جزئیاتی از ساخت فیلم‌های جدید «ارباب حلقه‌ها»

العربیه: با وجودی که بیش از دو دهه از تولید مجموعه فیلم‌های بسیار محبوب «ارباب حلقه‌ها» می‌گذرد، بسیاری از ماجراهای موجود در جهان ارباب حلقه‌ها هنوز به فیلم یا مجموعه تلویزیونی تبدیل نشده‌اند.

کمپانی «برادران وارنر» در اوایل سال 2023 اعلام کرد که برای ساخت چندین فیلم بر اساس دنیای ارباب حلقه‌ها با کمپانی «نیولاین سینما» که مجموعه اصلی را ساخته بود، قراردادی بسته است. نیولاین تهیه‌کننده سه‌گانه پیتر جکسون بین سال‌های 2001 تا 2003 بود که تاکنون سه میلیارد دلار فروخته‌اند.

در آن زمان کارگردان نیوزیلندی و دو همکار نزدیکش فران والش و فیلیپا بوینز گفتند که وارنر آنها را در جریان قصدش برای ساخت فیلم‌های جدید گذاشته است، و افزودند که مشتاقانه منتظر گفت‌وگو با اصحاب استودیو و دیگر عوامل دخیل در کار هستند تا تولید فیلم‌های جدید را آغاز کنند.

به گفته مدیران وارنر، آنها در گفت‌وگوی خود با سران نیولاین تاکید کردند که نمی‌خواهند به فیلم‌های جکسون بازگردند، بلکه ترجیح می‌دهند در جریان فیلم‌های جدید روی بخش‌هایی از دنیای تولکین، نویسنده آثار، تمرکز کنند که تاکنون به فیلم یا مجموعه تلویونی تبدیل نشده است. در اوایل سال 2024 هنوز خبری از آغاز این پروژه عظیم نیست.

وارنر و نیولاین در حال حاضر مشغول کار بر روی یک انیمیشن سینمایی به نام «نبرد روهیریم‌ها» بر اساس دنیای ارباب حلقه‌ها هستند. داستان این کارتون 261 سال قبل از داستان ارباب حلقه‌ها روی می‌دهد، و قضیه ساخته شدن دژ مشهور روهان به نام «هِلمز دیپ» توسط هِلم هَمِرهَند، پادشان روهان باستان را روایت می‌کند. این کارتون قرار است در دسامبر سال 2024 اکران شود.

حقوق اقتباس تلویزیونی دنیای ارباب حلقه‌ها کماکان در اختیار کمپانی «آمازون» است. سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» که آمازون چند سال پیش ساخت، بیش از 450 میلیون دلار هزینه برداشت، اما با انتقادات زیادی مواجه شد.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.