طرح انتقال ده‌ها هزار دلار از آمریکا به دفتر خامنه‌ای؛ متهمان اعتراف کردند

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامیایندیپندنت فارسی: وزارت دادگستری ایالات متحده، روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت از اعتراف مزمل زیدی و عاصم مجتبی نقوی، دو شهروند هیوستون تگزاس به توطئه برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و انتقال ده‌ها هزار دلار به ایران از جمله به بیت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

بنابر اسناد دادگاه، زیدی در سال ۲۰۱۸ از چند مجتهد مجوز جمع‌آوری خمس از مسلمانان را دریافت کرده بود. او به همراه نقوی بین دسامبر ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مبالغی را با ادعای ارسال کمک به قربانیان جنگ در یمن جمع‌آوری کردند.

این دو از طریق دوستان، اعضای خانواده و دیگر بستگان ده‌ها هزار دلار را از آمریکا به ایران انتقال دادند. آن‌ها با هدف پیشگیری از دخالت ماموران مرزی ایالات متحده، از هر نفر خواستند که کمتر از ۱۰ هزار دلار انتقال دهد.

براساس گزارش خزانه‌داری آمریکا، این دو متهم، پول‌ها را از طریق زائرانی که به عراق سفر می‌کردند به ایران و دفتر رهبر جمهوری اسلامی انتقال می‌دادند. آنها فقط در یک مورد با استفاده از گروهی ۲۵ نفره، مبالغی را به بیت علی خامنه‌ای منتقل کردند.

زیدی و نقوی در ۱۸ اوت ۲۰۲۰ در نتیجه این فعالیت‌ها بازداشت شدند. هر دو متهم به جرم خود اعتراف کرده و قرار است حکم زیدی در ۱۳ اوت و حکم نقوی در اول اکتبر صادر شود.
+68
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا
  اسکول تر از این جماعت نیست کلا و دزد تر از امریکا به ایران کمه کم نفری ٢٥٠٠ تا ٣٠٠٠ هزار دلار هزینه پروازه . یعنی نصفش همینطوری میره بقیشم فاکتور خورد و خوراک میشه 🤣🤣🤣🤣. یعنی گاو جلوی شماها پرفسوره .
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  ج ا میلیارد میلیارد داره از ایران خارج میکنه و اینها دارند صحبت از ورود ده ها هزار دلار ارز به ایران میکنند. نفرین به سیاست_ نفرین به ج ا _
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.