علیه هرکسی بخواهند بدهند هیچ مشکلی نیست و آزاد هستش حتی بر علیه بایدن و خیلی هم اتفاق افتاده ولی اینها به قصد تخریب اعتراض میکنند که مشکل ساز شده
  40
  50
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  باید نقاب خشونت را ازچهره جانیان وسرکوبگران ودیکتاتوران برداشت.اسراییل بی محاباهمچنان (ناتانیاهو)ماشین کشتارش درو می کند ومی کشد.پشتش به کشوری گرم است،که افغانستان،عراق،لیبی،سوریه را به فناداد. جهان را حیاط خلوت خودکرده است.که همزمان بیش از۱۰۰۰پایگاه نظامی وجاسوسی دربیش از ۱۳۵کشوردارد. درجنگ غزه ناتانیاهوانسانیت را به آرشیوقدیمی هیتلرفرستاد وجانشین هیتلرگشت. ناتانیاهو علاوه براینکه یهودیان راسرافکنده کرد،بلکه ایرانیان مزدور را که طرفداربمباران ایران بودند هم ناامید ساخت.ناتانیاهو ازحالا بدست وپای آلمان(اروپا) وامریکا افتاده که از محاکمه بین المللی درامان باشد.توازن قطبها درجهان بعدازپایان جنگ روسیه واکراین وفلسطین واسراییل قطعاً تغییرخواهد کرد.دراین جنگ بدون شک جنایتکاران چه حماسی وچه اسراییلی باید جوابگو باشند.هیتلرتو هم آسوده بخواب که ناتانیاهو بیداراست.
  70
  22
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  سوزش شما چپی های ایران از اینه که اسرائیل شاهزاده ایران رو دعوت کرد و بهش رسمیت داد.برای همین حالا شدین حامی فلسطین و حماس والی دلایل چپ غربی برای اینکار با شما خیلی متفاوته.کسی که در جبهه استبداد کمونیسم استالین و مائو و کیم جونگ اون و بولیوی هست حرف از بدی نتانیاهو و اسرائیل میزنه که خودش طنز احمقانه ماجراست.در آخر اینکه اتحاد عقیدتی تون با ملا و آخوند مبارک.تنها کسانی که اینجا امثال تو رو تایید میکنند سایبری های رژیم هستند و تک و توک کمونیست های نسل قبل از انقلاب که سالهای آخر عمر را در کنج غربت سپری میکنند.
  50
  43
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  BlackJack - لندن، انگلستان
  با عقایدت آشنایی ندارم.در آمریکا الان جناح راست و سنتر هستند که نگران خطر اقدامات سوروس هستند.از جمله دونالد ترامپ و یا چهره های مستقل / سنتر ضد چپ افراطی مثل ایلان ماسک.که ماسک برای نمونه در مصاحبه که در یوتیوب موجوده مستقیم به خطر اقدامات سوروس برای بشریت اشاره میکنه.شما نه میتونی اینها رو به پای پوتین و روس بنویسی و نه مشابه تندرویهای کیهان بدانی.
  57
  42
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  ۱-اِترازات برای حمایت از مردم غزه توسط دانشجویان و درمخالفت با دولت اسرائیل، ازامریکا حالا به اروپا رسیده.چند روزپیش تظاهرات دانشجوئی در پاریس درحمبستگی با جنبش مشابحی چون امریکا آغاز شد.درانگلیس حم حمینطور.حتا بخاطرحمین دلواپسی حا،شهرداری در هایدپارک لندن با گونی ونایلون مجسمه های یادبود هولوکاست روپوشوند!دنیای دمکرات وآزاد حم تموم کانالهای خبررسانی رو مسدود کرده.حَرکانالی مستقل گزارش بده مُتحم به یحودی ستیزی میشه!این حمون نونی حستش که متاسفانه داره یواش یواش آجرمیشه وکارایی خودشوداره ازدست میده.
  62
  19
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  ۲) حولوکاست به عنوان سمبل کشتاروقتل عام یهودیان توسط آلمان هیتلری۷۰سال تبلیغ می شد ولی حالا جنایت دولت ناتانیاحو کاررو به جائی کشونده که حولوکاست بخاطر این کشتاروقتلا درسایه قرار گرفته.حمونطور جنگ برای خمینی نعمت بود ولی درپایان جام زحر،برای ناتانیاحو حم حمینطوره!فرقش اینه که تاکتیک وروش جنگ ناتانیاحو درغزه مثل جنگ ایران وعراق نیستش.ناتانیاحو میگه بیمارستانوخالی بکنین تا بمبارانش بکنم.مردم باقیمانده غزه رو به شمال وجنوب میفرسته.نه ازکشتارکودک اِبایی داره نه از پیروجوان!فکرمیکرد در چندحفته غزه روفتح و گروگانارو آزاد میکنه.ولی اینطورنشد.درصورتیکه حمین حالا جنگ راکتی وتاکتیکی درغزه ادامه داره ناتانیاحو امروز یا فردا بایدجام زحرروبنوشه وبعدبره پشت میزمحاکمه!حماسی حا حم بایدجوابگوی کشتارمردم اسراییل باشن!
  55
  20
  جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  شکارچی - یالقوزآباد، سومالی
  بزرگترین گلوبالیست جهان با حمایت حداکثری اش از چپ،یهودی بودنش بی اهمیت میشه.هدف بسیار مهمتر از بوم و مذهبش میشه.هر چیز مانع و سر راه باشد باید تضعیف و نابود شود،اسرائیل راستگراست و قوی،حماس و مسلمانان دشن اسرائیل (موقتا) میشوند یار یا بهتر بگوئیم مهره.
  11
  2
  شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان
  Munchen - مونیخ، آلمان
  عقاید نیستند جناب حقایق هستند. ماسک خودش بیشترین نفع رو از سیاستهای دولت فعلی برای ماشینهای الکتریکی برده و مراجع بهتری از تاجر کارخانه ماشین سازی یا صاحب یک کارزینوی ورشکسته پیدا میشه فقط باید حساسیت رو گذاشت کنار. سوروس به خاط بیشنیه مجار و سلطه شوروی بر کشورش خطر این حیوانات کمونیست و پوتین بچه کش را بیشتر درک کرده.
  0
  5
  شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  رفقای خوبم پیرزن وهانی؛ خودخواهی و تک محوری رابطه ای تنگاتنگ با فرهنگ با ما ایرانیان دارد.چون انتظاراینگونه افراد این است همه باید به یکسان فکربکنیم.درنتیجه انسانهای تنگ نظر که مسلح به زشت گرایی واندیشه دگم هستند،توشه اشان این است که تهمت بزنند وافترا بگویند.بنابراین گزینه بی محلی به این اشخاص،جواب تمام عیاراست.افسارگریختگی لازمه هیچ کلاسی نیست.همگی این ادبیات را خوب بلدیم.حقیر هم اگرنظری هم دراین بحث بگذارد،بیش از نوشته شمایان نیست.جانتان جور
  0
  9
  شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.