بریتانیا بازداشت اولین گروه از مهاجران به منظور اخراج آن‌ها از خاک خود و اعزام به رواندا را آغاز کرد

گروهی از پناهجویانی که از طریق کانال مانش خود را به خاک بریتانیا رسانده‌اندرادیو فرانسه: وزارت کشور انگلیس روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت اعلام کرد که اولین گروه از مهاجران غیرقانونی که قرار است از خاک بریتانیا اخراج و به کشور آفریقایی رواندا فرستاده شوند، دستگیر و بازداشت شده‌اند.

وزارت کشور انگلیس در بیانیه‌ای تایید کرد: «اولین [گروه] از مهاجران غیرقانونی که بایستی به رواندا اخراج شوند، در پی یک مجموعه عملیات در سراسر کشور در این هفته بازداشت شدند.» او افزود که در هفته‌های آینده بازداشت‌های بیشتری صورت خواهد گرفت.

بیانیه این وزارتخانه تصریح کرد که این اقدام بخش مهمی از برنامه تهیه شده به منظور اطمینان یافتن از انجام پروازهای حامل مهاجران غیرقانونی به کشور رواندا در ۹ تا ۱۱ هفته آینده است.

دولت محافظه کار ریشی سوناک وعده داده است که به عبور مهاجران غیرقانونی از طریق کانال مانش میان فرانسه و بریتانیا پایان دهد.

پارلمان این کشور هفته گذشته قانونی بسیار بحث برانگیز را تصویب کرد که این امکان را فراهم می‌کند تا مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا شده‌اند از خاک بریتانیا اخراج و به رواندا فرستاده شوند. طبق این قانون، درخواست پناهندگی این افراد در این کشور آفریقای شرقی بررسی می‌شود. نتیجه بررسی هرچه که باشد، آن‌ها نمی‌توانند به بریتانیا بازگردند.

دولت بریتانیا قصد دارد اخراج‌ مهاجران را از اوایل تابستان آغاز کند و امیدوار است تا از این طریق مهاجران بیشتری را از آمدن به بریتانیا منصرف کند.

وزارت کشور در بیانیه مطبوعاتی خود همچنین تاکید کرد که این سیاست «نشان می‌دهد که اگر غیرقانونی به اینجا بیایید، نمی توانید بمانید.» این وزارتخانه افزود که تعدادی پروازها تجاری به این منظور رزرو شده است.

دولت روز سه‌شنبه اعلام کرد که امیدوار است «تا پایان سال» یک گروه ۵ هزار و ۷۰۰ نفری که تا کنون شناسایی شده‌اند را به رواندا بفرستد. این وزارتخانه همراه با انتشار بیانیه مطبوعاتی خود چندین تصویر و یک ویدئو منتشر کرد که در آن‌ها ماموران در حال دستگیری مهاجران هستند.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نفر با قایق‌ و از طریق کانال مانش وارد خاک بریتانیا شده‌اند که یک رکورد تاریخی برای یک بازه زمانی چهار ماهه به حساب می‌آید.
+18
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.